Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    с волана
    което е смешно, предвид темата по въпроса (която май отиде в небитието)
    Ъхъм и аз това забелязах! Ама явно нема да го бъде този танк щом не е с патерици! А иначе си е нормално да има такива проблеми с опитен образец. Интересно ако някаква издънка стане по време на самия парад кой ще го отнесе?
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Абусрд издънка, еле при тая геополитическа обстановка.
      Просто вероятно кемафа ще е поне капитан.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Абусрд издънка, еле при тая геополитическа обстановка.
        Просто вероятно кемафа ще е поне капитан.
        Абе то ако откаже нещо точно на Червения площад, ако ще кемафа да е маршал все тая!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Проблемът изобщо не е във „волана". Проблемът е, че такъв танк няма, а трябва да мине на парада след месец. Тия, ако наистина качат срочнослужещи войничета в технологичен демонстратор и всичко мине гладко - това вярно ще е постижение.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Че ще го има на парада, ще го има /Араматата де/, ама си имат проблеми:
            http://www.gazeta.ru/politics/2015/0..._6623693.shtml
            Аз като ви разправям, че руснаците генетично са скарани с електрониката, не ми вярвате... Ако е хардуерен проблем, ще го разрешат поне колкото за парада, а после ще му търсят колая. Виж - интересното е, ако причината е "софтуер писан с краката", как ще се оправят до парада..?!

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Проблемът изобщо не е във „волана". Проблемът е, че такъв танк няма, а трябва да мине на парада след месец. Тия, ако наистина качат срочнослужещи войничета в технологичен демонстратор и всичко мине гладко - това вярно ще е постижение.
              Това е "ту мач" дори и за мене (смятай)!

              Танк има! Въпроса е, колко далече е този танк от серийното производство и как ще се случат тези 2300 бройки до 2020-та..?!!

              П.П. - Слагам каса бира и една тава кебапчета, че до края на 2016-та няма да са минали 200 бройки!
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 08-04-15, 23:27.

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                ...колко далече е този танк от серийното производство...
                Точно толкова, колкото и всеки друг технологичен демонстратор. Въпросните впрочем, не винаги изобщо са създадени с такава цел.


                пп
                Танк Т-14 има горе-долу толкова, колкото и самолет Су-50 (самолетът даже май е по-реален).
                Последно редактирано от davc; 08-04-15, 23:33.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • Re: От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Че ще го има на парада, ще го има /Араматата де/, ама си имат проблеми:
                  http://www.gazeta.ru/politics/2015/0..._6623693.shtml
                  Вижте, че пак не е ясно какъв е бил проблема пак някакви писаници ей така изсмукани от пръстите.
                  Възможно е проблема да е бил много сложен, да е бил по вина на кемафа или въобще да е нямало такъв , което никак не ми се вярва.


                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  с волана
                  което е смешно, предвид темата по въпроса (която май отиде в небитието)
                  Нормално е да има проблеми, особенно ако наистина ги карат срочнослужещи, а и не само дори със старите 55 ци и супер елементарното управление на танка пак съм виждал страхотни издънки. Например единия танк се качил върху другия и му смазал външните резервоари, друг пък качва баира на 3 та, пада мощноста танка тръгва назад и обръща хода на двигателя и всякакви подобни. Случва се и нещо да се счупи - няма как, един от нашата рота мина с в голяма скорост през огромна стрчаща скала и счупи един торсион.

                  А къде има достоверни данни, че танка наистина е с волан ??? И ако са го направили така мога само да кажа, че излишно усложняват машината и е предпоставка за бъдещи дефекти. Военната техника според мен трябва да е възможно най проста и най безотказна. Ама пуста мода . Според спецификата на завиване на танка и самата трансмисия е много по сложно да е с волан отколкото с патерици. Имаш 2 агрегата един за дясната и един за лявата верига, които са си някакъв вид редуктори, много е по лесно да ги управляваш с по един лост всеки, отколкото да имаш волан и сумати хидравлики около него.

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Тия, ако наистина качат срочнослужещи войничета в технологичен демонстратор и всичко мине гладко - това вярно ще е постижение.
                  Ще видим какво ще стане и на мен ми е много интересно
                  Последно редактирано от Daniel; 09-04-15, 07:30.

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Ъхъм и аз това забелязах! Ама явно нема да го бъде този танк щом не е с патерици! А иначе си е нормално да има такива проблеми с опитен образец. Интересно ако някаква издънка стане по време на самия парад кой ще го отнесе?
                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Абусрд издънка, еле при тая геополитическа обстановка.
                    Просто вероятно кемафа ще е поне капитан.

                    Издънката си е напълно възможна и ще е голяма излагация, не е като да не са се дънили в стремежа си да го докарат на мега показуха и пропаганда.

                    За патериците, оная смешка - това с патериците, макар че не съм чел съвсем подробно темите, мисля че беше качена някаква препратка с мнение най-вероятно от някакъв форум. Не мисля, че колеги от форума са го твърдели
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Мислиш, не мислиш, фактите са си факти...
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение

                        П.П. - Слагам каса бира и една тава кебапчета, че до края на 2016-та няма да са минали 200 бройки!
                        До края на '16-та, 200 бройки - просто забрави. Ако нещата са този етап, на който подозираме всички, още около 2-3 години ще го карат на опитни и предсерийни образци. Явно това, което ще се опитат да покажат е нещо като концептите в Женева.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Re: От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          ...Ще видим какво ще стане и на мен ми е много интересно
                          Журналисти търсят сензации, пропагандисти подгряват публиката. Някакви проблеми си имат съвсем резонно и отговорни фактори си прехвърлят картофа (и това си е резонно). Проблема не е при нас - той е от другия клас. Накрая - войничетата. А според мен (и отново резонно) тези десетина машини на парада ще ги карат щатни заводски, професионални изпитатели. А останалите места ще са заети от също толкова професионалисти, специалисти от конструкторския екип, които да могат евентуално да реагират на проблеми в реално време на място.
                          Ние пък, ще знаем това, което ни кажат „по телевизията". Ако на парада няма проблем, случаят ще се забрави, ако има - ще имаме възможността да чуем всевъзможни чудесии.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            До края на '16-та, 200 бройки - просто забрави. Ако нещата са този етап, на който подозираме всички, още около 2-3 години ще го карат на опитни и предсерийни образци. Явно това, което ще се опитат да покажат е нещо като концептите в Женева.
                            Забавното е че нищо не са научили от историята.
                            Да напомня че русия в момента е доста зле финансово, ниска цена на петрола, технологично и икономическо ембарго.
                            Реално в момента ако руснаците се засилят да осъвременят армията с нови танкове и самолети е директен път към фалита. А струва ми се че точно това в момента е целта на УСА- струпвайки танкове и самолети на границата директно се заиграват с параноята на Пуило

                            Иначе чисто технологично, имайки в предвид че от 2000г загубиха своето автомобилостроене, не правят и камиони, дали могат да направят съвременен танков двигател (Имайки в предвид че компютри за тях са ембаргови) и дали имат изобщо мощности където могат да започнат масово производство- -1000-2000 двигателя за година . За електрониката комуникаци и прицелна система няма смисъл да се говори.
                            Имам чувството че на парада танка ще е един и кух от вътре, а както помним историята - много от техниката на парада ще бъде направена отново от дърво

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              В статията се говори за "штурвал" ,което навежда на мисълта за нетрадиционно управление/тип волан/ и евентуално автоматична /хидравлична/скоростна кутия.
                              Руската класика е с "рьiчагами"/патерици/ с механична кутия.
                              Танков волан в комбинация с традиционни бортови скоростни кутии в руско изпълнение е ужасяващо ненадеждна комбинация.
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • Re: Нов руски танк

                                Танков волан в комбинация с традиционни бортови скоростни кутии в руско изпълнение е ужасяващо ненадеждна комбинация.
                                Да си призная и аз точно за това си мислех.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X