Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    впопуасните .
    Каква е тази дума?

    Коментар


    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

      В папуасните. При папуасите.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

        Демек, колониалните войни, но с игра на думите.

        Коментар


        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

          Първоначално публикуван от Ingeneer Преглед на мнение
          Показуха, но има кадри за Тайфун
          За Камаз мога да кажа само хубави неща . На времето карах единя от първите десет ВАРЕМи 55111 6х6 които дойдоха в България . С него съм влизал и излизал от невъзможни места . После съм карал седлови влекач и бордови . Това е камиона с който винаги съм бил сигурен че ще стигна там за където съм тръгнал независимо от атмосферните условия и състоянието на пътищата . И в момента имаме в работата служебен Камаз който като се наложи аз карам .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6018.jpg
Прегледи:9
Размер:132.6 КБ
ID:5492626
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

            Сибирски, а като си трагнал да казваш за бойните колони в Афган, обясни относно заградителния артилерийски огън чрез "рамкиране", охраната на "лентичките" от Ми-24 и най-вече за оная машинка 1К18 "Реалия-У", поставяна от десантно-щурмовите групи.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Демек, колониалните войни, но с игра на думите.

              Коментар


              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                Сибирски, а като си трагнал да казваш за бойните колони в Афган, обясни относно заградителния артилерийски огън чрез "рамкиране", охраната на "лентичките" от Ми-24 и най-вече за оная машинка 1К18 "Реалия-У", поставяна от десантно-щурмовите групи.
                И също така изделия Табун, Реалия1/10, и мноооогоооо добри и надежни комплекси Охота...

                Коментар


                • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  За Камаз мога да кажа само хубави неща...
                  Офтопик: В казармата по някое време в поделението бяха ни докарали един единствен Камаз, чисто нов, 6х6, с някаква станция за луди милиони на него. Невероятен красавец. Пристигна чисто нов, на 50км. По някаква причина ходиха да го взимат от Русе (там явно пристигаше композицията), и при слизането от влака и маневрирането по площадката нещо светнало на таблото. А фатмака нали беше баровец - ми свети си бе, не ми пречиш. И след няколко минути двигателя задрал, понеже машината се транспортирала без масло и нямало кой да прочете инструкциите.

                  Така го докараха в поделението, мъртвец. После го ремонтираха, баяха му, пяха му, само кокалчета дето не му хвърляха. Повече камион от него не стана. Нещо липсваше, някакъв по-нов двигател беше, абе - така и не я видяхме на учение тая станция.

                  Ре-Офтопик: "Варем" ли беше, или "Вареем" ? И на какво беше съкращение това нежно име ? Или не беше съкращение ?
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Офтопик: В казармата по някое време в поделението бяха ни докарали един единствен Камаз, чисто нов, 6х6, с някаква станция за луди милиони на
                    Станция или ремонтна работилница? Щото аз в казармата бях именно на КамАз със ЗАС-телефонна (цифрова) централа отзад и тя именно струваше майка си и баща си по онова време. Беше ни само един в цялото поделение.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                      Станция или ремонтна работилница? Щото аз в казармата бях именно на КамАз със ЗАС-телефонна (цифрова) централа отзад и тя именно струваше майка си и баща си по онова време. Беше ни само един в цялото поделение.
                      Станция, станция беше гадта, нещо много ново, много модерно и много скъпо. Иде реч за кажи го 1990та година, май тогава беше, бях още в това поделение. И на нас ни беше единствена такава станция.

                      Бях зачислен към една "апаратна за дистанционно управление" дето беше супер станцийка (удобна де ), но едно че вече забравих колко макари трябваше да пуснем от нея (зер командваше всичко останало), и второ че нашата станция беше някаква брънка толкова високо по веригата, че никога не я вадеха на учение, все оставаше в парка. Фатмака обясняваше че подобно нещо се разгръща само при Щит или нещо от подобен мащаб, когато се изсипят сума ти машини и народ на едно място. А нас Щит-а ни прескочи.

                      Та при всяка тревога все се нареждахме до станцията, и чакахме да ни креснат в кой бордовак да се метнем, и после на учението кои дупки да запълваме, зер се знаеше че нашата пак няма да излиза.

                      Та все си мечтаех тоя Камаз да тръгне и да ни зачислят на него, детска работа. Ама не би. До уволнението не го видях да запали. Май разправяха че след първия "ремонт" направил две кръгчета в парка и пак задрал. Грехота.
                      Последно редактирано от Goblin; 11-06-13, 17:27.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                        Ей ги новинки от Камаз:



                        Коментар


                        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                          Ей го нашия дзвер


                          Старшинката не разреши снимки от страни, нали е ЗАС- сакън враго да не разбере нещо. Искарвахме го от парка до плаца, където се разпъваше кабеляка до щаба. За времето на моята служба не го видях да напуска рамките на поделението. Само го кътаха и пазиха. Даваха му "постоянно" засекретяване. Понеже за другите се водеше някво време в порядъка на часове. Демек се предполага, че вероятния противник ако се докопа до свръзката ще съумее до няколко часа да я разкодира. А за наща машина постоянна сигурност. Вече го няма нито Камаза, нито поделението...
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Офтопик: В казармата по някое време в поделението бяха ни докарали един единствен Камаз, чисто нов, 6х6, с някаква станция за луди милиони на него. Невероятен красавец. Пристигна чисто нов, на 50км. По някаква причина ходиха да го взимат от Русе (там явно пристигаше композицията), и при слизането от влака и маневрирането по площадката нещо светнало на таблото. А фатмака нали беше баровец - ми свети си бе, не ми пречиш. И след няколко минути двигателя задрал, понеже машината се транспортирала без масло и нямало кой да прочете инструкциите.

                            Така го докараха в поделението, мъртвец. После го ремонтираха, баяха му, пяха му, само кокалчета дето не му хвърляха. Повече камион от него не стана. Нещо липсваше, някакъв по-нов двигател беше, абе - така и не я видяхме на учение тая станция.

                            Ре-Офтопик: "Варем" ли беше, или "Вареем" ? И на какво беше съкращение това нежно име ? Или не беше съкращение ?
                            ВАРЕМ военна авторемонтна машина . Моя беше от първите 10 такива дошли за БНА от СССР . Нали си имах братовчед генерал който отговаряше за разпределянето на цялата АТТ в БНА та бая отпуска изкярих да го уредя за поделението . То беше голям цирк като дойде на клетвата хем беше цивилен и пак го познаха намери се един негов съвипускник . И като почнаха едни метани на човека чак му стана неудобно . Още в понеделник ме викна командира и почна аман заман имаме заявка от години ама от него зависи . Разписа ми 10 дена отпуска и ме прати към София . Отивам аз още същата вечер при чичо Данчо човека още от вратата с една широка усмивка вика знам защо си тук . Та разбрахме се още на вратата . Човека ми казва в момента няма но първия който дойде отива при вас . За мой късмет дойде Камаз . Виждал съм на свръзките в Пловдив два такива камаза някакви ЗАС апаратни за тях казваха че единя струвал колкото цялата ни реколта от домати за една година . Не знам колко е било това ама не е било хич малко . Двигателя на камаза е сравнително просто и много надеждно направен . На времето взехме един Камаз цистерна със задрало второ бутало от мандрата в Опицвет . Основния ремонт му го направих пред нас на улицата и изкарах с него към 100 000 километра без никакви грижи . Този който го взе от мене също доста време го кара без проблеми . За военните всичко е сложно .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              ВАРЕМ военна авторемонтна машина .
                              Мерси Как не съм се сетил...

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              ...Виждал съм на свръзките в Пловдив...
                              При нас де, при нас

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              два такива камаза някакви ЗАС апаратни за тях казваха че единя струвал колкото цялата ни реколта от домати за една година . Не знам колко е било това ама не е било хич малко.
                              Чувал съм "два милиона и половина лева", това в последните месеци в които лева беше лев, преди да стане левче, но със сигурност не знам какво значи това. Наши левове ли, "валутни левове" ли, ако да - защо на руснаците валутни, те уж до последно даваха за "обикновени" левове (ГДР-ците например последните години преди 10ти ноември вече нищо не даваха, увъртаха го до последно докато не видят твърда валутка...)

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Двигателя на камаза е сравнително просто и много надеждно направен . На времето взехме един Камаз цистерна със задрало второ бутало от мандрата в Опицвет . Основния ремонт му го направих пред нас на улицата и изкарах с него към 100 000 километра без никакви грижи . Този който го взе от мене също доста време го кара без проблеми . За военните всичко е сложно .
                              Не само това, при нас от шестстотин човека имаше калабалък шофьори но да ме убиеш не мога да ти кажа кой точно какво ремонтираше. Тъкмо беше след две големи съкращения на фатмаци (още по соца, все пищим че сме си окастрили армията но забравяме че в БНА между 86та примерно и 89та пак имаше яко съкращения, тогава и моряците намазаха да им смъкнат службата от 3 години на 2), та идея нямам кой го е оправял тоя Камаз. Като нищо може да е било през цялото това време да е дошъл два пъти човек да го погледне, и двата пъти да не се е получило.

                              То на нас и варемите ни бяха джугани, все първи се разваляха, та смятай...

                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              Ей го нашия дзвер...
                              Е баш същия, но нашия съм го запомнил някак по-висок. Имало ли е вариант с по-високи гуми ? Иначе камази имахме, със станции, но другите май не бяха 6х6, май бяха само със задно. Може и да греша.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                ...При нас де, при нас

                                ...Е баш същия, но нашия съм го запомнил някак по-висок. Имало ли е вариант с по-високи гуми ? Иначе камази имахме, със станции, но другите май не бяха 6х6, май бяха само със задно. Може и да греша.
                                Goblin, ти да не би в свързочния в Пловдив 28570??? Щото това е снимка от парка именно на това поделение, където и аз служех.
                                Но имаше само един Камаз. Един приятел по същото време беше свързочник в Горна Малина и казваше, че имат същия. Та подозирам, че 2рия пловдивски са го засилили там. Нашия си беше 6х6, демек с предно.
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X