Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

    Първоначално публикуван от RIZAR13 Преглед на мнение
    Здравейте, много съжалявам, че съм пропуснал този интересен форум.

    1. Очудвам се, че сме нямали "Шилки", които масово се използват днес в Сирия. Информацията в Уикито е, че сме имали някакви бройки даже до 2010 - http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%...D0%BA%D0%B0%29 ... но се чудя, къде ли са били ??? или в Казанлък, или в Ямбол

    2. За "Акациите" също много жалко. Спомням си много добре как през 90-те години още гърмяха на полигона край Търговище с тях. Родното село на дядо ми се намира наблизко и понякога не можехме да стигнем до него от стрелбите. Плашеха здраво турчалята наоколо, а сега жална ми майка...

    3. БМП-то във вариант с 30 -мм оръдие го имаше във Военното у-ще в Търново, дори се включваше в нормативите по стрелби, мисля, че един път го изкараха на Беляковец да гърмят с него, но по знайни причини - икономически, така и не влезе на въоражение.
    Значи, разликата с руското БМП-2 беше, че основата му за разлика от руските е българско МТ-ЛБ.
    Ако не знаете ще ви открехна една тайна - боклука явяващ се евродепутат Слави Бинев-ресторантьора биададжия унищожи завода Бета Червен бряг с протекцията на отговорни "другари" , разбира се. Там освен БМП-23, се произвеждаха и 2С1 "Карамфил"/Гвоздика.

    4. До колкото помня понеже зенитните картечници не влизаха в договора за ДОВСЕ имахме няколко стотици ЗУ-23, които се произвеждаха в България до скоро.

    5. Освен това сме имали и тези леки бронирани ЗСУ-та, които не знам кога са били снети от въоражение -
    http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%A1%D0%A3-57-2
    Дур!
    --> 1. Не се чуди къде са били- нито в Ямбол, нито Казанлък. Никога не сме ги имали, ако ще и в Библията да го пише.
    --> 2. А спомни си още малко по-добре, дали не са били Гвоздики?! Няма как да са били "Акации", т.к. ги шитнаха на Садам някъде 88-89 година, така че няма как през 90-те години още да са гърмели. Всъщност и преди това силно ме съмнява, щото си събираха прах в складовете на "Костена река" (Марково) и по учения не са вадени.
    --> 3. Причините БМП-30 (30мм оръдие) да не влезе на въоръж. определено не са икономически.
    --> 4. ЗУ-23-2 не е картечница, а зенитно оръдие.
    --> 5. Не са снети от въоръжение, защото никога не са "качвани", виж. т.1.
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
      ... --> 5. Не са снети от въоръжение, защото никога не са "качвани", виж. т.1.
      Според шведските другари от SIPRI през 1965 - 1966 са ни били доставени 100-на бройки ZSU-57-2

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zsu57.png
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5523018
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Според шведските другари от SIPRI през 1965 - 1966 са ни били доставени 100-на бройки ZSU-57-2

        [ATTACH=CONFIG]633092[/ATTACH]
        Може, и аз го погледнах тоя източник. Ама трябва да са били много секретни или стелт, щото никой не ги е виждал. Или ако някой ги е виждал, след това са го застрелвали за да не издава тайната, чудно как от SIPRI въпреки това са разбрали.
        Ако се погледне това на SIPRI за периода от 1955 до 1995 само на пръв поглед откривам уникални дивотии: ЗСУ-57-2, БТР-40, ПТ-76, ЗСУ-23-4 Шилка, МиГ-23М (руснаците много ще се радват да видят тая модификация), СА-9 "Гаскин" (Стрела-1). Глупости на квадрати!
        Апропо съвсем официално от днеска обявявам награда от каса бира по избор на всеки, който успее да представи убедителни доказателства за наличието на някоя от гореспоменатите оръжейни системи в БА(БНА). Очевидно спекулациите продължават и аз реших да ги удавим в бира.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
          Може, и аз го погледнах тоя източник. Ама трябва да са били много секретни или стелт, щото никой не ги е виждал. ...
          Сещам се за 2 варианта - грешка в данните (възможно и в резултат на дезинформация) или процедиране, както със съветския нефт - уж се доставя за нас, пък директно отива за реекспорт ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

            Аз също мисля, че е такава гршка, но поне с времето при наличие на информация от всякъде, биха могли да ги актуализират тея неща. В конкретния случай може някой, някъде да е намерил инфо, че сме получили ЗУ 57мм и без много да си троши главата вместо С-60 е решил, че са ЗСУ-57-2. Кой ги знае....

            Ей сега мернах и още една дивотия в това SIPRI:
            Italy 30 M-113 APC (1998 ) 1999 (30) Ex-Italian; M-113A1 version; aid
            Те с това избиха рибата....
            Последно редактирано от Dagobar; 01-10-13, 13:14. Причина: допълнение
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

              Надали изобщо като бройка било произведено 100 машини.

              Коментар


              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Надали изобщо като бройка било произведено 100 машини.
                Със сигурност. Дори са над 1000 произведени.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                  Няма шанс над 1000 бройки.

                  Коментар


                  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Няма шанс над 1000 бройки.
                    Нали говорим за ЗСУ-57-2?
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                      Да. Не му вярвай много на този SIPRI. Според него било експортирано 340 бройки 180-мм оръдия С-23, а те са били произведени общо... 19 бройки.

                      "... В 1955 году завод «Баррикады» сдал 7 пушек С-23. Выпущенные 180-мм пушки С-23 было решено оставить на вооружении, но впредь не производить.
                      ...
                      По указанию ЦК КПСС на заводе «Баррикады» срочно приступили к восстановлению производства С-23. Сделать это было весьма непросто, поскольку значительная часть документации и технического оборудования была утеряна. Тем не менее коллектив завода успешно справился с поставленной задачей, и к 1971 году было изготовлено двенадцать 180-мм пушек С-23." (С)

                      ЗСУ-57-2 били са съвсем единични бройки, друг въпрос че под тази марки севернокорейци са си произвеждат свои ЗСУ, които хич не си приличат на оригиналните съветски ЗСУ-57-2.

                      Коментар


                      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                        Я вижте кубинците какви компилации имат




                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          ... ЗСУ-57-2 били са съвсем единични бройки, ...
                          Не ще да са били толкова единични, след като ги е имало и в армиите на ВД - ГДР , Полша, Унгария, както и във Финландия, Куба, Египет, Виетнам, Югославия
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            ЗСУ-57-2 били са съвсем единични бройки, друг въпрос че под тази марки севернокорейци са си произвеждат свои ЗСУ, които хич не си приличат на оригиналните съветски ЗСУ-57-2.
                            Ще си позволя да прибягна до много недолюбваната от мен wikipedia, ама сега не ми се рови по книгите.
                            Та ето какво е дадено там:
                            Современные


                            Бывшие



                            Смятай с калкулатора. Да се има предвид, че бройките за СССР не са дадени, а там тя е най-голяма. Дори да предположим, че има доста недоразумения и неточности (като България с 100 бройки), ок нека да кажем, че са 500 повеч от реалното, но пак ги изкарвам над 1000....
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                              Вижте, според мен ви заблуждава яко уикито. На края аз успях да намеря някое число, ужким се говори че обща бройка произведените ЗСУ-57-2 е 857 машини, но не ясно, чие е производството са били те. В уикито се пише че 100 бройки са били подставени на СФРЮ - това е 1000% не е вярна информация. В инета успях да намеря само снимките на ГДР-овските, полските и виетнамските ЗСУ-57-2.

                              Коментар


                              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??


                                Сибирски обърни внимание на самолета!
                                Ако можеш да се орентираш би ли казал тази машина с каква националност е?
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X