Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Ако на мен не вършат работа(щот съм прозд)-на друг може да са полезни. Давай ги.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Или, както вярно се говори в армейските среди - «Сломанный танк — самый безопасный танк для военных»!

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Да ама докарва гърбица и мазоли додето го оправиш. Иначе стават небойни анални травми от освирепели майори и прапорщици)

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          На Т-72 му се смята за кусур, че снарядите стоят вертикално в елеватора под купола, и демек при попадение в борда, целият им силует е поражаем.
          Тц, не са вертикални. Хоризонтално стоят. Отгоре е снаряда(по модерному-проектила), а отдолу-метателния заряд. Това в една касета. Като натисна бутона за зареждане-най напред оръдието автоматично застава в ъгъл за пълнене. Нещо като хоризонтално, но застопорено спрямо танака. Касетата излиза отдолу, отваряйки две ламаринени крилца, и застава в най-горно положение. Клина на оръдието е отворен. Автоматичен дотиквач вкарва снаряда в цевта. Снаряда седи на горния "етаж" на касетата. След като дотиквача се върне-касетата пада една степен надолу, срещу цевта идава метателния заряд. Дотиквача вкарва и него, клина се затваря, касетата се връща в транспортьора(вече празна), и оръдието се връща в положението в което е било преди да се поиска зареждане от мерача. След това самият той е на пангара. Ако улучи-добре, ако не...

          Тук вече има вариации. Ако неулучването е в реална битка-лошо, много лошо... Издал си се, и за следващите 15 секунди си уязвим за вражеския танк.
          Ако е в казармата-до следващата стрелба с щатен изстрел няма да видиш гаджето. И ще переш на ръка...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Спомням си какъв тих, но пламенен възторг възникваше сред 55 оркаджиите, когато 72 ките отработва задача "Пълнене на оръдието след изразходване на БК от пълначния апарат". Придружен с кратки коментари от типа" Е те сега на командира..." и подобни. А за нишата- помага - дори на клипа на Марто се виждат отворени задни страници и щори. И колко танка са с отхвърчели куполи. Е при Т55 и Т62 гениалната съветска мисъл е измислила "стелажните резервоари", които както израелските танкиски са се убедили им помагат- ама на тях в Центурионите. Щото е много гот хем нафта хем снаряди - при това на куп.
            Стефане- в не руските танкове въздух под налягане особено нема. И понеже явно не си бил танкист- танка (Съвецкиот) пали основно на въздух. Стартера - електрическият е за зор заман и издържа по спомен пет припалвания преди да бъде бракуван.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Питай кемафа върху какво седи.
              Ъхъ, бях много разочарован като разбрах че с връзки - без връзки - повече от 176 за танкисти не вземат. Хем честно бърках бетон на една генералска вила, да каже някоя дума за мене в окръжието. Човекът беше казал, ония сигурно са се изхилили весело, и верно ме пратиха в танкова бригада, нали са обещали на голям генерал ...
              Пускат ... Пускат с каквото има. И не е факт че акумулаторите са по-умрели от въздуха. Тях в събота някак ще ги пооправиш, обаче никой няма да ти даде да палиш, за да тъпчеш въздух.

              А къде другаде ще сложиш толкова снаряди? Или танка трябва да стане три метра и 80 тона?
              Гениалната американска мисъл роди абрамса, който не е танк, че не е и кола. Тъпо не може да се движи из Европа, за който ТВД са руските танкове. За какво са абрамсите, освен за крадене на нефт, аз поне и до днес не знам. Английските глупости никога не са били танкове, израелските са си на мястото, където са. Какво и къде може Леопарда, май никой не знае.
              Последно редактирано от Стефан; 29-02-12, 00:01.

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Само една вметка по повод запалимостта на танковете... Единствения танк, кръстен и то от собствените си танкисти "запалката", е американския "Шърман" през ВСВ! Наистина е имал "уникалната" способност да пламва след почти всяко попадение и то толкова бързо, че зашеметения му екипаж не е имал време да излезе от него! Гледали американците немските и руски танкове, чесали се по главите, пак гледали, пак се чесали и стигнали до извода, че проблема явно идва от това, че техния танк бил бензинов, а на немците и руснаците - дизелови (немските "Тигър 1" в началото и те били бензинови и въпреки, че не се палили толкова често - имали отлична броня, немците им турили дизелови двигатели, за всеки случай, щото наситената с бензинови пари вътрешност на един танк, не е най-доброто нещо за танка). Та от тогава на сам, всичко що произвежда танкове си е направило съответните изводи и прави каквото може, да не им пламват танковете толкова лесно, но това няма как да стане до момента в който от тях не се извади всичко горимо (демек не минат на лазери като въоръжение и на някакво задвижване, на което не му трябва гориво)... Проблема който ги вълнува повече в момента, е как да задържат танка цял на земята когато настъпи противотанкова мина, комбинирана с 2-3 155 милиметрови фугаса (примерно), но за сега това не им се отдава и танковете продължават да "летят" въпреки, че конструкторите им не са залагали подобни възможности, когато са ги конструирали...

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Марто, кой Тигър е с дизел??
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Марто, кой Тигър е с дизел??
                    Ми аз съм го написал бе Петьо - Тигър 1 който след края 1943 година (декември) започва да се произвежда с дизелов мотор. Става дума за 12 цилиндровия V образен 24 литров дизелов мотор на Майбах (мощност 600-650 к.с), който е бил разработен за подводните им лодки.

                    Ей за тоз матор иде реч:

                    http://m.youtube.com/?dc=organic&sou...?v=S1sGzIX_mqo
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 29-02-12, 15:41.

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      Е при Т55 и Т62 гениалната съветска мисъл е измислила "стелажните резервоари", които както израелските танкиски са се убедили им помагат- ама на тях в Центурионите. Щото е много гот хем нафта хем снаряди - при това на куп.

                      Стартера - електрическият е за зор заман и издържа по спомен пет припалвания преди да бъде бракуван.
                      И при Т-72 има стилажни резервоари Спомням си как се споглеждахме, когато за първи път ги видяхме в час по техническа подготовка, докато преподавателят ни обясняваше кой-колко нафта събира. Много се въодушевяваше, колко било хитро- пречело на стотиците литри нафта да се плискат из резервоара и да клатят танка!

                      Т-72 си пали нормално на стартер. На първата ми машина не бачкаше компресора и 6 месеца си палех само на стартер( през учебната година излизахме всеки ден на занятия). За 1год и 6м. не съм чул някой да е сменял стартер на танка си. Съветваха ни да палим на въздух за да пазим акумулаторите от стартерните токове. Най-лесно се пали смесено- на стартер и с въздух.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        При Шерманите и дявола може да се умота в типовете използвани двигатели:
                        М4 и М4А1- – 9 цилиндров радиален карбураторен "Континентал" R-975
                        М4А2- сдвоен дизел GMC
                        М4А3 - 8 цилиндров двигател Форд GAA-8
                        М4А4- тука перверзията е на ниво-блок от 5 (пет) бензинови двигатели "Крайслер Мултибанк" А-57.
                        М4А6- дизелов Катерпилър RD1820

                        Причината за "ефекта на Ронсън" не е била в бензиновите двигатели - немските танкове също са с бензинови и са горели относително лесно, а в неудачното разположение на снарядните ракли в областта на бордовете над веригите- демек общо взето местото с най- тънка броня. А на чичо Тигър и Т34 76 трудно су се е опирал.
                        Т-72 си пали нормално на стартер. На първата ми машина не бачкаше компресора и 6 месеца си палех само на стартер( през учебната година излизахме всеки ден на занятия). За 1год и 6м. не съм чул някой да е сменял стартер на танка си. Съветваха ни да палим на въздух за да пазим акумулаторите от стартерните токове. Най-лесно се пали смесено- на стартер и с въздух.
                        Гъзар..... вие и много горивни двигатели си имахте. Т55/ Т55 АМ 2 пали или на въздух или по метод кръстен на едно от животните на д-р. Дулитъл "Бутни -Дръпни". А за "обслужването" на акумулаторите.... просто не искам да си спомням.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Offtopic - днес по ул. Резбарска в София мина платформа с Jagdpanther - отвън изглеждаше като новичка, маслено-зелена на цвят със кръстовете и всичко. Някой има ли представа - към военния музей ли са я карали или някакво кино снимат ?
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Дано е за музея! Ние сме имали Пантери на въоръжение, но за САУ на нейна база не съм чувал.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Дано е за музея! Ние сме имали Пантери на въоръжение, но за САУ на нейна база не съм чувал.
                              Имали сме Stug3 и JadgPanzer-и - по границата с Турция имаше закопани такива, а за JadgPanther и аз не съм чувал.

                              http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=...00&galid=66722
                              JadgPanzer-ът е на снимка 10 - втората машина.
                              Последно редактирано от Петрушев (freesum); 01-03-12, 07:50.
                              Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                              Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Това, което видях беше именно Jagdpanther, а не Jagdpanzer - беше с характерните за Пантерата "застъпващи" се (шахматно разположени) "колела" (не знам как точно се казват - май катки или нещо подобно). Ходовата част на Панцер 4 (на което шаси е базиран Jagdpanzer IV) изглежда доста по-различно. Също и "отрязаната" отзад купола на на Jagdpanther-a беше доста добре видима. Дано наистина да е била за музея.
                                Последно редактирано от windwarrior; 01-03-12, 12:47.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X