Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки БМП вместо танкове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тежки БМП вместо танкове?

    [QUOTE=derhunter;2604246]
    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение

    Свирки друг път. С единственият летящ самолет буфкаме стената на язовира и бригадите на мъчениците заедно с фанатиците и част от канала за подпомагане отнасят плувката в южна посока
    Барабар с Кърджали и всичко след него...

    Коментар


    • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      .... За съжаление - липсват ми инженерни познания и нямам на идея колко трудоемко и скъпо се явява производството им.
      Е те тук е заровено кучето. Реално да преоборудваш и надградиш Т-64 ще е доста по-скъпо от производството на нова такава машина. Остава ти единствено корубата която пък и накичваш с ДЗ. Според мен ХапсОлютно безсмислена гимнастика, дори и двигателя, освен че го местиш отпред видно от клипчето е редно да го смениш с друг че този е по идея век назад.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: Тежки БМП вместо танкове?

        [QUOTE=Марто (Мартин Христов);2604248]
        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение

        Барабар с Кърджали и всичко след него...
        Война без жертви няма. Виж леко на североизток от нас. И на юг нещата не са много различни.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Тежки БМП вместо танкове?

          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
          [video=youtube;9A7CrUy1-38]Но защо пуши толкова много ?
          Щото тоя мотор е приключил.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Тежки БМП вместо танкове?

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Щото тоя мотор е приключил.

            Е това щях да питам и аз ма спя вие като пишете.

            Т64 не го знам на колко години денерация е ма мотора няма да му е нов.Аз по неволя се занимавам с разн дизели далеч от танковите и долу горе ми е ясно кьде е 40 годишен дизел,какво прави и дава 20 и какво могат новите.Ако на това му е издухан дизела пьк и ресирса му е 3 грьгчета се чудя за чий бабанец си спретват цялото това рязане и преправяне и на финала пак тоя умрелник вьтре.Ккаво имат,уж модерна машина с приключил дизел?Цената пьк не я смятам освен ако не бачкат за никакви пари пьк танковете да се прескачат та и да няма какво да ги правят.

            ЪЪЪЪЪ и това сьс свирките не ми хареса нещо
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Тежки БМП вместо танкове?

              Значи конкретно тоя е за ремонт(може просто машината да е изпитателна), а се предполага че на новите машини слагат нови или отремонтирани мотори. Не зная какъв е мотора на т64 и какви са му характеристиките и ресурса.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Значи конкретно тоя е за ремонт(може просто машината да е изпитателна), а се предполага че на новите машини слагат нови или отремонтирани мотори. Не зная какъв е мотора на т64 и какви са му характеристиките и ресурса.
                Е то и нов мотор като сложат на така рязана машина какво остава от нея?

                Иначе аз от мойта си камбанария с моите си дизели - Катерпилар Ц18 идва от 450 коня до 1100 коня,пьрвия Хеви Дюти,а последния перформьнс та да има коне да бута,пьрвия рейтинг 24 часа от 24 на 100 процента натоварване и ресуср 6000 часа на година,втория 4 часа от 24 и 600 часа ресурс.

                Ако и при танковете е подобно / па кво друго да е / то ми е чудно за чий се ползват стари модели дизели.Това горе е за ТИЕР3 модела или сравнително нов дизел,за стар няма и да пиша.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • Re: Тежки БМП вместо танкове?

                  Нали това и аз разправям, за какво да правиш боклуци от налчни такива, заробвайки луди пари. Стар дизел ама многогоривен, я му сипи на някой съвременен дори кофти нафта.

                  А всички знаете как пуши дизел, а на танка от колекторите без гърнета директно навън, ами подпушват си, особенно студени.

                  Коментар


                  • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Нали това и аз разправям, за какво да правиш боклуци от налчни такива, заробвайки луди пари. Стар дизел ама многогоривен, я му сипи на някой съвременен дори кофти нафта.

                    А всички знаете как пуши дизел, а на танка от колекторите без гърнета директно навън, ами подпушват си, особенно студени.

                    Ние като нямаме идея / и пари и мераци и смисьл / да нападаме никой на едни 1000 километра то има ли смисьл да се тьрси многогоривен дизел който и харчи едни 30-40% повечко пьк и тежи и коне няма от колкото да се намери,купи,произведе нещо лекичко и мощно което да стига на собствен ход от едната граница до другата без да му трябва и влекач пьк и ресусра са му е повече от 3 седмици?

                    Нищо не разбирам от танкове,знам,че на стар Детройт мога котка да му прекарам през инжекторите ма се познава дали е Детройт по маслото в коридора кьм машинното,като го запалиш пьк всичко около теб знаят какво караш,реве и пуши и вибрира като истински.Това нещо в каква е да е машина е все едно навираш мотора на Мерцедес 300Д в друга машина,3 литра е под 90 коня,сегашните ги знаете какво дават,но и колко вадят.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Тежки БМП вместо танкове?

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Значи конкретно тоя е за ремонт(може просто машината да е изпитателна), а се предполага че на новите машини слагат нови или отремонтирани мотори. Не зная какъв е мотора на т64 и какви са му характеристиките и ресурса.
                      Отговора е много лесен - 5ТДФ.

                      Коментар


                      • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ...нещо лекичко и мощно което да стига на собствен ход от едната граница до другата без да му трябва и влекач пьк и ресусра са му е повече от 3 седмици?
                        Това за ресурса си е сериозно. Преди сигурно две седмици поккрай мен минава един Краз 6х6 с прицеп. Много си я харесвам тази машина, ей тъй носталгично, че ми теглеше РЛС-а цяла година по учения. Как да е, след половин час го настигам с колата, аскера излязъл, капака вдигнат, пушeци... Това по време на война ще стигне от Варна до Кърджали за две седмици, като мине три основни ремонта... и гори 100 литра на 100 километра с прицеп по черно. Каква полза като има десет съставни части и е ремонтопригоден, като не е надежден.
                        Последно редактирано от nitro; 09-10-14, 18:20.

                        Коментар


                        • От: Тежки БМП вместо танкове?

                          Ми тогава се чудя не е ли по-добре за нашите условия едно колесно,леко сьс сьвременен мотор и сьвременно леко вьорьжение което да се млати в градско и магистрала и да забравим за гора от стомана или нападение над Берлин или пьк спиране на Турците да пият турско кааве в Букурещ.

                          Танк та танк,режеш го целия,преправяш го и му махаш купула с всичко по него,а и мотора.Е то какво остана?И после пак го качваш на влекач баси.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Тежки БМП вместо танкове?

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Танк та танк,режеш го целия,преправяш го и му махаш купула с всичко по него,а и мотора.Е то какво остана?И после пак го качваш на влекач баси.
                            Вярно, луда работа
                            Ама пък плаши лошите.

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Ми тогава се чудя не е ли по-добре за нашите условия едно колесно,леко сьс сьвременен мотор и сьвременно леко вьорьжение което да се млати в градско и магистрала.
                            Ами ето го - "Атом"



                            32 тона, 57мм оръдие, 600 коня от Рено, 750км минава ... 3-ма екипаж плюс 8 пехота, ама няма ракети и с РПГ ще го дупчат.
                            Последно редактирано от nitro; 09-10-14, 18:31.

                            Коментар


                            • От: Тежки БМП вместо танкове?

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Ми тогава се чудя не е ли по-добре за нашите условия едно колесно,леко сьс сьвременен мотор и сьвременно леко вьорьжение което да се млати в градско и магистрала и да забравим за гора от стомана или нападение над Берлин или пьк спиране на Турците да пият турско кааве в Букурещ.

                              Танк та танк,режеш го целия,преправяш го и му махаш купула с всичко по него,а и мотора.Е то какво остана?И после пак го качваш на влекач баси.
                              Леко - ще рече слаба защита, леко въоръжение ще рече - малко огнева мощ! Да ходи да воюва с него някой счетоводител (звучиш като такъв)!

                              Разбирам да сме поне на половина на китайците, че да търсим машини дето и малко по-едра градушка ще ги изкара от строя барабар с личния състав - да си кажеш - пушечно месо много, а и жените ще народят ако трябва, ама не сме! Една шепа хора сме - и това ни е кът! Видеа от Украйна и Близкия Изток и Африка - бол! Куцо, кьораво и сакато вече има въоръжение което вади от боя всичко от Т-55 до Абрамс! Още по-лошо - всичко е вече е направено като за тъпанари - 10 мин. инструктаж, 1-2 учебни пуска и си готов да правиш поразии, а лошото е, че лошите съвсем не са тъпанари - перфектно обучени са и една голяма част с огромен боен опит, дето армията ни - взето за последните 100 години го няма! Щом не можем да наситим един конфликт с достатъчно техника, въоръжение и хора, значи ни трябва живучест и превес в огневата мощ в точно определен момент и на точно определена територия, което ще рече, че ни трябва и превъзходство в разузнаването и тактиката! Нещата са много комплексни и сложни за съжаление...

                              Според мен като философия трябва да вземем каквото можем от Израел и Швейцария - малки (но богати държави с отлични ВПК- не съм забравил...) - основно дифенс ориентирани и всичко останало - колкото да можем да си изпълняваме поетите ангажименти към НАТО! Задължително ни трябва и военно обучение на населението с необходимия резерв и планове за мобилизация! Ако разчитаме само на редовната ни армия - пиши ни бегали...
                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 09-10-14, 19:02.

                              Коментар


                              • От: Re: Тежки БМП вместо танкове?

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение

                                То е ясно, че без рязане и кърпене няма как да стане. Важен е крайния резултат и за мен той е много по-адекватен от "донора"! За съжаление - липсват ми инженерни познания и нямам на идея колко трудоемко и скъпо се явява производството им. Аз говоря от гледна точка на кашика - супер си е машината!
                                Знаеш ли как се режат броневите марки стомана ? Дори и прав лист не всяка газова смес на газорезката го реже . В работата имам още парчета плочи от БЕТА седят толкова години щото никой не иска да ги работи на металорежеща машина а на времето от тях правехме дробометни колела . Утре ще ги снимам .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X