Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Нов руски танк

    Goblin, не изнасяй цитати от контекста! Написал съм кой ще спечели, но за това огромна роля играят и други фактори... Става дума за съпоставяне и противопоставяне на технологии в тази дискусия! Тези които взеха да спират тока, ги остави на страна...

    Коментар


    • #92
      От: Нов руски танк

      Марто, съгласно един документи наречен Патриотик Акт за да доставиш едно винтче на армията на САЩ то трябва да е Праудли мейд ин УСА. Съгласно един друг документ наречен ITAR ВСЯКО винтче сложено в някоя машина на армията на САЩ по- нова от 10 години не подлежи на експорт освен за страна от НАТО, като краен получател на стоката може да е само държавна институция и още точно шест държави - позна Израел, Ирак, Австралия, Швеция и Швейцария и Япония. Тва колко са велики китайците - тая песен я знам- да де ама не са.... Те нямат свои разработки- там се произвежда лоу кост продукция не върхови технологии. И ако ми кажеш, че имат космическа програма - ми те САЩ и Русия имаха такава още 60 те години..... Отделно Китай е толкова вързан за американската икономика, че ако САЩ им обявят едно бързо вето на вноса онези са фалирали до края на годината.
      Явно всички колеги са имали възможността да видят как се бият американците.... и имат изградено мнение по въпроса... Браво... ми тогава тия дето аз съм ги гледал (нищо че не бяха от армията) явно не са били американци.Викат им Заблудените Деца на Чичо Сам- Uncle Sam's Misguided Children или мигриращите шимпанзета на чичо Сам -Uncle Sam's migrating Chimpanzees или накратко USMC- като ги видя следващият път ще им кажа веднага да си признаят че нищо американско няма в тях.... ако оживея ще кажа как е минало. Щото аз бях впечатлен колко точно "топки" имат тея малоумници. Отделно- който иска може да си направи експеримент- влиза в първия бар в някой щат от средния запад (препоръчвам Тексас) и силно извиква "САЩ са пикливи страхливци "... После той ще разкаже как е минало.... ако може.
      Русия на свой ред трябва да е много внимателна с изнудването на Ивропъта щото току виж се пренасочила политиката... и тръбопроводите.
      А както каза колегата туртей - зависи и кой седи в танка- братския еврейски народ така качествено опухва въоръжените с топ съветско оръжие арабели със стари Центуриони, че.....
      Всяка една съвременна бойна техника има един основен проблем - НЕ Е възможно усвояването и от наборна войска в рамките на стандартната служба. Което значи че руснаците трябва да минат на 100% професионална армия преди да въвеждат каквито и да е било чудо системи. Отделно - американците не възстановяват.... квото не мислят че има смисъл- ако им бяха кът танковете нямаше да ги раздават, като пуканки.... Вярно доста даунгрейднати.
      Последно редактирано от Mad Dog; 21-02-12, 18:41.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #93
        От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Извън територията на САЩ, чипове и процесори се произвеждат единствено в Китай, Тайван и Южна Корея...
        Спри да пишеш небивалици по този въпрос, бива ли?

        Коментар


        • #94
          От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Спри да пишеш небивалици по този въпрос, бива ли?
          Ясене не е ОК да се вземаш толкова често за последна инстанция! Почети малко: http://technews.bg/article-24763.html

          П.П. Отделно от всичко това Intel имат завод там...
          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 21-02-12, 18:50.

          Коментар


          • #95
            От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            ако САЩ им обявят [на Китай] едно бързо вето на вноса онези са фалирали до края на годината.
            ъъъ, кой първи ще фалира? Какво си нямат китайците, че да живеят щастливо и до края на годината, че и на следващата? А, пазарен модел? Че не могат да вдигнат заплатата на всички китайци с 20%?

            Коментар


            • #96
              От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Марто, съгласно един документи наречен Патриотик Акт за да доставиш едно винтче на армията на САЩ то трябва да е Праудли мейд ин УСА. Съгласно един друг документ наречен ITAR ВСЯКО винтче сложено в някоя машина на армията на САЩ по- нова от 10 години не подлежи на експорт освен за страна от НАТО, като краен получател на стоката може да е само държавна институция и още точно шест държави - позна Израел, Ирак, Австралия, Швеция и Швейцария и Япония. Тва колко са велики китайците - тая песен я знам- да де ама не са.... Те нямат свои разработки- там се произвежда лоу кост продукция не върхови технологии. И ако ми кажеш, че имат космическа програма - ми те САЩ и Русия имаха такава още 60 те години..... Отделно Китай е толкова вързан за американската икономика, че ако САЩ им обявят едно бързо вето на вноса онези са фалирали до края на годината.
              Явно всички колеги са имали възможността да видят как се бият американците.... и имат изградено мнение по въпроса... Браво... ми тогава тия дето аз съм ги гледал (нищо че не бяха от армията) явно не са били американци.Викат им Заблудените Деца на Чичо Сам- Uncle Sam's Misguided Children или мигриращите шимпанзета на чичо Сам -Uncle Sam's migrating Chimpanzees или накратко USMC- като ги видя следващият път ще им кажа веднага да си признаят че нищо американско няма в тях.... ако оживея ще кажа как е минало. Щото аз бях впечатлен колко точно "топки" имат тея малоумници. Отделно- който иска може да си направи експеримент- влиза в първия бар в някой щат от средния запад (препоръчвам Тексас) и силно извиква "САЩ са пикливи страхливци "... После той ще разкаже как е минало.... ако може.
              Русия на свой ред трябва да е много внимателна с изнудването на Ивропъта щото току виж се пренасочила политиката... и тръбопроводите.
              А както каза колегата туртей - зависи и кой седи в танка- братския еврейски народ така качествено опухва въоръжените с топ съветско оръжие арабели със стари Центуриони, че.....
              Всяка една съвременна бойна техника има един основен проблем - НЕ Е възможно усвояването и от наборна войска в рамките на стандартната служба. Което значи че руснаците трябва да минат на 100% професионална армия преди да въвеждат каквито и да е било чудо системи. Отделно - американците не възстановяват.... квото не мислят че има смисъл- ако им бяха кът танковете нямаше да ги раздават, като пуканки.... Вярно доста даунгрейднати.
              Не виждам този пост какво общо има с това което твърдя аз! Просто си доста краен в позицията си! Ходил си! Видял си! Впечатлил си се! Ок! Просто успокой малко топката... Има едно много награждавано документално филмче - американско: "Рестрепо"! Ако не си го гледал - вземи го гледай! Това е американската армия, а не главорезите за които говориш ти...

              Коментар


              • #97
                От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ъъъ, кой първи ще фалира? Какво си нямат китайците, че да живеят щастливо и до края на годината, че и на следващата? А, пазарен модел? Че не могат да вдигнат заплатата на всички китайци с 20%?
                Акъл и суровини, Ясене
                И не няма да фалират, щото и до ден днешен над 50% живеят в пещери.
                Затова и в някои части на Русия хора ще оцелеят по-дълго отколкото във Франция примерно при няква катастрофа, щото едните още не са открили топлата вода
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #98
                  От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Не виждам този пост какво общо има с това което твърдя аз! Просто си доста краен в позицията си! Ходил си! Видял си! Впечатлил си се! Ок! Просто успокой малко топката... Има едно много награждавано документално филмче - американско: "Рестрепо"! Ако не си го гледал - вземи го гледай! Това е американската армия, а не главорезите за които говориш ти...
                  Има едно мини сериалче Поколение убийци - изгледай го.... По записките на журналист от списание Ролинг Стоунс е... изгледай го. Рестрепо съм го гледал- поредната либерална боза....
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ъъъ, кой първи ще фалира? Какво си нямат китайците, че да живеят щастливо и до края на годината, че и на следващата? А, пазарен модел? Че не могат да вдигнат заплатата на всички китайци с 20%?
                    Че БВП им без износа за САЩ ще спадне доста.... А американците ще изнесат заводите (по точно ще построят нови) в Индия и ще си свиркат....
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Ясене не е ОК да се вземаш толкова често за последна инстанция! Почети малко: http://technews.bg/article-24763.html

                      П.П. Отделно от всичко това Intel имат завод там...
                      Подбирай си източниците. Това за китайски чип в руска космическа технология звучи малко като виц от филма "Армагедон" с Брус Уилис. Разбира се, по носената апаратура има какво ли не, но за "транспортната" част на машината - ???

                      Може би конкретен клас чипове се правят само в тези страни, които си изредил, но не си представям кой е този клас. Със сигурност е абсолютно невярно за процесорите на домашните PC-та. С абсолютна сигурност в Русия се правят какви ли не - не масово, разбира се, защото за масовото има евтини алтернативи. Доскоро НЯКАКВИ чипове се правеха и в България. Знам, защото участвах. Сега - не знам, отдавна не съм се интересувал. Фирмата си я има.

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Марто (Мартин Христов Братле кое предпочиташ моля те.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Акъл и суровини, Ясене
                          И не няма да фалират, щото и до ден днешен над 50% живеят в пещери.
                          Затова и в някои части на Русия хора ще оцелеят по-дълго отколкото във Франция примерно при няква катастрофа, щото едните още не са открили топлата вода
                          Суровини лесно ще продължат да си купуват (а и да добиват), акъл дълго време няма да си проличи, че нямат, а че 50% живеят както българите преди турско - щастлив е този, който се задоволява с малко.

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Че БВП им без износа за САЩ ще спадне доста.... А американците ще изнесат заводите (по точно ще построят нови) в Индия и ще си свиркат....
                          БВП къща не храни, той е счетоводна химера. Производството е интересно.

                          Първоначално публикуван от krasitotkov Преглед на мнение
                          Братле кое предпочиташ моля те.
                          Зависи къде.

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Зависи къде.
                            Всъщност и двете не стават за нищо И за капак и двете са развалени копия (всяко по своему) на нещо смислено.

                            Само не намесвай щастието, щото нещата станах мега сложни.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Има едно мини сериалче Поколение убийци - изгледай го.... По записките на журналист от списание Ролинг Стоунс е... изгледай го. Рестрепо съм го гледал- поредната либерална боза....
                              Хехе, ти пък даде и един пример... "Родени убийци" е метафора, ако не си забелязал. Такъв "убиец" е сержантът, който търчеше да сере преди всяка битка край пътя, или оня с картечницата, който от страх и мерак да е "убиец" разстреля камилите, и май най- храбрия измежду тях беше журналистът. Филмът точно показа какви "убийци"са войниците им и това не е за хвалене, ама никак.

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Момци, изпуснете парата малко.
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X