Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

    Да по късно видях че си му трябва специален барут.А по пощата да го пратят.....
    Бяха ми казвали че е имало фирма която ги доставя(самите оръжия) направо до вратата но незнам за барута дали може да се намери тука.

    Коментар


    • #32
      От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

      Това е така нареченият "черен барут". Гори малко по-бавно от масово използваните напоследък "бели", "бездимни" и т.н. Мисля, че дори и в нета има рецепти за изготвянето на черен барут.

      П.П. Тези револвери се водят "колекционерски" и са си с такъв статут. Могат да бъдат притежавани, съхранявани и т.н., но не могат да бъдат разнасяни заредени!
      Последно редактирано от giorgio; 21-10-10, 15:17.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #33
        От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

        Първоначално публикуван от Barrett Преглед на мнение
        ...А по пощата да го пратят.....

        Може, по принцип и по пощата и със куриер, но не директно на теб - трябва да го внесе лицензиран (търговия с оръжие) търговец. Тапиите си остават като необходимост при всички случаи!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #34
          От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

          Да рецепта намерих лесно
          А иначе да го разнасям заредено НЕ,само се чудех дали ще ми го вземат ако 1-2 пъти на месец гърмя по мишени някъде далеч от населени места.
          За лицензиран търговец вече става сложно.

          Коментар


          • #35
            От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

            Със сигурност ще Ви го отнемат... ако Ви хванат.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #36
              От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:150201_R_large.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5221908Както писах преди време....фен съм си на револверите.На скоро се сдобих и с този красавец...и убиец

              Коментар


              • #37
                От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                Първоначално публикуван от Barrett Преглед на мнение
                Да рецепта намерих лесно
                А иначе да го разнасям заредено НЕ,само се чудех дали ще ми го вземат ако 1-2 пъти на месец гърмя по мишени някъде далеч от населени места.
                За лицензиран търговец вече става сложно.
                Не е ясно, дали тези оръжия са за свободно притежание или не. Уж преди 1900 са освободени, ама тукашните закони са много общи. Би трябвало да се притежават и без да си колекционер. Стрелбата с такова оръжие обаче не е позволена. За димни барути рецепти има колкото щеш, но съм чувал, че трудно се правел качествен. Естествено, също не е легално да се притежава димен барут .

                Коментар


                • #38
                  От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                  Дано не ми се сърдят ако се отклоня от темата за да попитам за освободените оръжия.Преди 1900 г. има пушки "Winchester".Как стоят нещата с тях?Харесвам ги от доста време но от Google не разбрах много добре за какви патрони са разработени,тези които намерих са ми непознати.Незнаех в коя тема да пиша за този въпрос,затова се извинявам на paunoff.Ако някой иска да ми отговори предлагам да пише на лични или да ме пренасочи в друга тема.

                  Коментар


                  • #39
                    От: РЕВОЛВЕР - "Нека СИЛАТА да бъде с теб"

                    Колеги,нещо по темата.Погледнете този сайт-www.blackpowder-bg.com
                    Мисля,че ще останете доволни.....най-сетне за ценителите на револверите и репликите нещо и на българският пазар....
                    http://blackpowder-bg.com/?297,en_remington-1858-inox

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X