Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Абе колкото и да са меки-разрива на един снаряд си е сериозно нещо, и ще отнесе всичко стърчащо отгоре като багер поцинкована кофа

    За комуникациите има два варианта-или типично по руски да си казват, че "съвършенството няма нужда от подобрение", и "Кому нужен ето люкс", или в другия вариант-да са влезли поне малко в крак с нивото по света и да са направили по-добра разговорна техника.

    Обаче аз пък нямам лоши впечатления от комуникацията в 72-та. Вярно, като работи двигателя се чува трудно, ама си мисля, че това е неизбежим проблем.
    Освен, ако не се обезшуми вътрешното пространство, но пак-"Кому нужен ето люкс"...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      В тая машина нещата са малко по различни . Мото - трансмисионното отделение е отзад а екипажа най отпред един до друг . По средата е оръжейния модул . Предполагам че бронекапсулата е и добре обезшумена .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • Re: От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        В тая машина нещата са малко по различни . Мото - трансмисионното отделение е отзад а екипажа най отпред един до друг . По средата е оръжейния модул . Предполагам че бронекапсулата е и добре обезшумена .
        За капсулата съм съгласен, че е добре обезшумена, по скоро ме притеснява комуникационния модул колко шум вкарва.

        Коментар


        • От: Re: От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          За капсулата съм съгласен, че е добре обезшумена, по скоро ме притеснява комуникационния модул колко шум вкарва.
          Изцяло цифрова система за връзка ; обмен на данни и компютъризирано управление на машината и бойния модул . Както каза Кольо ако един осколъчно - фугасен повреди отгоре системите оставаш сляп и глух . В тая машина ръчно управление на оръдието няма както няма и стандартен оптичен прицел . Явно разчитат на сигурна система за активна защита която да не допусне попадение на снаряд или друг поразяващ елемент в зоната на купола . При Т 72/90 колкото и да са ти повредени системите отгоре можеш да управляваш ръчно въоръжението на танка .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            При не обитаем купол трябва да се разчита на електрониката, просто няма друг начин!
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Re: От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Изцяло цифрова система за връзка ; обмен на данни и компютъризирано управление на машината и бойния модул . Както каза Кольо ако един осколъчно - фугасен повреди отгоре системите оставаш сляп и глух . В тая машина ръчно управление на оръдието няма както няма и стандартен оптичен прицел . Явно разчитат на сигурна система за активна защита която да не допусне попадение на снаряд или друг поразяващ елемент в зоната на купола . ...
              Не мога да се сетя колко сигурна ще да е система за защита, която да не допусне каквито и да било попадения. Ами то и едно 20-30 мм оръдие на БМП/БТР може да нанесе достатъчно големи щети по инвентара отгоре на купола.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Re: От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Не мога да се сетя колко сигурна ще да е система за защита, която да не допусне каквито и да било попадения. Ами то и едно 20-30 мм оръдие на БМП/БТР може да нанесе достатъчно големи щети по инвентара отгоре на купола.
                Така е . Конструкторите сигурно са предвидили такива варианти .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • Re: От: Re: От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Така е . Конструкторите сигурно са предвидили такива варианти .
                  Докато няма пълни данни, можем само да гадаем.

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Явно без електрониката даже не могат да го изключат от скорост в авариен режим . Аз лично предпочитам добрата стара с доказана надеждност хидромеханика . https://www.youtube.com/watch?v=pFURmv8vNIU Това все пак е концептуално нова машина и в процеса на експлоатация ще изчистват проблемите . Не вярвам да няма вариант за ръчно управление на въоръжението . Иначе идеята за една платформа на въоръжението не е нова поне в България . За това нашето БМП 23 си го разработихме сами на базата на МТ - ЛБ . Много по лесно и евтино е да експлоатираш и поддържаш машини на едно шаси . 2С1 ; тунджата и БМП 23 са на базата на МТ - ЛБ . Отгоре различни оръжейни модули с различно предназначение надолу едно шаси и силова установка .
                    Последно редактирано от sek.1; 26-05-16, 05:34.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Станьо, те разработиха три платформи тежка Армата на нейна база са Т14, Т15 и Коалиция СВ лека тук сме видели само Т25 и колесна Бумеранг.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        http://www.focus-news.net/news/2016/...ve-armata.html

                        Действие и противодействие. Ако това оръдие е наистина сполучливо, големия размер на Т14 може да е лошо нещо.
                        Последно редактирано от disko04; 14-06-16, 11:26.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          http://www.focus-news.net/news/2016/...ve-armata.html

                          Действие и противодействие. Ако това оръдие е наистина сполучливо, големия размер на Т14 може да е лошо нещо.
                          и един мармот...
                          ето малко повеече ТТ за въпросното оръдие https://www.rt.com/news/346496-rhein...-new-tank-gun/
                          Ако всичко мине наред, може да се очаква след 10на години серийното му производство.

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Щом си рекъл, мармот да е, но ще трябва време и този танк да стане по масов в Русия така че тия 10 години не са много във времето. А ако това оръдие освен успешно срещу такъв вид броня е и далекобойно, нормалната логика сочи че огромния танк става лесна мишена.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • Re: Нов руски танк

                              Огромния танк винаги си е бил лесна мишена.

                              Коментар


                              • От: Re: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Огромния танк винаги си е бил лесна мишена.
                                Идеята ми е че сега той за защита разчита освен на добрата си броня и на активните системи за унищожаване или отклоняване на ракетни системи, не знам обаче защитават ли от снаряд който може да пробие бронята. Та от тая гледна точка да не стане така че тоя му размер да е един голям минус в бъдеще.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X