Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Ами хубаво, видяхме го Т-14. Просто новия руски танк е заприличал на западен такъв. При необитаема купола, поне според мен доколкото съм виждал автомата за зареждане на Т72 трябваше същата да е много, ама много по-малка, а тая е просто огромна. Уж там няма хора, пък бронирания обем, като за една камара навалица. Каквато и електроника да е сложена вътре, съвсем не оправдава такива размери. ИМХО.
    Последно редактирано от Elfozavar; 10-05-15, 22:37.

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Не му е голяма куполата- танка да не е снайперист да заляга в шубраците.

      Танка е страшна сила при масирани щурмови мисии и е най- защищаваната единица, наземна, ескортираща, която прочиства преди главната атака включително и от въздуха.

      Вицовете за залегнали в дупки диверсанти с РПГ, гранати, молотов и т.н. вече не вървят.
      Последно редактирано от derhunter; 11-05-15, 08:27.

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Т-62, айде не скапан, но достатъчно недолюбван. Донякъде и Т-64, но там поне важи оправданието, че е прекалено иновативен почти във всичко и разни болежки минават за детски болести.
        Пак за трите школи на съветското танкостроене . Т 80 е по същество Т 64 само че с ГТ двигател . Ако трябва да говорим за иновации то те са в него . Т 64 ; Т 80 и Т 72 се разработват и влизат в серия по едно време . Колко им е струвало на СССР да имат 3 ОБТ на въоръжение по едно и също време не знам но със сигурност не е малко и е допринесло за фалита им . Т 72 се налага като по евтин и прост в експлоатацията което е от съществено значение когато разчиташ на наборна армия . Честно казано не вярвам в Т 90 да има по малко електроника от колкото в арматата .
        Последно редактирано от sek.1; 11-05-15, 04:58.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • Re: Нов руски танк

          Аз съм му фен на т90мс и със сигурност има много електроника. Според мен АРМАТА може да стане танк, но още е много рано. Трябва да минат първо тестовете на полигон и да се накичи с цялата електроника и въоръжение. Не знам но от снимките ми се струва, че по купола са заварили ламаринки ей така колкото да има нещо и съм сигурен че накрая няма да изглежда точно така. Все пак има ли някакви потвърдени данни за двигател, трансмисия и т.н.

          Коментар


          • От: Re: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Не знам но от снимките ми се струва, че по купола са заварили ламаринки ей така колкото да има нещо и съм сигурен че накрая няма да изглежда точно така.
            И на мен така ми се струва. Направили са дизайн колкото за парада.
            На клипа, пуснат от колега тук се вижда, че всичко по бордовете и купола е от тънка ламарина.





            Най-вероятно и при тежкото БМПТ е същото положение. Така че чакането тепърва предстои.
            А за ходова част и двигател, едва ли скоро ще прочетем нещо по-различно от това:

            "Ходовата част на танка е 7-опорна, което в Русия се прилага за пръв път. Досегашните руски танкове са 6-опорни. Дизеловият двигател е с мощност 1500 к. с., трансмисията – механична с роботизирано управление.
            Адаптивното окачване на ходовата част й позволява автоматично да след извивките на земната повърхност, по която се движи танкът.
            Ходовата част, силовата установка и трансмисията са обединени в единна информационно-управляваща система на шасито. В досегашните модели танкове механик-водачът при включване на двигателя в различни температурни условия трябваше да извърши десетки различни операции. Сега той просто натиска един бутон и системата сама определя какви са условията навън и в какво състояние се намират агрегатите. Всичко е автоматизирано.
            Тежката бойна машина на пехотата (БМП), създадена въз основа на платформата “Армата”, е също уникална, защото притежава ниво на защита, съпоставимо с танковото. За разлика от танка, при нея двигателно-трансмисионното отделение е разположен отпред."

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Баси, държа да декларирам, че нито в един от случаите, в които казах, че е възможно да пуснат макети - не го приемах за реален вариант към конкретния случай. Просто не невъзможна ситуация в много общ план.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Аз бях пуснал няколко статии ме са картонени ама са улетели в калабалъка
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Re: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  ...трансмисията – механична с роботизирано управление.
                  Явно превод с Гугъл.
                  Роботизирано управление на механична трансмисия в руско изпълнение-може, ако роботът е Херкулес.
                  Въпреки , че чувствително по-големия обем обем на МТО навежда на мисълта за някаква автоматична хидравлична трансмисия ,подобна на локомотивите/ например "Хеншел"-те/- с няколко режима на работа
                  Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                  Пламен Златарев 0888 66 03 18

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    По някои от средния размер лодки имаме трансмисии с по 4-5 режима на работа,на едни и сьщи обороти си сменя само предавателното число,става с тьпо копче до рьчките,мотори по 10-12 цилиндьра над 1500 коня дизели.Такова сьм виждал и на 20 годишна лодка и няма никакви компютри по него та а да видим дали не са сделали нещо подобно.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      По някои от средния размер лодки имаме трансмисии с по 4-5 режима на работа,на едни и сьщи обороти си сменя само предавателното число,става с тьпо копче до рьчките,мотори по 10-12 цилиндьра над 1500 коня дизели.Такова сьм виждал и на 20 годишна лодка и няма никакви компютри по него та а да видим дали не са сделали нещо подобно.
                      Или такова
                      http://www.alanhamby.com/transmission.shtml
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Нямаме толкова задни,че не ни трябват,но долу горе като го чета ДА,подобно някакво - буташ на предна,хващаш копчето и пьрва позиция ти дава 3 вьзла скорост да речем,втора 5,трета около 7..........и това на 600 оборота примерно,газ можеш да си даваш по всяко едно време на всяка една предавка.

                        За яко не го знам колко е яко - 1600 коня мотор примерно на 2200 оборота и скорост от около 50 км/ч бута едни 50-70 тона,без да му врьщаш газта му мяташ трансмисията на задна без да чакаш неутралната или по вашенско на шеста с 200та вкрваш задна без да вдигаш педала от ламарината.Е чува се тряськ и се разхождат хладилници вьтре ма си включва,на колко такива включвания ще издьржи не сьм пробвал
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Съжалявам, но не можах да го намеря в Тубата, че да го видите всички:https://www.facebook.com/10000434208...9747751179957/

                          Аз като ви разправях, че руснаците имат велики режисьори в киното и най-вече в телевизията, вие не ми вярвате (аз и че им текат съмнително машините писах, ако не бъркам...)...

                          П.П. - Ще черпите....

                          https://youtu.be/DWR1P7pQdpc
                          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 12-05-15, 19:31.

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Обикновена симулация на, ъ-ъ-ъ-ъ-ъ "Реакция при подпалване на техниката".
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Съжалявам, но не можах да го намеря в Тубата, че да го видите всички:https://www.facebook.com/10000434208...9747751179957/

                              Аз като ви разправях, че руснаците имат велики режисьори в киното и най-вече в телевизията, вие не ми вярвате (аз и че им текат съмнително машините писах, ако не бъркам...)...

                              П.П. - Ще черпите....

                              https://youtu.be/DWR1P7pQdpc
                              Един много хубав пример. Армата супер-дупер с незнам си кви електронни бълбукатори, рестарти и мега гига компютърни управления и др. подобни дивотии, не можа да бъде изтеглена от верижен БРЕМ. "Бука" с класическа ходова част го дръпна и отнесе един обикновен Урал.
                              Между другото на ютубския клип е згрешена локацията, това не е в Москва.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                Един много хубав пример. Армата супер-дупер с незнам си кви електронни бълбукатори, рестарти и мега гига компютърни управления и др. подобни дивотии, не можа да бъде изтеглена от верижен БРЕМ. "Бука" с класическа ходова част го дръпна и отнесе един обикновен Урал.
                                Между другото на ютубския клип е згрешена локацията, това не е в Москва.
                                Не е град Чита - коментарите за сгрешена локация на клипа идват от този манипулиран клип (това за Чита е вмъкнато):

                                https://youtu.be/fo-xWuHRSTk

                                П.П. - В град Чита е! Намерих клип с коментар зад кадър...

                                https://youtu.be/anegQpaKpp8
                                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 12-05-15, 19:51.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X