Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрошокови Пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Електрошокови Пистолети



    Мисля, че това отговаря на всички въпроси... Дори и да успееш да стреляш, веднага щом падне, си плюещ ня петите и бягаш, правило приложимо и при всички останали газови и т.н. "оръжия"...
    Александър

    Коментар


    • #17
      До: Електрошокови Пистолети

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      Интересува ме малко повече информация от личен опит за "TASER GUN" - оръжия, които например амерканските полицаи използват постоянно.
      Да гледал съм клипове и филми, но това далеч не може да бъде източник на информация по въпроса. Кой е ползвал такова нещо и можете ли да препоръчате марка/модел/характеристики.
      Aз съм използвал такова чудо на чудесата преди 10 месеца
      Последно редактирано от Димо; 07-11-09, 00:19. Причина: Правопис

      Коментар


      • #18
        До: Електрошокови Пистолети

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение


        Мисля, че това отговаря на всички въпроси... Дори и да успееш да стреляш, веднага щом падне, си плюещ ня петите и бягаш, правило приложимо и при всички останали газови и т.н. "оръжия"...
        напротив с този пистолет никакво бягане много е добро и надежно батерията е добра ще те дуржа изпунат поне 15 тина менути после едва ли ще имаш сили за разправия

        задуржиш ли го повече време без да отпускаш го обиваш така че ако не можеш да го използваш както трябва може да го убиеш
        Последно редактирано от Наско; 07-11-09, 00:21.

        Коментар


        • #19
          До: Електрошокови Пистолети

          Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
          Aз съм използвал такова чудо на чудесата преди 10 месеца
          Кой точно модел на Тейзър си използвал и при какви обстоятелства?
          Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
          ... напротив с този пистолет никакво бягане много е добро и надежно батерията е добра ще те дуржа изпунат поне 15 тина менути после едва ли ще имаш сили за разправия

          задуржиш ли го повече време без да отпускаш го обиваш така че ако не можеш да го използваш както трябва може да го убиеш
          За какво според теб е "добро" - за самозащита, за задържане, или за ...
          По какво съдиш , че е надеждно? Сподели опит.
          Каква е батерията...

          Изцяло мое мнение е , че гледането на клипове по интернет НЕ дава никакъв опит за боравене с Тейзър или друго оръжие , а е само определен обем информация. Добре би било да се споделя реален опит и впечатления.

          Аз не съм използвал Тейзър. Само веднъж бях свидетел на използването му. При задържане на лице, двама служители един след друг използваха Тейзър, като известно време лицето беше под контрола на двата Тейзъра. Използването на втория Тейзър се наложи поради очевидна невъзможност на първия да постигне желания/очаквания ефект. И след използването на втория ефекта не беше много по-различен. Използването им обаче даде възможност за промяна на количественото съотношение задържан/задържащи. Работата в крайна сметка беше свършена от хора.
          Моето мнение е, че Тейзър е просто една "машина" която може да помогне на човек в определени ситуации.
          Последно редактирано от giorgio; 07-11-09, 08:09.
          Дискавъри 300 тди ръчка
          Витара тди автомат
          XT660R

          Коментар


          • #20
            До: Електрошокови Пистолети

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            ... А как в като точност ако някой е пробвал. Например в сравнение с газов пистолет или боен револвер с къса цeв, да кажем S&W.
            Това са несравними неща!
            При газовите пистолети не може да става и дума за точност, а по-скоро за вятър и течения... При бойните, пък било то и револвери с къса цев, точността на 25 метра е напълно задоволителна.
            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            ... То примерно револвера не засича, ама и точността каква е...
            Засичат, всички засичат, някои по-рядко, други по-често, пък било и от боеприпаса...
            Последно редактирано от giorgio; 07-11-09, 08:09.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #21
              До: Електрошокови Пистолети

              ИЗПОЛЗВАЛ САМ СЪЩИТЕ КОИТО ИЗПОЛЗВАТ ПОЛИЦИЯТА И АРМИЯТА НА САЩ ИЗПОЛЗВАЛ СЪМ ГО В ИРАК В ЗАТВОР повече инфо не давам
              ПОВАЛЯ ЧОВЕК ЗА 3 СЕКУНДИ Е ИМА И НЯКОИ НАИСТИНА УПОРИТИ ОРГАНИЗМИ И НЕ ИМ ДЕИСТВА ИЛИ ПРОСТО ПО БАВНО ЩЕ ГО СВАЛИШ
              добро Е за самозащита и задържане

              Коментар


              • #22
                До: Електрошокови Пистолети

                Ами не знам за професионалните тейзъри, но в единия сайт за продажбана цивилния модел. TaserC2, пишеше да стреляш и да го оставиш да го тресе. Твърдят, че работи 30 секунди и ти дава време да избягаш, после им пращаш доклад от полицията и ти дават нов безплатно. струват 300 долара в щатите. Тук видях да продават професионалното чудо за 3000 лева.То има и случаи в които прострелян нападател продъклжава да бие/мушка бе дори да е усетил че е ранен, така че ефективносттае сложна тема. По скоро ми беше интересно мнението първа ръка по въпроса, за коетоблагодаря на колегите. Като всяка машина и тази си има предимства и недостатци и целта ми е да ги систематизираме, при евентуален избор на отбранително оръжие. И так , засега :
                + лек, лесно се носи/крие
                + лесен за употреба от физически неподготвенчовек, вкл. жени и възрастни хора.
                + сравнително точен до 4-5 метра, рядко засича, не се влияе от вятър и дъжд.
                + лесно се узаконява (не съм сигурен как е у нас)
                + вади се бързо, има лазерен мерник
                + може да сплаши нападателя с предупредителна искра
                + в близък бой може да се ползва като обикновен електрошок
                + по принцип "не убива"

                - не винаги има желания ефект особено при физчески здрав/подготвен противник
                - не е особено ефективен при повече от един противник
                - не е ефективен на повече от 5 метра
                - има само един заряд/изстрел.
                - възможно е да убие нападателя
                - струва сравнително скъпо - в сравнениес газовпистолет? електошок или палкас електрошок, а може би дори и по- скъпо от боен пистолет. цена- ощте не съм намерил за цивилния, нопо моя преценка около 1000 лева
                Александър

                Коментар


                • #23
                  До: Електрошокови Пистолети

                  Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
                  ... ИЗПОЛЗВАЛ СЪМ ГО В ИРАК В ЗАТВОР ...добро Е за самозащита и задържане
                  ясно. Добро е, когато властта е зад гърба ти, а за хората не носиш особена отговорност. Тогава всякакво оръжие е добро.

                  Каква самозащита в затвор?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Електрошокови Пистолети

                    Пот!
                    Много пот...
                    Колкото по-малко се къпеш, толкова по-устойчив ставаш, даваш директно на късо...

                    Човека може да се е отбранявал, не вярвам да си е правил експерименти, защото не би го споменал, това си е голямо унижение!

                    Джаджата не се различава от обикновенно шило, което е напълно достатъчно на всеки пандизчия...И е в пъти по-надежно и сигурно...Ефекта е същия - жертвата пада от болка...

                    Не бива да се вадят такива играчки, защото :

                    1. Може да не уцелиш
                    2. Може да не сработи или да се закачи в качулка на яке, широк ръкав и т.н.
                    2. След секунди, може да ти влезе 9 пара в черепа и ще бъдеш жертва на самоотбрана..

                    Извода - бягай...далеч от агресията!

                    А при самозащита, няма никаква нужда от милосърдие, така че не е нужно да се ползват щадящи средства...

                    Този уред е само за ченгета, защото те имат нужда при гонене /агресивно действие/ да не застрелват всеки беглец...
                    Последно редактирано от Volk; 07-11-09, 15:03.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Електрошокови Пистолети

                      То това нещо не е направено с идеята някой да напада с него... освен когато полицията го използва. Там пък презумцията е че действат първо с него, за да не се налага респектиране с огнестрелно оръжие... Специално в САЩ всички полицейски екипи задължително са оборудвани с Тейзер... и имало отлични резултати при задържане...

                      Колкото до използването му за самоотбрана то си е ясна методологията... Става въпрос за... самоотбрана... нищо повече...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #26
                        До: Електрошокови Пистолети

                        Нападение - самоотбрана...

                        На сцената на гръцкия театър е било ясно, кой какъв е...

                        Днес - някой е паркирал пред гаража ти. Почваш да свириш с клаксона, излиза някой, тегли ти една майна, ти му казваш," Кого ще псуваш бе....!" и докато някой нещо разбере - станала трагедия!

                        Затова моето мнение е - кротко, дърпаш се настрани и си викаш ченгетата..

                        А жените имат нужда от спрей и без това е по-лесен за употреба!

                        Венци, много ми хареса лафа ти "респектиране с огнестрелно оръжие"!
                        Ще му държи дълго време!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Електрошокови Пистолети

                          Да, прав си..., тихо, кротко и чрез използване на всички законови обществени механизми за принуждение... Няма по-добра превенция от това... И най-добре не там дето не ти е работа...

                          А КНО-то е много важен елемент особено когато не се използва... Викаш в посочената от теб ситуация съответните служители, бавно и спокойно им обясняваш че си с огнестрелно оръжие и заради това не можеш да си позволиш никакво волности... и ги молиш да си свършат работата... Работи безотказно...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            До: Електрошокови Пистолети

                            Много отдалечихме темата, но държа да отбележа все пак относно Тейзера, че е отлична алтернатива на газовият пистолен и спрея...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #29
                              До: Електрошокови Пистолети

                              С каква скорост излитат тези жици? Не може ли да ги избегнеш?
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #30
                                До: Електрошокови Пистолети

                                Привет,

                                ами поне това което даваха, по доста канали от рода на: "Дискавъри" и "Експлорер". Тейсъра си е доста използвано както от полицаи, тъка и от цивилни охранители.
                                Имаше даже и едно предаване за ловците на глави, където бяха снимали как залавят един след гонидба. Та стреляха по беглеца докато го гонеха и от двете жици само едната успя да го уцели. Резултата беше, че не успя да го свали ама го дезориентира за няколко секунди (ама човека вече беше прескочил една ограда)е после гонидбата продължи и го хванаха.
                                Ако го използваш в близка схватка и не успееш да уцелиш нападателя, то просто продължаваш да го използваш като обикновен елетрошок.
                                Но хубавото е, че импулсите не се предават от човек на човек, и дори да си се хванал за нападателя ти няма да пострадаш.

                                Гледах и официалния сайт, беше доста интересен и има и клипчета и обяснения. Българския сайт на вносителя също е много добре направен като съдържание.

                                Но, винаги има едно "НО", цената му е доста солена. Просто добавих още 400-500 лв и вместо гражданския вариант, се сдобих ГЛОК-17 .
                                За съжление е смъртоносен, и на никой не му пожелавам да го използва(глока де).

                                Ако беше на по приемлива цена (предполагам че производствено не ляга над 50-80 долара), бих си го взел. Но хората явно, се целят в една по специфична аудитория където не е редно да се намалят цените (полиция и военни).

                                Имам по отношение на Тейсъра само една главоблъсканица, обикновенно батерийте са особенно чувствителни зимата. Как ли са решили този проблем??? Защото няма да е много приятно да го извадиш и да не можеш да разчиташ на него. Все пак повечето обикновенни хора не се сещат дали са си заредили телефона, камоли да следят заряда в батерийте на още един аксесоар на колана. Ако някой притежава такова, да сподели как се държи зимата. Все пак сезон е .
                                LZ1VWW

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X