Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прашка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прашка

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20221214_143102.jpg
Прегледи:667
Размер:444.2 КБ
ID:6903069 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20221214_143005.jpg
Прегледи:652
Размер:488.5 КБ
ID:6903068 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20221214_143019.jpg
Прегледи:656
Размер:485.8 КБ
ID:6903067

    Човека от линка по-долу (така и не се научих да поставям линк в текст) вече стана на десет години, та реших, че му е време да си има и оръжие. Той всъщност има отпреди 3-4 години, ама беше купена от магазин.


    https://offroad-bulgaria.com/forum/%...8F%D1%82%D0%B0
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

  • #2
    Добре изглежда... едно време искахме да е с ластици от противогаз, пък чатала да е дрянов мисля. Лелеле колко камъка са изхвърчали по разни цели, включително гълъби и гугутки и съм ги хапвал ,а също така лястовици,врабчета...
    Посля излязоха военните прашки и те вече бяха върха

    Коментар


    • #3
      Ние си ги правихме без чатал, само ластик и кожата. Имаше шанс да си удариш някой пръст ама като цяло си вършеше добра работа и много по-лесно я криех от баба ми.
      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

      Коментар


      • piron45
        piron45 коментира
        Редактиране на коментар
        Ползвахме вътрешна гума и парче кожа за камъка. Докато свикнеш как да пускаш често се удряше палеца. На четала слагахме ластик от гащи от кръглия и правехме метални скоби / от тел, жица/ и с тях се стреляше по летящи цели, тичащи котки и т.н.

      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        А ако бяха от тънка жица с изолацията - и по баджаците на момичета...😳 Но за тази цел се правеха по-слаби прашки, чЕтала обикновено от дебела тел, а ластика "битов", по тъничък. И бяха съвсем джобен размер. Тогава още не знаехме за по-готините прашки, а и момичетата не знаеха.😁

      • ssaattyyrr
        ssaattyyrr коментира
        Редактиране на коментар
        На това с чатала от дебела тел и тънкия ластик му викахме скобелник, много готини белези оставаха по баджаците, във формата на U

    • #4
      Най хубавите ставаха от ръкавици от Енергото. Търсехме познат чичо да ни снабди със скъсани ръкавици да си направим нов ластик . Дървената прашка правех от ясен , задължително обгорена на огън. На тази снимка комшийското дете е щастлив че съм му подарил цели две ръкавици Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3353.jpg
Прегледи:598
Размер:647.7 КБ
ID:6903079
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        Ех ....спомени...
        -В периода от 73г. до 77г на Панагюрските колонии се радвах на ластици от ръкавици издържащи над 20 kv.
        Ръкавиците се водеха на отчет и багеристите трябваше да връщат частта с пръстите. Кожените чанти и езиците на "Чавдарките" служеха за донор на "мешинки".....

      • blackfirefly
        blackfirefly коментира
        Редактиране на коментар
        Също и от ръкавиците на тролейджиите в София.

    • #5
      Явно навсякъде са се използвали различни материали. Аз съм използвал дървен чатал, оранжев плондер от кожена топка и на кожените обувки езика.

      Коментар


      • #6
        Чатала от люляк правехме, че в този храст най-често се срещат симетрични, а и "чашка"да е, а не "чатал", че по-малко "замята" т.е. връща назад.

        На ластиците викахме "катове". Имаше производство на "Константин Русинов" от изопрен. В тях "контри не трябваше да има. Друг вариант - два слоя от плондер на футболна топка "Бразилка". Как ми липсват тези неща.
        Черно, мирише и разваля характера!

        Коментар


        • #7
          Имал съм чатали и от есен и от люляк, че дори първата ми прашка, дето ми я направи баща ми, беше с чатал от 8мм. арматура. И то беше точно там, дето пише колегата "petkov_bb". Петков, живели сме по едно и също време на Колониите! Със сигурност се познаваме!
          Този чатал от снимките е дрянов, а ластиците купих от Алиекспрес. Идват вързани с едни малки мишинчета от велур, за стрелба с метални сачми, ама ние си набавяме мунициите от природата. А най хубавите ластици бяха точно от тез белите ръкавици, мишините ги правех от кожух от футболна топка
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Теодосий Спасов (Доско) също беше на колониите (той е 61 набор),а аз учих с 62 . Лека вечер
            Последно редактирано от petkov_bb; 14-12-22, 21:00.

        • #8
          Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
          Ние си ги правихме без чатал, само ластик и кожата. Имаше шанс да си удариш някой пръст ама като цяло си вършеше добра работа и много по-лесно я криех от баба ми.
          Абсолютно! Никакъв чатал - само готен каучук от високоволтови ръкавици - сериозно оръжие. Мунициите бяха няколко вида: от "калчета" - глинени топчета изсушени и изпечени; билички; и най-сериозните - нарязана на гилотина арматура Ф 6-8мм, около сантиметър дълги парчета, само за корав "дивеч" - гугутки, косари и подобни по високите дървета, зли кучета...
          ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

          Коментар


          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Да допълня за мунициите,че гайка М12 е сред най добрите за захват и пренесена енергия............

        • #9
          Едни от най- добрите ластици, които съм си правил, бяха от хирургически ръкавици. Здрави, еластични с голям ряз. Естествено, бяха много тънки и слаби, та си правех плитка от няколко ленти.
          Чатала- от дрян. Огъваш, връзваш, вариш, сушиш, подрязваш и оформяш. Отнемаше дни, за да постигнеш хубава "чашка".
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #10
            Най-екзотичният чатал, който съм виждал, беше от биела, без петата, с оставени болтове.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #11
              По мое време беше дрянов чатал чашка , задължително обгорен . Ластиците се търсеха от самолетни гуми или се режеха на 1/2 или 1/4 гуми за уплътнения на ВИК тръби .

              Коментар


              • crazyjob83
                crazyjob83 коментира
                Редактиране на коментар
                Не знам кое е твое време, но ме изпревари. И по мое си беше така.

              • patkan
                patkan коментира
                Редактиране на коментар
                на 63г съм

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X