Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РПГ и СПГ защо гърмят?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • РПГ и СПГ защо гърмят?

    Защо след като са проходни от край до край издават такъв силен звук при истрел?Задавал ли си е някой този въпрос?Аз имам някакво обеснение, ама дали да не чуем идруги мнения?
    Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

  • #2
    От: РПГ и СПГ защо гърмят?

    Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
    Защо след като са проходни от край до край издават такъв силен звук при истрел?Задавал ли си е някой този въпрос?Аз имам някакво обеснение, ама дали да не чуем идруги мнения?
    За да изстрелят гранатата надалече, преди да се е задействал реактивния двигател, че иначе на стрелеца ще .......

    Коментар


    • #3
      От: РПГ и СПГ защо гърмят?

      Звуковата вълна от изстрела отива не е в една посока, а в двете. Иначе за гръм, да, така е. СПГ гърми адски.

      Коментар


      • #4
        От: РПГ и СПГ защо гърмят?

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        Звуковата вълна от изстрела отива не е в една посока, а в двете. Иначе за гръм, да, така е. СПГ гърми адски.
        Точно така.Издутините преди соплото завихрят половината изгорели газове от стартовия заряд и играят ролята на затвор, който спомага за изтласкването на снаряда преди да се задейства маршовия заряд чрез който достига до целта.
        Последно редактирано от derhunter; 24-11-13, 13:03.
        Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

        Коментар


        • #5
          От: РПГ и СПГ защо гърмят?

          То мани че гърми СПГ то ами и плюе едни подони (зеУени пластмасови по спомени ) на ебем си и дистанцията назад.... Научих за тая особенност по трудният начин
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #6
            От: РПГ и СПГ защо гърмят?

            Скоростта на изгорелите газове преминава звуковата бариера?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X