Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    В Чечня в началото бяха пратили няколко БМП-3 от първите серии. Бойците казваха, че самото въоръжение е много добро, но електрониката била много чуствителна на вибрации, клатене, удари и т.н. Така самото оръжие ставало безполезно. Предполагам, че са имали предвид електрониката на СУОто. Надявам се от тогава да са си извлекли поуки и да са отстранили тези недостатъци.
    Та ни дадоха един батальон с нови, експериментални БМП-3. На външен вид и по замисъл машината беше великолепна, но по същество - пълен боклук. Пълна с електроника като твоята нова кола, читателю. Но е направена от наши, руски производители. Така че в началото се напатихме - не може да стреля в движение, от тръскането електрониката отказва. Системата за насочване е изцяло на електроника и увисва - абсолютно безполезен боклук. А ако стреля, то не върви гадината - пак нещо свързано с електрониката. С една дума, недоправена, ужасна машина. През първите дни на януари заради скапването на електрониката в трети батальон загинаха двайсет и четири човека. Страшна статистика. И всичко заради това, че въведоха във войските неизпипана техника, при това в зоната на бойните действия. Вече изгубихме пет от тях. Сега ги откараха на безопасно място и ги използват или като картечни гнезда - оръдието след първия изстрел заяжда половин ден - или като такси, за придвижване в по-безопасните райони. Бих им откъснал ръцете на тия, дето са приели на въоръжение тая консерва.
    Позворих си да копирам откъс от книгата"Аз бях на тази война" от Вячеслав Миронов качена от колегата
    slowtraveler.
    Както казва Сибирски от 1995 г. до сега нещата сигурно не са същите.

    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

    Коментар


    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

      А това са възможностите на Шилка в града.

      Коментар


      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

        Подрив на фугас, БМП със собствен ход се завърнала. Поврежденията са носещо колело, двигател останал без масло и охладителната течност. Екипаж и десант не са пострадали. Голям и чист късмет!

        Коментар


        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

          http://www.youtube.com/watch?v=NfkpSZFeD3o#t=197 Тоя се скъса да повтаря ето не работает
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

            И тогава как и къде той стреля? А това разгърната история за улучена и оцеляла БМП.

            Коментар


            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              И тогава как и къде той стреля?
              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Не знам . То в общата суматоха дали нещо си уцелил не е важно Вентилаторите със сигурност не работят
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                Нима? Ти май не си се качвал в БМП-то, щото тя няма вентилаторите. Има една система, която се казва ФВУ-то. И повярвай ми, никой и никога няма да си позволи да се стреля от неизправната техника в никъде. Мен, ако ме питаш, струва ми се че този младши сержант просто се прави на интересен пред камерата. Без да си включи АСО, той ръчно механически стреля с оръдието и картечница. Сигурен съм че вече са му скъсали задника и ВКР-то, и бащите-командири за този клип.

                Коментар


                • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                  ФВУ - Филтрово вентилационна установка . По принцип я има всяка машина . На моя ВАРЕМ чисто нов Камаз аз си го свалих от вагона като старо куче ФВУто не работеше от завода . Като го включех горяха един куп предпазители и фургона ми оставаше без захранване . За цялата ми втора година година служба така и не разбрах защо го прави тоя номер . Не че и много съм се напъвал да търся причината де В БМП 2 не съм се качвал защото просто при нас ги нямаше имахме си наши . По ред причини професионалната ми кариера беше свързана със завод Бета в Червен бряг .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                    Ето и дойдохме на думата, че на войничета не им се занимава с обслужване и ремонт на дадена на тях техниката.

                    Коментар


                    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                      То това ми беше работата а повярвай ми много ви се чупеше техника . Като имаш на главата парк с над 300 различни машини и само няколко човека които разбирахме от ремонт е много тежко . По 10 - 12 и нагоре часа целия омазан с масло вечерта си лягаш като пребит . Е ако остане време се напиваш
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                        Поправи се, много Ви се чупеше техниката. Щом е във ваши ръци, вие сте отговорни за нея.

                        Коментар


                        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                          Да бе само в нашите. Наставленията за ремонт даже и не бяха преведени от руски
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                            И кой бил длъжен да ви ги превежда?

                            Коментар


                            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                              А то нямаше нужда . В основното и средното образование руския го учехме наравно с българския .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                                Ударена от РПГ БМП-2 със скъсана верига спасява екипажа и десант.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X