Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бизнес с електрошокови устройства

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бизнес с електрошокови устройства

    Здравейте,

    заинтересован съм как стоят нещата относно производството (включително и на самоделни устройства), продажбата, притежанието и употребата на електрошокови устройства с цел самозащита.
    Има ли някакви регламенти и условия/регулации, свързани с по-горните дейности?
    Може ли производителят/продавачът на този вид устройства да бъде подведен под отговорност за злоупотреби с устройствата и използването им извън пределите, допустими от закона, що се отнася до самозащита. Бих се радвал и да узная дали има преценденти, свързани с горния род случаи.

    Ясно ми е, че, ако започна да се занимавам с подобен бизнес, ще трябва да се консултирам с адвокати много по-обстойно, отколкото просто едно питане във форум. Просто се надявам на общи насоки в тази област.

    Предварително Ви благодаря за всякаква информация, която може да ми дадете.

    Поздрави,
    Иван

  • #2
    От: Бизнес с електрошокови устройства

    Къде си?

    Тук се опитаха да съдят Берета заради едно стреляне все едно инструмента е виновен,а не ползващия го,не им мина номера.Вьпроса ти звучи все едно ще въоръжаваш частна армия с електрошокове,просто казвам.Идея нямам и къде и как се тества това защото ако ме усмьртиш гаранция ще те съдят ма гаранция.

    Тук ......е на 15 часа със самолет.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Бизнес с електрошокови устройства

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Тук се опитаха да съдят Берета заради едно стреляне все едно инструмента е виновен,а не ползващия го,не им мина номера.
      Картинката не е точно като при огнестрелните оръжия. Тези електрически устройства се маркетират като не-смъртоносни.

      Коментар


      • #4
        От: Бизнес с електрошокови устройства

        То и кафето ти го продаваха горещо преди една да си опърли катерицата и да спечели заведеното дело............та за това питам къде е,че и как и кой ги тества и кой като какви ги одобрява.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Бизнес с електрошокови устройства

          При нас не са разрешени. Ползват ги само полицаите, и чат пат стават сакатлъци. Преди няколко години един поляк почина след като полицаите го загряха на ванкувърското летище-наскоро имаше нещо за процеса срещу тях. Покрай данданията имаше и информация, че са терствани, калибровани и т.н.... Това да тейзeрите (Taser).
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • #6
            От: Бизнес с електрошокови устройства

            Това питане май за производство иде реч ?!?
            Един познат (бог да го прости) преди години почна да прави от тези ламарини за покривите, дето наподобяват цигли. Та с него сме си говорили и колко тичане и разправии са били покрай пускането на продукта, че свят да ти се завие. Ама то с повечето неща е така, лаборатории, тестове, сертификати и какво ли още не, отделно съпътстващите неща и бумащина с фирмата.

            Нямам за цел да те отказвам от идеите, но да си дъвчем подобни начинания из форумите е несериозно.
            Такива неща се продават из оръжейните магазини, значи по някакъв начин е уреден въпроса с продажбите, носенето и до колко са безопасни.
            Ако е сериозна идеята, подготви се за голяма главоблъсканица и премеждия. Просто докато се подкарат нещата ще е голям зор, после дали ще има пазар е отделен въпрос
            Такова начинание без проучване, маркетинг и т.н. няма как да стане, като най-добре да си платиш за подобни услуги на някой/и компетентен, че остави разправиите, ами и финансово няма да излезе малко. Та по-добре да разучат нещата, пък тогава да скачаш в джаза
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: Бизнес с електрошокови устройства

              Ако мислиш да се продават в ЕС като начало научи на кои стандарти трябва да отговарят. След това си ги закупи и ги прочети за да разбереш имаш ли шанс за легална продажба.
              На следващ етап проучи в кои лаборатории можеш да ги сертифицираш, че в България може би няма да стане.
              Като начало за легално производство със сертификати си приготви поне 10 000лв. за документи и сертификация.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: Бизнес с електрошокови устройства

                И сега, да не вземем да си помислим, че всички Илиянски електрошоци са с CE сертификат и т.н.???
                Според мен в момента положението с тези неща е мътно и кърваво...

                Коментар


                • #9
                  От: Бизнес с електрошокови устройства

                  Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                  И сега, да не вземем да си помислим, че всички Илиянски електрошоци са с CE сертификат и т.н.???
                  Според мен в момента положението с тези неща е мътно и кърваво...
                  Да не вземем пък да си помислим, че всичко което се продава на Илиянци е изрядно документално и в съответствие с всички действащи норми?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бизнес с електрошокови устройства

                    Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                    И сега, да не вземем да си помислим, че всички Илиянски електрошоци са с CE сертификат и т.н.???
                    Според мен в момента положението с тези неща е мътно и кърваво...

                    "айде сега...
                    Иван /създателя на темата/ е попитал същото в още 3 форума... Не знам дали отчита с какво трябва да се пребори, ако иска да произвежда и продава законно електрошокови устройства.
                    За да не съм съвсем "офф" да си кажа моето мнение по повод на въпросните уреди:
                    Стават, но във варианта електрошокова палка за контролиране или респектиране на задържани. Там са много варианти и кой от кой по-скъпи /за добрите неща/. Чувал съм за разни варианти на усмирителна риза с електрошок, но не съм виждал. Чувал съм и за "лечебни терапии" с ток, но информацията ми не е достоверна /ЕЖК/.
                    Много ме притесняват последните думи - "за самоотбрана". Самоотбраната и съприкосновението с нападателя са общо взето взаимно изключващи се неща, или поне на масовият отбраняващ се /примерно жената/ и през ум не му минава да допусне нападателя "на една ръка разстояние", а допусне ли го - шанса му за положителен резултат от срещата гравитира около нулата /изключваме наличието на меча от междузвездни войни/. В тоя случай изискването към електрошока ще е като към огнестрелно оръжие - внезапното нападение изисква мигновена реакция с безотказно оръжие, което не е зависимо от метеорологичните условия, капацитета на батерията и други дребни детайли. Отделно има куп писания по въпроса от европейски и правозащитни организации. Борбата с тях е обречена!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бизнес с електрошокови устройства

                      Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
                      "айде сега...
                      Иван /създателя на темата/ е попитал същото в още 3 форума... Не знам дали отчита с какво трябва да се пребори, ако иска да произвежда и продава законно електрошокови устройства.
                      За да не съм съвсем "офф" да си кажа моето мнение по повод на въпросните уреди:
                      Стават, но във варианта електрошокова палка за контролиране или респектиране на задържани. Там са много варианти и кой от кой по-скъпи /за добрите неща/. Чувал съм за разни варианти на усмирителна риза с електрошок, но не съм виждал. Чувал съм и за "лечебни терапии" с ток, но информацията ми не е достоверна /ЕЖК/.
                      Много ме притесняват последните думи - "за самоотбрана". Самоотбраната и съприкосновението с нападателя са общо взето взаимно изключващи се неща, или поне на масовият отбраняващ се /примерно жената/ и през ум не му минава да допусне нападателя "на една ръка разстояние", а допусне ли го - шанса му за положителен резултат от срещата гравитира около нулата /изключваме наличието на меча от междузвездни войни/. В тоя случай изискването към електрошока ще е като към огнестрелно оръжие - внезапното нападение изисква мигновена реакция с безотказно оръжие, което не е зависимо от метеорологичните условия, капацитета на батерията и други дребни детайли. Отделно има куп писания по въпроса от европейски и правозащитни организации. Борбата с тях е обречена!
                      Поста ти няма никакъв смисъл, а в частта за непосредствената отбрана съвсем никакъв.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бизнес с електрошокови устройства

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        ...си приготви поне 10 000лв. за документи и сертификация.
                        Категорично няма да му стигнат. Виж с още една нула отзад може и да стане, евентуално. Не друго, ама едно е да произвеждаш например телевизори, и съвсем друго нещо, при което разликата между това да те свали на земята и това де те усмърти окончателно е в 2-3 чарка вътре.

                        А за сертификацията на продукта, трябва да има едва ли не и готова фабрика със съответните сертификати, която да ги произведе и да гарантира че вътре има това, което им е дал по спецификация.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бизнес с електрошокови устройства

                          Хъм, мислех си, че вече нищо не може да ме изненада... Уважавам ентусиазма на всеки, който се опитва да сътвори нещо, ама точно на тоя пазар за да се изкара въобще нещо, ще трябва да е ...ммм, примерно да хвърля кълбовидни мълнии с контролиран разряд, а източника на енергия да е батерийка АА или най-много две и да струва по-малко от наличните продукти на пазара. Освен чисто техническия аспект, начинанието е обречено на неуспех при липса на голям клиент, като примерно полицията на някаква държава. А там договори се сключват при малко по-особени условия (и не само в България)...
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бизнес с електрошокови устройства

                            Електрошок с 2 батерии АА, не е никакъв особен проблем да се направи. Нито е някакво чудо на техниката в днешно време. Това, което го прави скъп е именно сертифицирането и контрола, както и евентуално някои специални части, целите нашарени със сертификати от всякакъв вид, правени например за медицинска апаратура. Обикновено са 3-10 пъти по-скъпи от същото, ама без сертификати. Ама ако стане издънка, в единия случай гориш ти, в другия производителя на съответната част, та разликата е съществена.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бизнес с електрошокови устройства

                              Не е, ако е за еднократна употреба, колкото да изплющи за няколко секунди. Точно на тебе няма да обяснявам подробности от електротехниката.
                              П.П. Виждал съм на живо разликата в действието на електрошок в комплект с фенерче и на Тейзър. Един пияница даже се бъзикаше с колегата, дето го "боцна" с фенерчето и искаше още, че много добре му действало на ревматизма....
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X