Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При смяна на лична карта, трябва ли да се подновява разрешителното за носене и употреба на КНО?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • При смяна на лична карта, трябва ли да се подновява разрешителното за носене и употреба на КНО?

    Привет колеги! Случайно вчера погледнах разрешителното си за носене и употреба на КНО! Там е записана старата ми лична карта, която смених поради изтичане срока на валидност миналата година , а разрешителното за носене и употреба на КНО е валидно до 2025 г. Та въпросът ми е трябва ли да го сменя или подновя ,след като в него е записана старата ми лична карта?
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

  • #2
    Миналата година ми изтече личната карта-поднових я,а разрешителното след шест месеца поднових.През тези шест месеца бях с нова лична карта,и аз като теб щях да ходя да питам в КОС,но после си поднових разрешителното и нямаше проблем.Най добре,мини през КОС и питай.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #3
      Поне в Първо РПУ София не трябва . И аз съм така . Разрешителното ми е издадено когато ми беше валидна старата лична карта а сега съм с нова . КОСаджиите казаха че няма проблеми нали базата данни ( БДС ) e в тях . Това в района на първо РПУ щото всеки КОС си е държава в държавата а всеки КОСаджия си тълкува закона по негов начин .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        Нашия КОС ми каза ,че трябва да ги сменя с новите данни ,без да пипат срока на валидност и ходих да ми ги коригират-това преди две години.

        Коментар


        • #5
          Чл. 86. (1) Лицето, получило разрешение
          за придобиване, съхранение и/или носене и
          употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси
          за тях, уведомява ГДОП на МВР, съответно
          РУ на МВР, при:
          1. промяна на постоянния адрес – за физическите
          лица
          ....
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #6
            Сменях ЛК 2019, уведомих КОС и ми издадоха ново разрешително. Само това с личните данни, това с оръжието не са го сменяли. Не съм си оставял старото разрешително, а подадох документи за ново, отидох след месец и само ги разменихме, новото със старото. Това 4-то София.

            Коментар


            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              А адреса, записан на ЛК, сменян ли е?

            • mikivt
              mikivt коментира
              Редактиране на коментар
              Не, само нова лична поради изтекал срок.

            • gy6ter
              gy6ter коментира
              Редактиране на коментар
              И аз не съм сменял адреса ,изтече срока на валидност на ЛК.

          • #7
            Говорих с един от шефовете на второ районно , познат , който ми каза че няма проблем , стига да не съм сменял адресната регистрация по лична карта! Апропо , адресната регистрация , е същата като на старата!
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X