Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се осъществява продажба на късо нарезно оръжие, закупено с цел -самоотбрана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се осъществява продажба на късо нарезно оръжие, закупено с цел -самоотбрана?

    Здравейте уважаеми съфорумници. От отдавна ме засягаше един казус. Едва сега намерих достатъчно свободно време за да се обърна към вас чрез този форум.

    Имам издадено разрешение за носене на късо нарезно оръжие с цел-самоотбрана. Причината за това е, че ми се налага да "мъкна" определена парична валута от банкомати(оборотни пари на юридическо лице).
    Понеже за тази дейност ми се налага да пътувам с автомобил и съответно изминавам за единия вариант- 36км, за другия 76 и по-рядко 104км. Реших, че беше крайно време да взема превантивни мерки.
    Колкото и да се "пазех", действията ми се набиваха на очи и единствено се опасявам, че злонамерени лица могат да ми направят "засада" по време на пътуването си с автомобил с цел грабеж(без да преувеличавам- бих дал доброволно носената в мен сума, но трябва да бъда подготвен, ако престъпните им намеренията не са само "обикновен обир" и решат да посегнат и на "моя милост"...... с цел да не оставят свидетел.....

    Нямах никакъв опит с оръжията и взех пистолет Walther SP22 M1 .22LR 10.2cm. Но самото му носене е твърде трудоемко поради габаритите си и неудобен за моите цели и дума не може да стане да се намери подходящ кобур за него, който да не ми пречи в дрехите/под дрехите/.

    Трябваше да си поправя грешния избор и този път въобще не бях припрян с избора си. Гледах много оръжия, стрелях и в стрелбище. Взех на марката CZ. Та, този първи мой избор - Walther SP22 M1 .22LR 10.2cm, е ненужен и не знам какви са процедурите за да го продам. Не, че ми трябват финанси, просто е излишен, а не виждам какъв е смисъла да го задържа. Пистолетът се оказа "спортен модел" и хич не е подходящ за целите за които ми трябваше.

    Благодаря ви за отделенето време.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:w_1_0067236_pistolet-walther-sp22-m1-cal-22-lr-102mm-a-020066.jpeg
Прегледи:230
Размер:74.5 КБ
ID:6935642

  • #2
    Обявяваш го за продажба като всяка друга вещ, например с обяви в оръжейните форуми, единствената разлика е, че желаещия да го купи , трябва да има разрешително за закупуване на късо нарезно . Разбирате се двамата за цената и отивате в КОСа да го прехвърлите.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      1. Сделката за покупко-продажба изповядва ли се пред нотариус?
      2. В район КОС на купувача или на продавача се случва прехвърлянето?

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от archi_a Преглед на мнение
        1. Сделката за покупко-продажба изповядва ли се пред нотариус?
        2. В район КОС на купувача или на продавача се случва прехвърлянето?
        1. Не.
        2. Второто, при продавача.
        Враг усраине

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X