Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за лък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за лък

    Колеги, питането ми е за конкретен лък, а именно " Полиспастен лък Man Kung CB55SB ". Питането е конкретно единственно заради цената, която е в моите възможности. Да уточня, нямам опит с лъкове НО имам желанието.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lac.jpg
Прегледи:1
Размер:40.0 КБ
ID:6036138 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lac-2.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:6036139
    Бих желал да чуя и вашето мнение. Благодаря.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

  • #2
    От: Въпрос за лък

    Брей никой не казва става или не, чудя се какво да правя.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за лък

      То и за мен тази темата е интересна, ама май повече ме влече арбалет.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за лък

        Тези 25 килограма сила на опън след полиспаста ли са? Т.е. реално тези 25кг ли опъва стрелеца? Или 25 кг действат от тетивата на стрелата след пускане? Като за начало можете да пробвате на сухо с кантарче да задържите 25 килограма и да се прицелите, без да Ви трепне ръката, за да видите как е. Стрелбата с лък е много хубаво, но изключително трудно начинание, изискващо много качества у стрелеца.Успех!
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за лък

          Адаш,

          Какво му се чудиш, евтин китайски лък, вземаш го, вземаш и половин дузина стрели със сменяеми върхове, отиваш във форума за лъкове и започваш.

          Трудност е къде да стреляш, сега особено зимата, иска се пространство а в гората е рисковано заради риска да те обвинят в бракониерство.

          Трябват ти освен лъка и предпазител за предмишницата и кожичка за пръстите.

          Мишени на принтера и си готов за минутка, зад мишената е трудното, бала слама става за детски лъкове, за мощни трябва малко по друго нещо, многопластов картон или нещо като плетена слама... което е обемно по принцип.

          Намери си някоя книжка за стрелба с лък и е хубаво някой състазател да ти покаже в началото, защото после кофти навици се отстраняват трудно.

          Кажи стрелял ли си, някой показвал ли ти е и т.н. и питай конкретни въпроси.

          Поздрави и успех в новото хоби и УМНАТА !
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за лък

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            То и за мен тази темата е интересна, ама май повече ме влече арбалет.
            Арбалета като усещане, спортна дисциплина дори като "балистика" няма нищо общо с лъка.

            Стрелата на лъка лети в силна парабола и има минимално или почти никакво въртеливо движение около оста си, стрелата на лъка е тънка и гъвкава и много дълга, арбалетната стрела или т.н. болт е къса, дебела, много здрава и тежка съответно и най-важното има въртеливо движение почти като куршумите, цели се пак същото стабилизиране на траекторията, параболата на арбалетната стрела пак я има разбира се но е с много различна траектория, арбалетния болт пропада почти като куршума докато лъковата стрела пропада с острието надоли и дупето нагоре, при албалета пропадането е плавно като болта е почти успореден на земята заради въртеливото движение създадено от перата.

            Според мен лично, арбалета и по-ското оръжие за лов и т.н. при което трудно може да контролираш мощноста, или имаш детски арбалет за ползване в апартамента или имаш мошен арбалет който ще мине през 2ма 3ма човека и опасноста е мега реална и значителна, лъка опъваш колкото искат и при воля и желание може да стреляш и в гаража, с арбалет това е малко непостижимо освен ако вече няма наличие от различни рамена на много достъпни цени, там обаче трябва да имаш и набор от различни по дебелина и тежест стрели със същия голям набор върхове.

            Стрелям от 7-8 годишна възраст и с лък и арбалет, правил съм от нулата десетки и от двете неща, всичко по-горе е любителско мнение.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за лък

              Не казваш за какво ти е?
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за лък

                Ами трябва ми за ... нищо! Не е за лов, защото ми е жал за животните, преди време баща ми и дядо ми ме водеха на лов ... познайте кой трябваще да донася дивеча -аз. Виждал съм сърна да плаче и ранен заек да ме гледа как идвам ... ами и сега ми се обръща сърцето. Странното в че съм се изправял и срещу хора и тогава ми иде да им изтръгна сърцето...
                Ще го нося когато ходя в гората и ще стрелям по мишени.
                Сибирски, и аз се оглеждам в арбалети, но са ми много скъпи. Абе дори и да ми пази страх, пак ще е по добре от нищо
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за лък

                  Все пак, ако се покаже прасе бих се пробвал -с прасетата нямам проблем ( това само при положение че разрешат да ходиш на лов с лък ). Според мен така шанса на ловец и животно са близки, а не да съм на 100-200 м. и "СНИМКА" през оптиката на пушка.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за лък

                    А питам не защото ми се свидят тези 200 лв, а за да не взема най-голямия буклук, и после всички да казват " ти защо не пита ".
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за лък

                      Аз нямам опит, освен десетина лъка от детството
                      Смятах да купувам такъв на дъщеря ми - тя се интересува, даже мина курс по стрелба с лък. Цената е прилична. Ясно че не е кой-знае какво, но аз си купувам бормашини от BudGet и нямам оплаквания
                      За мен съм почнал три по почина "направи си сам" и още са недовършени - няма време, но се движат по малко.
                      Носенето в гората не е добра идея. У нас лова е забранен, а като те хванат - ходи доказвай че не ловиш.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за лък

                        Има го и този проблем, ама то пълно щастие няма.
                        А като казвам - водили на лов, то било преди 90-те, тогава съм виждал стада сръндаци и сърни покрай Дунавската дига, еех времена.
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за лък

                          Купи си го. В началото ще се кефиш много. Полека ще ти мине еуфорията и ще натрупаш опит. Или ще го смениш с по-силен и класен или ще започне да ти отлежава в гаража или там в мазата.
                          Предимството на полиспасния лък е в много малкото усилие да задържиш обтегнати тетивата. 25 кг е много "лек" лък. Със стрела с боен връх трудно ще утрепеш...да речем средно едро куче от дистанция от която не можеш да го уцелиш с камък. За 25 метрови мишени е ок.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за лък

                            Жоро, Армс БГ са партньори на Форума и мога да те заведа при тях и да пипнеш и разгледаш чудото, да го усетиш в ръка. Ще ти покажа и моя арбалет за 170 лева, без полиспаст, но със 70 килограма сила на опън, да видиш и да прецениш. С него се стреля като с пушка и всичко в радиус до 50 метра от мен е смъртно, и то с учебни стрели. И според мен е доста по-удобно от лъка.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за лък

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              и всичко в радиус до 50 метра от мен е смъртно, и то с учебни стрели.
                              А Злати иначе е един мил и кротък човек, дето и на мравката път прави...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X