Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Мерси Как не съм се сетил...



    При нас де, при нас
    В Пловдив имаше две големи свързочни поделения . Едното беше в щаба на 10 САК ВВС другото бяха кашици . За тях нищо не знам никакви контакти не поддържахме . Пък и Камаз с блокирал двигател при нас във ВВС не съм чувал ако имаше щяха да ни го натресат да го правим .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

      Ами то и без това сме служили по различни времена. вие сте били преди 89, аз чак 97. Така, че кое, къде и какво са се умешали тотално. Аз си говоря за пловдивското кашишко, дето осигуряваше щаба на 2ра. армия 22100. ВВСарските бяха далече от нас- едните на Графа- изтребителна, другите вертолетния в Крумово.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Goblin, ти да не би в свързочния в Пловдив 28570??? Щото това е снимка от парка именно на това поделение, където и аз служех...
        Хе хе хе

        Сега ако кажеш че и ти си бил по времето на Мад Макс там

        Под. 28570 - ЧППВ: Черното Поделение на Прецаканите Връзкари.

        Значи като нищо може да е бил и точно тоя Камаз. Радвам се че по ваше време вече е вървял.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

          ВВСарското беше до мебелна къща на асеновградско шосе . Там навремето беше и щаба на десети САК (смесено авиационен корпус). По мое време 1988 - 1990 година тая техника беше последната дума на техниката и строго секретна но технологиите в тази сфера се развиха толкова бързо че остаряха безвъзвратно за няколко години . Пак по мое време внасянето на фотоапарат в поделението дори и без лента автоматично те пращаше на дружеска беседа с ВКРто и ако той реши че си прегрешил директно на военен съд . Та въобще нямаше желаещи да си опитват късмета .
          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Хе хе хе

          Сега ако кажеш че и ти си бил по времето на Мад Макс там

          Под. 28570 - ЧППВ: Черното Поделение на Прецаканите Връзкари.

          Значи като нищо може да е бил и точно тоя Камаз. Радвам се че по ваше време вече е вървял.
          При вас беше страшен кашизъм . Минавал съм няколко пъти покрай ваши полеви лагери страшна работа . То не бяха мрежи антени откачени от камионите с обтяжки чудо . Нашите свръзки за две години не ги видях мрежа да разгънат или да опъват антена на цял телескоп бодваха я на телескопа до камиона и готово . С нашите свръзки обикновено бяхме близо едни до други и стабилно се черпехме . Техните камиони доста се трошеха щото станциите и фургоните си тежеха много и редовно ни бяха абонати по занятията .
          Последно редактирано от sek.1; 11-06-13, 21:07.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

            Хе хе Макса го изпуснах за 1 година. Ама като бях още се носеха легенди за него. Няма да забравя култовата реплика казана от него по случай, че не се прави физарядка като хората: "Всички сте заприличали на мешки, а някои имат по-големи цици от дъщеря ми" Преди него мисля, че е бил полк. Колчев, с чийто син служехме заедно.
            По мое време го наследи полк. Колев (Индианеца), ама той дръпна към 22100 и пое Рашков. Ротен ни беше кап. Н.Недев, старшинка на ротата Манафски , а баталйонен м-р. Ончо Ананян. Аз бях рота Б3. Култови офицери които помня бяха Митйо Оргията и кап. Костадинов-Лорда, Кашика, Главата, Калио- гипса и т.н.

            А фотоапарати и при нас бяха забранени, ама по това време вече всичко се беше олабило и не си даваха толкова зор. Даже имаше вече няколко типа с мобилни телефони, те и без това тогава все още не бяха така масови. А поне с военна полиция бяхме в един двор, си кротувахме и нямаше ексцесии и дивотии (с малки изключения).
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Не само това, при нас от шестстотин човека имаше калабалък шофьори но да ме убиеш не мога да ти кажа кой точно какво ремонтираше. Тъкмо беше след две големи съкращения на фатмаци (още по соца, все пищим че сме си окастрили армията но забравяме че в БНА между 86та примерно и 89та пак имаше яко съкращения, тогава и моряците намазаха да им смъкнат службата от 3 години на 2), та идея нямам кой го е оправял тоя Камаз. Като нищо може да е било през цялото това време да е дошъл два пъти човек да го погледне, и двата пъти да не се е получило.

              То на нас и варемите ни бяха джугани, все първи се разваляха, та смятай...
              Нашите бяха 4 ЗиЛ 131 и един пак ЗиЛ 131 АЗС (акумолаторно зарядна станция) или работилница за обслужване на акумолатори . Камаза стана пети ВАРЕМ . Проблема с хората беше много сериозен . Аз бях единствения завършил "Вилхелм Пик" и имащ тогава някакъв минимален опит в ремонта и управлението на товарен автомобил . Колегите ми на другите ВАРЕМи бяха също от такива училища гара Искър ; Редута ; Бузема и тнт . Като щатни монтьори имаше двама старшини които зор за нищо никога не си даваха . Та въпросните 5 - 6 човека войници бяхме хората на които се разчиташе да поддържаме едни над 300 - 400 различни камиона . Реално хората бяхме 15 човека но останалите караха транспортните камиони обслужващи няколко поделения и като някой от тях излезеше отпуска някой от нас се качваше да го замества . Най шибаното беше като излезеше отпуска старшината където караше крана . Това не беше просто кран а Краз кран . Аз пак уцелих късата клечка защото имам тапия за авто кранове . Курса ни беше 3 седмици две теория и една практика . Практиката ми беше на Такраф и Явор 6 на Шкода Европа . С думи прости нямах никакъв опит с кран от този тип . Старшината няколко дена ме обучава и накрая мъдро заключи ти си по добър от мен Викам му пич ако искаш да ти строша машината остави ме 2 - 3 дена с нея . Оня се хили и вика ако я строшиш капитално ще те черпя до уволнението щото сега ме юркат да местя целия Варшавски договор а строшения кран ще го ремонтирам до пенсия и пак няма да тръгне . Та така в казармата разберат ли че можеш нещо жална ти майка .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                И още снимки от КАМАЗ с нова техника.





                Коментар


                • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                  Нещо,пак си пише ме казармени легенди.През 1989г в в Г.Баня ,на мой приятел Влади Върбев,се запали и гръмна 72-ка,съдиха ги със старшината за 1.200 000лв толкова е струвал танка двойно .Какви 2.5 милиона за един варем.Докарвах ме Уаз-мимози от Варна на цена 3.500лв през 1988г.Уаз-джипа беше по -скъп почти 5000лв.

                  Коментар


                  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Нещо,пак си пише ме казармени легенди..
                    ...
                    Какви 2.5 милиона за един варем. ...
                    Не е изключено да са и казармени легенди, защото едва ли някой е дал точно информация за цената на машината на ниско ниво. Но недей да сравняваш една автоработилница с апаратна със засекретяваща апаратура! Защото споменатата сума се отнася точно за втората.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                      Която апаратура е толкова смешно безумие че не ми се говори. Служил съм във поделение в което трябваше 5-6 пъти да съм някакъв вид дежурен по ЗАС.

                      Коментар


                      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                        Първоначално публикуван от glamav Преглед на мнение
                        Която апаратура е толкова смешно безумие че не ми се говори. Служил съм във поделение в което трябваше 5-6 пъти да съм някакъв вид дежурен по ЗАС.
                        И кое му е смешното?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                          Перфо лентата примерно. Стига бе, 21 век сме.
                          Въпреки че ако се замисля тази лента ако я види някой ще реши че е за игра и никога няма да се сети че има информация на нея.

                          Коментар


                          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                            Първоначално публикуван от glamav Преглед на мнение
                            Перфо лентата примерно. Стига бе, 21 век сме.
                            Въпреки че ако се замисля тази лента ако я види някой ще реши че е за игра и никога няма да се сети че има информация на нея.
                            Е, техниката все пак си е от миналия век и то от времето, когато компютрите не бяха много на мода. Тогава и западните буквопечатащи апарати работеха с перфолента. Самата перфолента не е за съхранение на информацията, а е само междинен носител, позволяващ по-бързото излъчване. Отделно си имаше и други перфоленти, които служеха за кодиране на информацията и подлежаха на унищожаване след използване. В по-ново време вече се използват магнитни или оптични носители, но в крайна сметка важна е сигурността на комуникациите, която може в много добра степен да се осигури и с ръчни шифровъчни бележници за еднократна употреба. Само дето използването на последните е малко нещо пипкава работа и отнема доста време.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                              ЗАСа на Камаза беше нещо принципно ново и цифрово .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                                И си работеше, предполагам с тн "кварци"?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X