Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Re: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    Идеята ми е че сега той за защита разчита освен на добрата си броня и на активните системи за унищожаване или отклоняване на ракетни системи, не знам обаче защитават ли от снаряд който може да пробие бронята. Та от тая гледна точка да не стане така че тоя му размер да е един голям минус в бъдеще.
    Първо не е ясно дали може да пробие бронята на армата. Просто няма с какво да тестват Едно оръдие няма да реши проблема, че всички танкове освен руските и меркава нямат никаква работеща защита срещу птур за 50 долара. Арматат е по голяма но концепцията и е друга, там удар в купола няма да унищожи танка. Отделен е въпроса, че стана един огромен сандък

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Динамичната защита работи срещу всякакъв тип кинетични и кумулативни поразяващи елементи . Най голямата заплаха за танковете си остават управяемите и неуправляеми ПТ ракети . Ниската им цена прави практически неограничено и безконтролно тяхното разпространение . Танковото оръдие е скъпо и капризно нещо . За да улучиш с него трябва доста сериозна подготовка на екип от хора . Мерач ; пълнач ; командир на танка и механик водача трябва да работят в пълен синхрон . Съвременните танкове са пълни с електроника и автоматика която изисква висока квалификация на обслужващия персонал . Нещата вместо да стават по прости отиват към тясно профилирани армейски специалности .При мобилните ПТ средства дори и управляемите от типа на Корнет и Тоу нещата са сведени до прост логаритъм от 4-5 действия в определена последователност с която без проблеми се оправят и най тъпите араби . Армата тепърва влиза на въоръжение в руската армия и по мое мнение поне в следващите десетина години няма да се предлага за експорт .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Има и други решения със значителен потенциал в перспектива https://youtu.be/9PItPL7EZEc
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          Има и други решения със значителен потенциал в перспектива https://youtu.be/9PItPL7EZEc
          Много ток харчи и е още по капризно от класическите артилерийски системи .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • Re: Нов руски танк

            Още за нищо не с тава този райлгън. Докато влезе на въоръжение сигурно няма вече да има танкове.

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Все още нямаме точна информация за недостатъците, за предимствата по може да се говори.

              Не съм сигурен че е толкова далече внедряването му.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Ще поживеем, ще видим....
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Все още нямаме точна информация за недостатъците, за предимствата по може да се говори.

                  Не съм сигурен че е толкова далече внедряването му.
                  До колкото има информация още преди години качиха прототип на някакъв кораб ама и за кораб още е тежко . Опитите с електромагнитно оръдие датират от времето на третия райх но до момента функционираща бойна система с габарити ; маса и някаква нормална енергоемкост която позволява качването му на някакъв тип дори и тежка верижна машина още не е създадено .
                  Последно редактирано от sek.1; 16-06-16, 04:37.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Като го гледам, особено за кораб, нито е тежко, нито е голямо, нито има проблем със захранването особено на ядрени самолетоносачи. Както и да е, ще видим.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      A тези взривни газове от къде се взеха, някакъв заряд ли ползва оръдието?
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Да и на мен ми направи впечатление това. Може за началното ускорение да има заряд и след това да се доускорява с ток.

                        В което има голям смисъл!
                        Последно редактирано от disko04; 16-06-16, 11:17.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          Да и на мен ми направи впечатление това. Може за началното ускорение да има заряд и след това да се доускорява с ток.

                          В което има голям смисъл!
                          Ми не знам,бях чел за такова оръдие,ама не си спомням да се споменаваше нещо за такъв заряд. Това сигурно е по-различна с-ма.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • Re: Нов руски танк

                            Няма никакъв заряд само пентратор е. Само за кораб е защото на клиповете му няма захранването, което е колкото една мини електроцентрала. Ако е на танк ще е около 100 тонен сандък с генератори. Нали се сещате каква енергия трябва за да направи този електромагнитен пулс. Това че се чудите ми подсказва само колко разбирате.

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Там, на клипчетата, какви плочи пробива снарядът и колко? Евентуално, скоростта му?
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • Re: Нов руски танк

                                Точно така. Високата скорост и твърдостта на пентратора. Райл гън или релсово оръдие, ми то си е точно това, засилваш една количка по едни релси с помощта на електромагнитен импулс. В количката се вози пентратора от тежък метал. След изллизане от оръдието количката пада и продължава да лети само пентратора. Колкото метала от който е изработен е по тежък и колкото е по голяма скоростта му, толкова повече ще е пробивната му сила. За да засилите количката обаче трябва як генератор. Понеже с генератор само колкото и да е як нама да стане, ще трябва и някакъв кондензатор, който да се зарежда от генератора и да отдаде цялата си енергия наведнъж. Хубавото на таквоз оръдие е че нямаш ограничение колко можеш да засилиш количката, лошото е че трябва много енергия. При подходящо засилване можеш да продупчиш и няколко танка един зад друг с пентратор 50 см дълъг и дебел колкото 2 пръста.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X