Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Да де, това ми е въпроса - думне ли един снаряд, с щорички или без - ще оцелеят ли хората ? Питам понеже не разбирам. Преди месец в темата за Либия имаше едно филмче, там един пишман танкист летя през люка като парцалена кукла, и то от взрив на някакъв компонент от снаряд, а не на самия снаряд (Обера го беше обяснил). Беше като изхвърчането на трюмните люкове на Мария Целеста като гръмнали спиртните пари. Буф. Дори не беше Бум.
    Та за това питам.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Теоретически има бронирана заключваща се преграда - ако пълнача я затваря по устав- не би трябвало да има буф-баф.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Ето и малко "огнеупорни" Ейбрамс:



        И още малко прясно печена Меркава:

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Горивото схванах.
          А този боекомплект в килограми "дулен" взрив как изглежда?
          А проектилите пасивни ли са или и те гърмят като попаднат в целта?

          Ще прощавате, ама малко съм невеж в танковете.
          Минаха повече от 20 години, и не претендирам за точност, но ми се върти из главата цифрата 36 кг за осколъчно-фугасния снаряд. Бруто. Колко е взривното вещество и колко тъпото желязо-не знам. По най-груби сметки може да е 1:1. Това за снарядите. За патроните метала е доста повече като грамаж.

          Бронебойния(подкалибрен) снаряд за оръдието на Т-72 пък е на другия полюс-там метала е малко, кордита е много.

          Абе смятай едно 500-600 кила взрив при пълен боекомплект.
          Друг е въпросът дали снарядите ще гръмнат при попадение в танка. Като бях войник се разказваше легенда за безопасността на взривателите на снарядите-един фатмак за да докаже колко е безопасен взривателя го млатил с чук. Направил го на нищо, а взривателя си се държи като парче винкел... Взривателя има инерционен предпазител(дали така се казваше?..) който се освобождава при рязкото ускорение на снаряда при изстрела. Някаква тежка съчма мръдвала назад...
          Та малко вероятно ми се струва снаряда да се взриви само от попадение на вражески такъв по танка.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Беше като изхвърчането на трюмните люкове на Мария Целеста като гръмнали спиртните пари. Буф. Дори не беше Бум.
            Та за това питам.
            Това адаш е само една от теориите защо екипажа е напуснал кораба. Макар и правдоподобна-недоказана.

            Извинявайте за спама.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Да де ама говорим за детонация при горене. Взривателите са безопасни благодарение на едни съчми и едни пружинки които се отварят само след определено време/ скорост / обороти. Което ако трябва утре ще питам как става при снарядите за гладкоцевни оръдия.
              Сега.... тук има една фина подробност. Някой знае ли след колко минути в огъна се взривява примерно 100 мм. ОФ за САУ и танк? Давам жокер- не са малко минутите. При мене имам двама "боеприпасчици" та ако искате да питате питайте- аз ще питам.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Аз също не разбирам от оръжие, още повече от танкове, но тук чух интересни изречения...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Минаха повече от 20 години, и не претендирам за точност, но ми се върти из главата цифрата 36 кг за осколъчно-фугасния снаряд. Бруто. Колко е взривното вещество и колко тъпото желязо-не знам. По най-груби сметки може да е 1:1. Това за снарядите. За патроните метала е доста повече като грамаж.

                  Бронебойния(подкалибрен) снаряд за оръдието на Т-72 пък е на другия полюс-там метала е малко, кордита е много.

                  Абе смятай едно 500-600 кила взрив при пълен боекомплект.
                  Друг е въпросът дали снарядите ще гръмнат при попадение в танка. Като бях войник се разказваше легенда за безопасността на взривателите на снарядите-един фатмак за да докаже колко е безопасен взривателя го млатил с чук. Направил го на нищо, а взривателя си се държи като парче винкел... Взривателя има инерционен предпазител(дали така се казваше?..) който се освобождава при рязкото ускорение на снаряда при изстрела. Някаква тежка съчма мръдвала назад...
                  Та малко вероятно ми се струва снаряда да се взриви само от попадение на вражески такъв по танка.
                  Коле, вярата е хубаво нещо, но реалността е нещо съвсем различно:

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Пред очите ми ударен танк първо започнал да пуши, веднага танкисти са го напуснали, после той изведнъж пламнал, и когато мислехме, че това е всичко, БК му експлодирал. Мисля че към 20 минути минало, ама никой не се сетил да засече тогава цял процес със секундомер.

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Ако ударят танка в двигателя, най-вероятно е въобще да не се възпламени боекомплекта, но ако танка бъде поразен в отсека където се съхраняват снарядите, със сигурност кордита ще се запали, а след достигане на определена температура може да детонират и снарядите, но дори и да не се случи - няма да има никакво значение нито за танкистите, нито за танка...

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Което ако трябва утре ще питам как става при снарядите за гладкоцевни оръдия.
                        Питай. Питай също да ти обяснят как работи целия механизъм, и ако може-кажи го и тук. Поне на мен ще ми е интересно. Пусто-в казармата се мъчеха да ни го набиват в главите, ама ние тогава само за гаджета и пиене мислехме...

                        Между другото-при гладкостволните оръдия също има въртене на снаряда за стабилизарене на полета. Разликата с нарезните е, че въртенето се получава след излизане на снаряда от цевта, а не вследствие на движението в нея. Смътно си спомням, че май имаше някакви метри от излитането за да се задейства предпазителя.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Ми по принцип предпазителите се състоят от пружинки (вити или пластинчати) и да го кажем условно съчми. Въпросните съчми имат маса, която под въздействието на простият сенатор Физикий и колегата му Инерций при развиване на определени Оборотий преодоляват Пружиний и дават възможност на контактният ударник да стигне до капсул детонатора. Сори за лигавенето ама не мога да спря да се хиля на темата за сенаторите.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Той физикий е ясен.
                            Конкретното изпълнение е интересно.
                            Като илюстрация мога да дам-и при Порше и при ЗАЗ се използва един и същ физичен принцип за да работи двигателя, ама в конкретните изпълнения има сериозна разлика.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Схеми на взривателите вършат ли работа ? Ше Доставий.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Нищо не пази снарядната ниша отзад. Тя има отлитащ покрив, а за да гръмне оръдието на Абрамса, пълнача верно трябва да спусне щората. Помага, колкото психотерапия против хрема. Или предпазни колани в хартиена кола.
                                На Т-72 му се смята за кусур, че снарядите стоят вертикално в елеватора под купола, и демек при попадение в борда, целият им силует е поражаем. Хубаво, ама динамичната броня общо взето се оправя с тая работа, а повечето днешни птурсове атакуват отгоре. Така че хоризонтални снаряди под платформата, или в ниша отзад на купола, са още по-тъпа идея.

                                Ако ще мислите кое е най-опасно в танка, не е ни горивото, ни снарядите, ами бутилките с въздух за авариен запуск, и празната стаичка, в която седят нашироко като в банкерска лимузина. От това загиват в танка. Когато са натясно, като в старите танкове, всякаквата железария и оборудване наоколо им, всъщност ги пази, от каквото е влязло.
                                Последно редактирано от Стефан; 28-02-12, 22:46.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X