Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

    Длительное время тянувшийся тендер министерства обороны Турции на закупку ЗРК средней и большой дальности по программе T-LORAMIDS (Turkish Long Range Air And Missile Defence System) завершился 26 сентября 2013 года сенсационным решением - после состоявшегося под председательством премьер-министра Турции Теипа Эрдогана заседания департамента оборонной промышленности (Savunma Sanayii Müsteşarlığı - SSM) министерства обороны Турции было объявлено о выборе китайского ЗРК HQ-9, представленного на тендер китайским внешнеторговым объединением China Precision Machinery Export-Import Corporation (CPMIEC). Всего предполагается приобрести 12 систем (дивизионов) HQ-9, предполагаемая стоимость закупки составит 3 млрд долл. Таким образом, Турция станет первым иностранным покупателем ЗРК HQ-9, разработанного и производимого Academy of Defense Technology (так называемой "Второй Академией") китайской государственной корпорации China Aerospace Science and Industry Corporation (CASIC). Разработка HQ-9, по всей видимости, осуществлялась при участии российских предприятий. Выбор данной системы SSM мотивируется наименьшей ценой китайского предложения.

    Другими претендентами в тендере T-LORAMIDS на заключительных этапах выступали представленная альянсом Raytheon и Lockheed Martin ЗРС Patriot (комбинация РАС-2 GMT и РАС-3), представленная европейским консорциумом Eurosam ЗРС SAMP/T (с ЗУР Aster 30 Block 1) и представленная ОАО "Рособоронэкспорт" ЗРС С-300ВМ "Антей-2500". Ранее "Рособоронэкспорт" отказался от продвижения Турции ЗРС С-400, предлагавшейся на ранних этапах тендера. Представители НАТО неоднократно открыто предостерегали Турцию против выбора российского или китайского предложений, мотивируя это возможными проблемами интеграции "незападных" комплексов в объединенную систему ПВО НАТО.



    Китайский ЗРК HQ-9 (c) www.sina.com.cn

    http://www.janes.com/article/27579/t...for-t-loramids

  • #2
    От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

    И на оръжейния пазар отвориха магазин за един лев Евала на китайците !
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

      Ситуацията в Сирия,подрьжката на Русия и позицията на половината в НАТО може ли да са фактор при избра на Турция?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

        Този зенитно-ракетен комплекс, който е на снимката, изобщо не прилича на китайско творение, а прилича на тези ЗКР, които се виждат на парадите по случай 9 май.

        Коментар


        • #5
          От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

          Конструкторите са им едни .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            И на оръжейния пазар отвориха магазин за един лев Евала на китайците !

            Да бе. 3 000 000 000 гущера са си съвсем прилична сума.

            Коментар


            • #7
              От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Да бе. 3 000 000 000 гущера са си съвсем прилична сума.
              Выбор данной системы SSM мотивируется наименьшей ценой китайского предложения.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Конструкторите са им едни .
                Не е баш, просто китайци са майстори за копиране на нещата, ама с неясна ефективността накрая за получила се копията.

                Този ЗРК HQ-9 много прилича ВЪНШНО на С-300, ама дали прилича по характеристиките, не се знае, поне във викито се пише че е "Similar to the Russian S-300V" - http://en.wikipedia.org/wiki/HQ-9 , нищо че С-300В базирана върху верижно шаси и произведена през далечната 1988 година.

                Всъщност намерил съм нормално написана статия за китайски ЗРК, много интересни неща има в нея - http://rbase.new-factoria.ru/missile...q-9/hq-9.shtml

                Коментар


                • #9
                  От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

                  Чакай ти китайска ЗРК, китайска зглобка и електроника да ти прехванат и свалят самолет. Халал да им е на турците.
                  Те една лека кола не могат да направят, тръгнали ЗРК да продават. Мани ми се опитват и с танкове, ракети, самолети и вертолети. Абе барабар Петко с мъжете.
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    . Абе барабар Петко с мъжете.
                    Абе недей така - коя е третата държава дето самостоятелно изпрати космонавти около Земята?! Май ги подценяваме китайците! Според мен доста ги подценяваме! Както подценяваха японците едно време!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

                      Напълно съм съгласен, че доста народ подценява китайците (или не му се иска да признае, че след някоя друга година ще са хапнали на половин хапка останалия свят)...
                      Да, използваха много съветски специалисти за първоначални тласък - плащат повече, получават повече.
                      Руснаците започнаха да се усещат, че са сгафили, но доста късно.
                      И спряха да им продават двигатели за изтребителите (китайците явно имаха технологичен/металургичен проблем).
                      Но китайците напредват малко по малко.
                      И вече започна да се вижда и ефекта от това действие.
                      Знаете защо в Европа няма много китайски автомобили - сигурността им бе под всякаква критика. Преди седмица - първия китайавтомобил с пет звезди на EURO NCAP.
                      Въоръжението е сериозен пазар. Така, че малко по малко ще навлязат в него...
                      Единствената ми надежда е, че по някое време китайците ще започнат да искат повече пари за труда си. И рано или късно - тогава ще забуксуват и ще влязат в общия коловоз на световната икономика.
                      Дано това не стане чак след като са 'хапнали' света ...
                      А избора на турците и според мен е реакция на действията на Русия...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

                        Само че в момента в Сирия Русия и Китай действат като съюзници.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Само че в момента в Сирия Русия и Китай действат като съюзници.
                          Само там, където им оттърва... Едва ли о.Дамански е забравен
                          Те руснаците и с Турция бяха 'съюзници', като се водеха преговорите за газта, ама сега нещата малко се измениха..

                          (Не че има нещо лошо да се защитават националните интереси...)
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

                            Дамански отдавно наистина е забравен, в момента сътрудничеството с Китай е на много високо ниво, включително и във военното и политическото отношение. Така че търсене по вола теле поне в сегашните росийско-китайските отношения няма никакъв смисъл. Само се сещайте за абревиатура ШОС.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Турция купува китайски ЗРК HQ-9.

                              Не мога да разбера, как на България не позволяват да купува оръжие, различно от NATO стандарта, защото е член на тази организация, а Турция прави каквото си иска, сякаш не е член ?

                              Ето и един цитат от Ройтерс: " Възможно е това да породи важни последствия за отношенията на Турция с НАТО и по-специално със САЩ. Първият сигнал в тази насока вече е налице.
                              Веднага след оповестяване на решението по търга за доставка на балистични ракети за ПВО от Китай, агенция „Ройтерс” оповести, че Вашингтон е включил в черния списък китайския производител на тези ракети – фирмата CPMIEC, заради извършени продажби на оръжие за Сирия и за Северна Корея. "

                              Явно след самостоятелно произвеждания танк, това е вторият признак на задълбочаващо се различие между Турция и САЩ, въпреки
                              "натовското" съюзничество . Турците сякаш открито заявяват - " Не ви вярваме ! Не щем ваши оръжия. ".
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X