Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ЛамЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ЛамЯ

    Мой съсед има револвер Лама .357, 4", настрел 300. Първи собственик е. От скоро изстреляните гилзи трудно се вадят от барабана, но веднъж извадени влизат и излизат лесно. Пробва с няколко марки патрони - проблемът остава.
    Някой има ли идея какво може да е?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    раздута цев

    Коментар


    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Каква е връзката на гилзата и цевта?

  • #3
    В нета обясняват, че този ефект зависи от материяла на гилзата и изработката й. Патроните на едни производители заяждат, на други малко, а на трети хич. Има оптимизъм за най-пресните партиди, че най-малко заяждат.....

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Това трябва да е причината за промененото усещане при ваденето. Стреляно е само с .357 магнум, явно се касае за различни партиди.

  • #4
    Чувал съм от оръжейници за раздути гнезда на барабани но това основно на разни там Наган ; Гасер и тнт на над 100 години където е стреляно през годините с какви ли не патрони .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #5
      А собственикът какво джепане ползва при трудното извличане?

      Ако е стрелял преди това известно време с .38 special и после е минал(или редувал) на .357магнум- вероятно ще се наблюдава описаното явление. Обратното ,минаване от .357 към .38 не би следвало да е "проблемно".

      Също има значение дали е ползвал "гол" свинец преди туй ...или "полу/облечени" куршуми.Редуването на такива пак може да даде горния резултат.

      Да накисне и изчисти старателно патронниците(камерите) на барабана ,еле в предната част, и да пробва пак...и с друга партида/марка патрони.

      Друга възможност е патронниците да не са обработени във фабриката старателно ,да са "груби" и КК да ги е пропуснал при инспекцията. Полират се при желание...но пък в началото ползвателят не е имал проблем...значи е по-вероятен първият сценарий.

      Да не се притеснява предварително собственикът,де...Но и да не му хрумва идеята да "третира" гилзите със смазка.

      Стоманени гилзи също ще "лепнат"...че и чук може да искат.Но пък те нямат и "работа" в ревото.

      Да се пробва обезателно и с патроните на още производители-трябва да работи безпроблемно с всички.

      Коментар


      • trapper
        trapper коментира
        Редактиране на коментар
        Казва, че в началото всички гилзи са излизали лесно, а сега от същите марки - трудно. Но за 300 изстрела, по 50 на дупка, това ми се вижда абсурдно.

      • trapper
        trapper коментира
        Редактиране на коментар
        питах го - стрелял е само с .357

      • td120
        td120 коментира
        Редактиране на коментар
        Ясно,но той да изчисти камерите и да пробва пак с продукцията на различни производители.

        Във всички камери ли "лепнат"?Това също следва да се види.

        Аз бих направил тъй:
        -изчиствам старателно барабана и въобще целия револвер(току-виж се окаже,че иска само по-старателно почистване м/у посещенията на стрелбището).Проверка на хлабини,тайминг,"заключване", позиционирането на камерите пред конуса при "заключен" барабан... и прочее(неща,което тъй или иначе следва да се прави преди покупка и периодично, и е съвсем по силите на ползвателя)-за всички камери на барабана. 2-3 марки .357маг...след това .38спл.,за проба. При тестовете на стрелбището ще измъквам/избутвам гилзите една по една за експеримент,защото възможно е само една или няколко от всичките камери да дават тоз проблем.
        Също тъй бих се уверил дали пък проблемът не е в изхвърлящия механизъм (затуй и изтеляне/избутване на гилзите една по една).Случва се човек да недоглежда.
        -гилзите ще събера и гледам за раздуване и разтегляне.Може да се окаже и тъй,щото с .38спешъл това да не се наблюдава.

        300бр. са си "никакъв" настрел, съгласен съм.Тие добри хора са правили оръжие в продължение на цял век,проблем с металургията не че е невъзможен,но да го оставим за най-накрая. Ако проблемите продължават и при чисто оръжие, с разни патрони, и не ми е по силите да "хвана" сам проблема-посещение при оръжейник с гилзите и подробен отчет на "изпитанията" и наблюденията ми дотук ...да гледа,да замерва и мисли...пък и да използва момента да отвори,почисти и смаже вътре даже.

    • #6
      Първоначално публикуван от td120 Преглед на мнение
      Ако е стрелял преди това известно време с .38 special и после е минал(или редувал) на .357магнум- вероятно ще се наблюдава описаното явление. Обратното ,минаване от .357 към .38 не би следвало да е "проблемно".

      Каква е идеята? С .38 не се е "разработил" револвера, а после с по-яките се разширява барабана??

      Всеки трети е шести

      Коментар


      • td120
        td120 коментира
        Редактиране на коментар
        https://i.imgur.com/aLDdipI.jpg

      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Е значи същността се върти около редовната хигиена. Тоест проблем не съществува.

      • trapper
        trapper коментира
        Редактиране на коментар
        Човекът повече го чисти, отколкото стреля. Може и да го е претрил, така да се каже ...
        При мене е обратното и няма проблеми, нито с пушките, нито с пищовите.

    • #7
      Стандарти,към които се придържат производителите на боеприпаси и въоръжение :

      https://saami.org/
      https://www.cip-bobp.org/en/tdcc





      Прикачени файлове

      Коментар


      • #8
        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Мой съсед има револвер Лама .357, 4", настрел 300. Първи собственик е. От скоро изстреляните гилзи трудно се вадят от барабана, но веднъж извадени влизат и излизат лесно. Пробва с няколко марки патрони - проблемът остава.
        Някой има ли идея какво може да е?
        Добре, нека дефинираме "трудно се вадят". Явно нещо му е направило впечатление, щом се смята за проблем. Но по-скоро да се раздуват някои гилзи повече от други и поради това да расте усилието за избутването им. Естествено при магнума раздуването би било по-голямо. Ясно е, че патроните иначе си изпадат сами без усилие като се отвори барабана.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #9
          Интересно дали тоя бъг се получава с всички марки патрони 357 маг. , или само с някои ?

          В последните 3-4 год. на сръбските и чешките патрони много им падна качеството , конкретно гилзите имам предвид.

          Имам наблюдения върху 2 броя Llama comanche - 357маг.....
          капризни са към патроните.
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X