Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЧЗ-75Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЧЗ-75Б

    Здравейте колеги, имам въпрос към всички. Спрял съм се на марката ЧЗ, Вие какво бихте ме посаветвали, заслужава ли си да притежавам такава марка пистолет. положителни и отрицателни черти на този пистолет.

  • #2
    До: ЧЗ-75Б

    Това си е класика.Взимаи без да се чудиш,няма да съжаляваш

    Коментар


    • #3
      До: ЧЗ-75Б

      Първоначално публикуван от reinger Преглед на мнение
      положителни и отрицателни черти на този пистолет.
      Как да ти отговори човек, като това дето за един е положителна черта, за друг е отрицателна! Например за мене тежеста на ЧЗ е положителна черта, щото аз предпочитам да ми е по удобен за стреляне отколкото за носене. Пък всъщност, за носене също ми е удобен, щото при мене кило надоло - нагоре, не е от значение. Единственното дето не ме кефи е покритието, дето е боя. Ако беше оксидиран щастието ми щеше да е пълно.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        До: ЧЗ-75Б

        БЛАГОДАРИЯ ВИ МОМЧЕТА, УТРЕ ОТИВАМ И ГО ВЗИМАМ, И ТО МНОГО ТЪНКО МИ ГО ДАВА ЧОВЕКА

        Модератор: Писането с главни букви, се приема за крещене!
        Последно редактирано от giorgio; 25-04-10, 07:06.

        Коментар


        • #5
          До: ЧЗ-75Б

          Боята държи повече от оксидацията, не помня колко години го влача.
          А иначе приборът е с проблем - не е 85)

          Коментар


          • #6
            До: ЧЗ-75Б

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            ... Например за мене тежеста на ЧЗ е положителна черта, щото аз предпочитам да ми е по удобен за стреляне отколкото за носене. Пък всъщност, за носене също ми е удобен, щото при мене кило надоло - нагоре, не е от значение...
            Съгласен съм на 100%!
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #7
              До: ЧЗ-75Б

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Боята държи повече от оксидацията, не помня колко години го влача.
              А иначе приборът е с проблем - не е 85)
              Там дето се трие в кобура и с оксидация и с боя, все е тая - протрива се. Но не това ме притеснява, там поради постоянното триене не може да ръждяса. Притесняват ме драскотините от външни предмети (аз все пак по-често го нося открито отколкото скрит под дрехите).
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #8
                До: ЧЗ-75Б

                Вече съм щастлив собственик на едно бижу, наречено ЧЗ-75Б, даже успях и да го пробвам. Повярвайте мощен , точен и много добре балансиран. Интересно ми е обаче, дали ще мачка безпроблемно патрони +p+
                Последно редактирано от giorgio; 26-04-10, 09:44.

                Коментар


                • #9
                  До: ЧЗ-75Б

                  Колеги бихте ли ми препоръчали определена марка боеприпаси за ЧЗ-то
                  Последно редактирано от giorgio; 26-04-10, 09:44.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ЧЗ-75Б

                    Всеяден е. Аз лично се старая да избягвам тия с червен лак по капсата, щото после люспичките червен лак трудно се чистят като се наврат навсякъде. Ама като няма други, и от тия не се отказвам. Не съм забелязал фрапиращи разлики в точността или друго, с различните муниции.
                    Тия +Р с усилен заряд ли бяха? Не бих стрелял с такива щото са за картечен пистолет. На пръв поглед може и нищо да не му стане на ЧЗ-а, ама защо пък да го претоварвам излишно.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      До: ЧЗ-75Б

                      Привет на всички колеги и съфорумници !

                      Аз лично предпочитам " Siller&Bellot" .40 S&W за моето CZ 75 не съм имал проблеми с тях и не се сещам причина да ги заменя.А и цената им е доста разумна на общия фон.
                      Колкото до червеният лак.. във всяка оръжейна работилница предлагат услугата "основно почистване" на цената на кутия цигари
                      Последно редактирано от giorgio; 30-04-10, 07:16.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ЧЗ-75Б

                        Принципно лакът от патроните си го почиствам с лакочистител,докато си пием кафето на трелбището. Но това беше докато бях с Макаренко. В интерес на истината ЧЗ-то го пробвах именно с чехските патрони, наистина не беше никак зле с тях.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ЧЗ-75Б

                          Някои знае ли дали има 16-зарядни пълнители за чз-75, каде се продават и на какви пари, също и чирени(стандартни)от пластмаса ,черни на цвят
                          Последно редактирано от giorgio; 30-04-10, 07:17.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ЧЗ-75Б

                            Първоначално публикуван от reinger Преглед на мнение
                            Някои знае ли дали има 16зарядни пълнители за чз-75, каде се продават и на какви пари, също и чирени(стандартни)от пластмаса ,черни на цвят
                            Твоите са 16 зарядни, просто трябва да смениш подавачите с новия модел. Ето тука е обсъждано : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=34589&page=10
                            А за чирените са ти предложили в другия форум дето питаш.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: ЧЗ-75Б

                              Ей, продължава да ме кефи това желязце!!! Досега съм изгърмял общо 465 патрона (водя си записки ) и имам чувството че още се сработваме. С всяка следваща стрелба все по-добри резултати правя с ЧЗ-та и все повече му се кефя:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00212.jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5195827
                              Днеска пробвах и револвер 357 магнум. Не питах колко инча му е цевта ама визуално беше по-дълга от на ЧЗ-та. Голям токмак! Разочарова ме от револверите. Доста по-слаб откат от очаквания. Супер неудобен хват. Нема да си купувам такъв, не ме кефи! Поне да гърмеше кой знае колко по-силно от ЧЗ-та, ама не. Иначе пък цели дето се мериш.

                              П.П. Мишената е от ЧЗ 85В (МОЕТО ЧЗ-це) на 25 м. хват с 2 ръце, 3 серии по 5 патрона. От 150 възможни направих 121 точки. Доволен съм.
                              Последно редактирано от sl.daskalov; 21-07-10, 18:28. Причина: Добавяне на П.П.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X