Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
    Дето вика нашия кмет- А бе Златарев, мойта джпка в твоите ръце ще бъде куп мъртво желязо, а твойта камера в моите ръце ще бъде една непотребна вещ.Въпреки,че аз със сигурност съм присъствал на живо на повече състезания от кмета, а той вероятно е гладал на видео повече офроуд от мене!
    Като гледам постовете тук- ще дойде прав кметът
    В този контекст, да ти разкажа един любопитен исторически факт.
    Знаеш ли кой е помогнал Англия да стане царица на моретата за близо три века ?

    Един малък, незабележим държавен чиновник. Който никога през живота си не се е качвал на кораб.
    И това става при наличието на сто адмирала, много, много хиляди младши и старши началници и десетки хиляди моряка.
    И този човек поставен на кораб щял да е по-безполезен от изгнило манилово въже.

    Ако ви е интересно ще доразкажа. Надявам се схванахте намека

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      В нечий подпис се чете (по спомен) :Не се страхувайте да импровизирате - Ноевият ковчег е построен от любители, а Титаник от професионалисти...
      Относно този британец - разкажи, моля!Нещо за счетоводители ми се върти...
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
        ....и руските (демек нашите) танкове , даже модернизираните 90-ки, са безнадежно остарели тенекии...
        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
        ...Въпросът е срещу какви оръжия воюват -руски, което значи сериозни...
        Колега, да беше си изяснил поне на себеси какви са руските танкове и оръжия аджеба?

        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
        Не е така. Въпросът е срещу какви оръжия воюват
        Каквито и да са оръжията, то войниците, тренираноста им, мотивацията са фактора, който е определящ. Оръжията са просто желязо. А относно бойските качества на арабите е все едно да говорим за свинско със зеле по време на Рамадан.

        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
        А за военното им изкуство, смятам няма коментари.
        Какво изкуство бре??? Арабите са толкова смотани, че с 2 и 3 кратно превъзходство в жива сила и техника, не могат да се оправят с педя земя, която дори географски обграждат от всякъде. Арабите само да се изпикаят и ще ги удавят. Ама нейсе. А ако не е била и америкаснката помощ под форма на денонощни доставки на безвъзмездна военна техника, все бяха оттекли. И същите тея израелци с голяма охота използваха и се радваха на всеки един пленен скапан руски танк. Дълго време ги имат на въоръжение и дори до ден днешен ги има под форма на различни видове бронирани машини.





        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • Re: Спомени на танкистите.

          Не е точно така с двигателите, 57 година Обект279, 54 тона, 2dg-8m 16 цилиндров дизел 1000 конски сили. 4 броя вериги.
          Сега да не говорим така наизуст , голям танк, голяма мишена. Колокото е по неманеврен толкова по лесно го следи мерача. Немците също имат супер недоразумения, като например танка им с бензинов мотор - голяма смешка е, не си спомням как се водеше, а и ако малко се позачетете ще видите че немците са имали много проблеми с недостатъчна мощност на двигателите. Както се вижда и абрамса го дупчи РПГ така че от още 30 тина тона броня няма голям смисъл.

          Коментар


          • От: Re: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            ... немците са имали много проблеми с недостатъчна мощност на двигателите. ..
            Всички немски танкове от 2 СВ са с бензинови мотори и още тогава са прехвърляли 57 тона (Тигъра), Кралския Тигър е гонел 70 тона, и още тогава са се намирали арт. системи, които са ги дупчели.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Темата май се казваше "Спомени на танкистите", а, като гледам, в нея юнашки се вихрят любители-специалисти, които може и да не са помирисвали танк, ама са чували, че едно време в армията имало ЗКПЧ-та ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Надявам се схванахте намека
                Аз го схванах. Скоро ще ни изведеш на три морета...с танкове...

                Надявам се приемате майтапа, ей така за сваляне на напрежението
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • Re: От: Re: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Всички немски танкове от 2 СВ са с бензинови мотори и още тогава са прехвърляли 57 тона (Тигъра), Кралския Тигър е гонел 70 тона, и още тогава са се намирали арт. системи, които са ги дупчели.
                  Прав си, сега се загледах, по принцип 70 тона 700 коня бензин, ще си е зле в сравнение с 54 тона 690 коня дизел - многогоривен, защото руските горят каквото им сипеш. Май на теоретиците им трябва още малко четене, тигъра не е бил лош танк но майбаха много се е чупел. И след като знам колко бързо се позиционира оръдието все си мисля че е по добре да си по маневрен и да можеш да избягаш, отколкото да разчиташ само на бронята. Не случайно всички супер тежки танкове са заминали в историята, и руснаците имат няколко такива КВ и ИС от които Ис10 изглежда доста прилично с объл купол и нисък силует.

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                    В нечий подпис се чете (по спомен) :Не се страхувайте да импровизирате - Ноевият ковчег е построен от любители, а Титаник от професионалисти...
                    Относно този британец - разкажи, моля!Нещо за счетоводители ми се върти...

                    Точно счетоводител е човечеца.
                    Да прочетат малко... после да се пишат фермани.

                    Не искам да цитирам многократно, като някой, но наистина съм учуден...

                    Руснаците могат (можели) да направят и 100 000 коня двигател, но е щял да бъде колкото ТИР и трябвало след танка да върви вагон-цистерна за горивото му.
                    Немците са на бензин - били смешно, нали ?
                    На бензин (синтетичен) от въглища - защото това имат като гориво.

                    А, И тук на няколкото кръчмарски подмятания, няма как да отговоря
                    Последно редактирано от nitro; 26-03-14, 20:55.

                    Коментар


                    • От: Re: От: Re: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      .... с объл купол и нисък силует....
                      Е това е много тънък и важен момент , който май обягва досега в темата. Наклона и формата на бронята/купола- те само от тея фактори можеш да си спестиш няколко тона джелезостомана.

                      А на немците Тигрите съвсем не са били най-големите танкове. Имали са планове и за Мишки, които тежат скромните 188 тона. Края на вйната слага край на евентуалната кариера на това чудо-юдо.
                      Последно редактирано от Dagobar; 26-03-14, 21:33.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Темата май се казваше "Спомени на танкистите", а, като гледам, в нея юнашки се вихрят любители-специалисти, които може и да не са помирисвали танк, ама са чували, че едно време в армията имало ЗКПЧ-та ...
                        Аха. Започна със спомени и весели случки, мина през видеонаблюдение на войната в Сирия; и сега отива...не знам накъде!
                        Ами защо бре джанам не си отворите една тема за сравнение на бронетанковата техника на двата Блока? Като на колегата Ненчев, да речем! Пък тука да си останем танкистите да си разправяме масали от армията?
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Изчел съм цялата тема.Верно по-хубава си беше като се разказваха армейски истории и спомени...Забавни, тъжни, горчиви и сладки..
                          Ама Войводо...беше въпрос на време да привлечете повече чужд интерес (мнения), отколкото сте танкистите...Сори - и аз съм от "другата" страна...
                          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                          0887/осемпет 66 4осем

                          Коментар


                          • Re: Спомени на танкистите.

                            Мишката тамън я заглеждашх и точно се чудех какво става когато и забиеш един снаряд в огромната дупка под купола, както и да е не ми се спори кое е по добро. За колегата нитро, когато тръгваш да завладяваш света не се прави двигател за каквото гориво имаш, а за каквото ще намериш по пътя.

                            Странно но и абрамса има огромна дупка в задната част на купола и съм сигурен че един снаряд там ще му дойде в повечко. И за да не почне полемика ми нали е отзад, купола се върти и таз дупка си идва и отпред и отстрани.

                            Оцапахте темата, ама то така е с четенето, я танк с волан е по добър я абрамса където водача си е легнал я жабарския танк който се управлява одзад с джоестик и кемафа седи на офис стол. Такъв е живота това е имало това сме карали а не видяли на клипче и на снимчица в нета.
                            Последно редактирано от Daniel; 26-03-14, 21:13.

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Аз си мислех, че ще се говори за танкове, а то трябвало да се хвалят руските

                              Аз за три години служба минах през много техника - съдба, но никога не съм си и помислял да я хваля, като бащиния.

                              Коментар


                              • Re: Спомени на танкистите.

                                Никой не видях да хвали нищо, просто вие хвалите нещо което не сте виждали, а дори не сте карали нещо верижно за да имате и бегла представа за какво става въпрос. Покарайте поне верижен трактор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X