Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво правят тези и какъв е този миномет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво правят тези и какъв е този миномет

    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
    В този смисъл не съм съгласна с разтурването на БА и транформирането й единствено в платена.
    Да, но пък така ще стане силно професионална! Ето като тази:

  • #2
    До: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

    Слава богу това де се види на снимката е базик инак това би било последна усмивка за бедния глупец...

    Коментар


    • #3
      До: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

      Първоначално публикуван от NucO Преглед на мнение
      Слава богу това де се види на снимката е базик инак това би било последна усмивка за бедния глупец...
      И на тези около него.
      Това ми заприлича на 82 мм,ако си я спомням добре(освен ако не нещо подобно натовско).Нашия старшина разправяше,че немците през войната са постигнали рекорд с подобен калибър - когато първата пада на земята,37-та влиза в цевта.
      Извинете за отклонението.
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • #4
        До: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

        Те швабите че са пукали с тези миномети яката така си е било ама 37... егати... глътнах си езика.Имаш ли някакви материали или линкове да прочета повече?

        Коментар


        • #5
          До: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

          А бе, вие миномет виждали ли сте?! Като я пусне така, най-много да счупи иглата или буталото, защото взривателят не е взведен. Мината може да гръмне само ако преди това я тресне с дъното в нещо твърдо и масивно, за да симулира изстрел. Някои взриватели имат и странично задействане на буталото и ако закъсаш, хващаш за ствола, биеш опашката в някой камък и хвърляш.

          Скорострелността не винаги е желателна, защото докато се усетиш да корегираш, вече си изразходил всичко.

          И все пак, вече коментирахме, че снимката е пълен майтап, пък вие се връзвате.

          Коментар


          • #6
            До: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

            И освен това тази не е 82 мм. Аз не съм виждал толкова малък калибър, като тоя на снимката. Това изглежда около 40 мм
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

              E, чак пък 40 mm... Все пак това е калибърът на подстволните гранатомети, а те изглеждат доста по-малки.

              Това е масовата лека минохвъргачка M224 - 60 mm, с максимална скорострелност 30/min, като заговорихме за такива абстрактни показатели.

              Коментар


              • #8
                До: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                Модерна армия:

                Коментар


                • #9
                  До: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                  Това е опашка от 60 мм, която се взриви на 3 м от мен. Или на онзи ръцете му са много големи, или аз нещо недовиждам, но тръбата на минохвъргачката също нещо ми малее
                  Прикачени файлове
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    До: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                    На мен, това в ръката ти ми изглежда даже по-малко.

                    Че това е 60 mm e ясно, защото това е минималният калибър на американците, а следващата стъпка е 81 mm. Англичаните имат една лека L9A1 - 51 mm, обаче това е различно, а и американците не ползват английски миномети.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво правят тези и какъв е този миномет

                      Изглежда по-малко, защото е само стабилизатора. Може би мината на снимката е 60 мм, но е доста по-издължена от нашите и затова ми изглежда така.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво правят тези и какъв е този миномет

                        Да, де, ама оперението на стабилизатора има роля на водач и диаметърът на описания цилиндър е близък до този на самия снаряд.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво правят тези и какъв е този миномет

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Да, но пък така ще стане силно професионална! Ето като тази:
                          -Вовка, не пипай кучето за опашката!
                          -Ама то от тази страна не хапе!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X