Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов турски танк.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Нов турски танк.

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Ник... Аз нищо не подценявам, но ти казвам, че по отношение на сценария "Ислямистка Турция" баш шефчето е взел мерки и то дългосрочни. По отношение на сценария Турция да ни нападне - ми кво да ти кажа - и днес и в обозримо бъдеще дори да си харчим 20% от БВП за отбрана пак не можем до никъде го докара. Може само да се надяваме на Батко.


    Може може..С добре изградена и функцзионираща сисетма за военни сборове, склодови бази с консервирани леко стрелково орлъжие, ПТРК, мноооог РПГ, ПЗРК същооо много...За да може да имаме обучени хори и оръжие да ги забавим по градовете, докато родната дипломация примоли някой голям брат за намеса.....

    никой не говори за победа срещу Турция...
    но затова се иска адекватна подготовка на население-АРМИЯ ОТ СМЕСЕН ТИП НА КОМПЛЕКТАЦИЯ / КАКВАТО Е НА ИЗРАЕЛ ИНА САМАТА ТУРЦИЯ / доста техника....и доста консервирана техника....
    А да иска и поне 90 модерни изтребителя и мощно РСЗО с управлями ракетки.....

    Иска се РЕЗЕРВ ! Добре подготвен резерв...Защото днешните цивилни български мъже сме п-....ки.....Масово.....
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

    Коментар


    • #92
      От: Нов турски танк.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Не само това. Практиката показва, че високоинтелигентните оръжия внос от чужди държави, съдържят непременно някъде в софтуера кодова команда, при получаване, на която изведнъж спират да работят.
      И така не можеш да воюваш срещу държавата доставчик и нейни съюзници.

      За разлика от други нации, турците хич не са лековерни.
      Я си представете, че внесат "сирийски" танкове да речем .
      Как биха воювали срещу Сирия ?

      С малко повече размисъл бихме могли да се досетим къде е насочена тайната им военна доктрина .
      Основни врагове на Турция / потенциални /

      1. гърция / труден враг, гързите са много подготвени, имат запасни доволно и мнооого оръжие /.
      2. сирия- / неособено труден враг..други са съображенията да не ги изедат /
      3. Армения / безперспективна е една кампания там...просто е безсмислено толкова бедна територия да окупират /.

      Но основен потенциален вовенен враг на Турция е милитаризираната Гърция....Поради...хм поради МЕГАЛОМАНИЯТА И шовинизма на паследната...А не по вина на турците!
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • #93
        От: Нов турски танк.

        Няма ли да е по-лесно да ни купят турците, вместо да ни завземат?
        В друга тема се коментираше какво толкова интересно има за вземане в България.
        Чак такова разпенване в момент, в който в България положението е катастрофално, ми се струва неуместно.

        Коментар


        • #94
          От: Нов турски танк.

          Зад Армения и в самата Армения трябва ли да обяснявам кой стои? 102-я Российская военная база нещо да ти говори? И още:

          - Договор о функционировании базы был заключён сроком на 25 лет, и был продлен еще на 49 лет (до 2044 года) в ходе визита Президента РФ Д. А. Медведева в Армению в 2010 году. Как пояснил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров, вопросы, за которые будут отвечать российские военнослужащие, касаются территории Армении, то есть в случае любой внешней угрозы Армении это будет рассматриваться как внешняя угроза для России. (С)

          Коментар


          • #95
            От: Нов турски танк.

            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
            Няма ли да е по-лесно да ни купят турците, вместо да ни завземат?
            В друга тема се коментираше какво толкова интересно има за вземане в България.
            Чак такова разпенване в момент, в който в България положението е катастрофално, ми се струва неуместно.
            Освен това, за какво и е на Република Турция днешната България, барабар с Българите?
            та ние сме злобни, мръзеливи, полу-алкохолизирани, оплакващи се.....За какво сме им? В днешно време е неприемливо населението на дадена територия / завладяна/окупирана държава / да бъде поголовно избито...така че ще трябва да ни хрантутят....
            вън от майтапа, това ми е основната утеха, че турците няма за какво да ни нападат...безсмислено е...
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • #96
              От: Нов турски танк.

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Зад Армения и в самата Армения трябва ли да обяснявам кой стои? 102-я Российская военная база нещо да ти говори? И още:

              - Договор о функционировании базы был заключён сроком на 25 лет, и был продлен еще на 49 лет (до 2044 года) в ходе визита Президента РФ Д. А. Медведева в Армению в 2010 году. Как пояснил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров, вопросы, за которые будут отвечать российские военнослужащие, касаются территории Армении, то есть в случае любой внешней угрозы Армении это будет рассматриваться как внешняя угроза для России. (С)


              Освен това и освен руските С-300, дислоцирани в Армевия, самата Армения е БЕДНА, малка, безперспективна за завладяване територия...за какво им е......
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • #97
                От: Нов турски танк.

                Има една абревиатура - НКАО, в нея се крие разковничето...

                Коментар


                • #98
                  От: Нов турски танк.

                  Значи Армения автоматично отпада от списъка
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #99
                    От: Нов турски танк.

                    Май и Сирия също, и то по същите причини.

                    Коментар


                    • От: Нов турски танк.

                      Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                      Те и Германия и СССР, в преиода 1934-1940 обучаваха на съветските танкови полигони основно немски танкови екипажи...че се изпитваха и немски танкове в СССр, докато немците ги стрягат военните ограничения на Версейлския договор...ама после станаха едни страшни работи...
                      това че имаме съвместни търско-български учения на армиите нищко не значи...Ама абсолютно нищо....
                      ЛОЛШТО? До 1933 года, полигон Кама. / LOLWHAT? През 1933 години, полигон Кама.

                      Мед Дог, България / за съжаление / граничи с въоръжени да зъби съседи...Южна България / в частта и на Горнотракийската низина / е особено юязвина за танкови операции......
                      Вот тут +1.
                      Бира без ракия - парите на вятъра

                      Коментар


                      • От: Нов турски танк.

                        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                        никой никога НЕ Е предлагал в официален документ такава бойна техника на БА Мед Дог......

                        говореше се едно време точно за леопард 2А4, но те си бяха за Турция и Гърция....
                        Гърците намазаха за без пари и ъпгрейднати леопард 1А5
                        Готов ли си хей така веднага да сложиш една бутилка на масата? Не знам какво наричаш официално - предложеният ни от Бундесфера списък с "излишни" неща е един пръст дебел. Гърците нищо за без пари не са намазали- вервай ми. Не знам твоят източник на сведения какъв е (не вярвам да ти долагат директно от щаба на СВ) - моят е от проведена преди няколко месеца среща между Бендесверци и БА с присъствието на представител на KMW и моя скромност като местен представител на KMW.
                        Последно редактирано от Mad Dog; 20-05-13, 10:06.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Нов турски танк.

                          Мед Дог, България / за съжаление / граничи с въоръжени да зъби съседи...Южна България / в частта и на Горнотракийската низина / е особено юязвина за танкови операции.....
                          Още в един от първите си постове съм описал танкодостъпноста на основните направления. И? В обозримо бъдеще НЯМА вариант да бъдем дори частично адекватни. А за другото - много пъти съм го писал - до 2015-2017 та бройката и количеството на военнослужещи от Армията , ВВС и Морската пехота на САЩ у нас ще бъдат ..... повече от БА. Говорим за две тежки бригади и сериозно количество ВВС.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Нов турски танк.



                            Коментар


                            • От: Нов турски танк.

                              Липсва му водното оръдие....

                              Коментар


                              • От: Нов турски танк.

                                х
                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Още в един от първите си постове съм описал танкодостъпноста на основните направления. И? В обозримо бъдеще НЯМА вариант да бъдем дори частично адекватни. А за другото - много пъти съм го писал - до 2015-2017 та бройката и количеството на военнослужещи от Армията , ВВС и Морската пехота на САЩ у нас ще бъдат ..... повече от БА. Говорим за две тежки бригади и сериозно количество ВВС.
                                На американците да ни отбраняват не може да се разчита. Много ми е интересно, ти лично, какво бъдеще виждаш за Българската армия. Имали изобщо такова. Ние вече нямаме танкови войски, напрактика.
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X