Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за лък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за лък

    Така е, не съм го тествал по нищо живо, но от точно мерени 50 метра въпросните учебни стрели с връх, подобен на куршум, се забиват на 12 сантиметра дълбочина в ствола на върба. Но както Жоро е казал, и на мен ми трябва за ....нищо. Рядко с приятели стреляме по мишени, а от както имам законно огнестрелно оръжие, друг смисъл от него не виждам.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за лък

      Злати ще се възползвам от предложението ти. Ще си чуем по натам по една друга причина и ще го съчетаем. Благодаря на всички.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за лък

        Наблягай на лъка, по "индианско" е.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за лък

          25 килограма е добре като за начало ако не го ползваш само ти, а съпругата и децата /ако са по големички/. Този модел е доста остарял вече. Ако не вдигаш летвата повече след първият лък разгледай и рекърв версиите...По просто е, а и може да сменяш рамената с по силни ако ще го ползваш ти само. Предимството на комапаунда е, че можеш да задържиш доста време лъка опънат ако дебнеш нещо
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за лък

            Искам лъка да е мощен! има един друг модел

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lak-3.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5544278
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lak-4.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5544279той е по-мощен, но ако би се използвал за да убие прасе - както казах по-горе, СТАВА ли? Ако не - да търся полиспастен арбалет, както ме съветва Злати. Пак казвам - не говоря за бракониерство, а ако давам пари да е веднъж.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за лък

              Стрелял съм 2 стрели с първоописаният лък и тогава останах впечатлен, но ... както виждам е за деца, а аз съм пораснало на 180 см и 90 кг дете.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за лък

                Да големичък си Ами тогава си приготви към 1000 лева. А прасе може и да убиеш...Не гледай много филми за това как падат. Проблема е,че ударено много често не пада а нямаш възможност да стреляш втори път по него..И ще има едно прасе някъде си да се разхожда със стърчаща стрела от него
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за лък

                  Благодаря, то не е речено да го взема веднага просто се опитвам да " гася мерак с малко пари "!
                  А какво е мнението ти за втория?
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за лък

                    Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                    Благодаря, то не е речено да го взема веднага просто се опитвам да " гася мерак с малко пари "!
                    А какво е мнението ти за втория?
                    Малко са килограмите на опън. С твоите размери търси над 35 кг. Ако е от този вид ще си го ползваш само ти. Ама беше добре да почнеш с по малък защото преодоляването на тези кг не е шега работа. Един път опънат можеш да стоиш дълго в "позиция" за стрелба.
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за лък

                      Разбрах, много благодаря за съветите!
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за лък

                        Тръпката и кефа са неописуеми,а натоварването с як лък е здраво.Взимай го натренирай и след това купи нещо яко.Аз стрелям с правен,но не го препоръчвам на всеки,железен е от главен ресор на" Москвич"и след час стреляне съм вир,вода .От 15-20 метра пробива стара врата от кола,стрелите обаче не издържат ,въпреки ,че са стъклопласт и са доста здрави,дървените ги цепи на парчета,има го в раздел "лъкове".Хобито е страхотно,но наистина трябва отговорност със сериозните лъкове,въпреки ,че са разрешени/защо ли?/.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за лък

                          Ще събера пари за по-мощният въпреки двоуменето за арблет. Абе няма угодия.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за лък

                            Абе и аз бях за арбалет,но с лък тръпката е друга и така 10-тина години и друг и не искам,свикнах си моя кютук ,с купен не е същото ,стрелял съм ,разликата е голяма,по удобни са ,но по якост няма сравнение,стрела съм забивал в тухла от прилично разстояние,на макс опъване с парабола надхърля 300/350 метра.
                            Последно редактирано от faster; 09-12-13, 13:42.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за лък

                              ако можете и на мен да ми препоръчате някой ще е супер... аз съм на 13 и мога да опъна25кг ама немога да го държа много дълго...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за лък

                                Здраейте!Наскоро си закупих лък ето това представлява - http://www.outdooractivebg.com/produ....Само,че не за какво точно са останалите аксесоари ако може да ми дадете разяснение за какво са и как се монтират на лъка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X