Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешително за носене и употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Истината е, че е грешно да се залита по мераци за скъпо джилез (или пластмаса) както се случва често.
    Поне докато друг решава вместо теб дали имаш нужда от него по напълно субективни критерии!

    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      Някои залитат на железа с колела за Н-стотин хилядарки, без да са сигурни дали ще имат пари за следващата лизингова вноска. На него фон 3-5 000 за стрелящо желязо, което могат да ти забранят да притежаваш по преценка на оргАните си е направо безплатно удоволствие. Един уикенд в чалготеката.
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Да, тук си прав.
        С желЕзото за стреляне може да се случи след 5 години а с желЕзото на колела другият месец.
        Има логика, признавам

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Инвестицията в оръжие не е задължително да е голяма . Моя Аркус струваше на времето равностойността в лева на 225 долара ; Маргото 140 долара а ТТто равностойността в лева на 100 американски зелени бележки . В момента Глок серия 17 - 19 е около 1000 лева а Макаров около 300 лева . Е има и пистолети по 3000 ++ лева ама те са за хора дето се чудят какво да си правят парите . Дали си застрелян с пистолет за 300 или 3000 лева няма никакво значение крайния резултат е един .

      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Нещо такова имах предвид.
        Купчината кюмюр ще се прибере и ще гори по един и същ начин независимо дали се работи по нея с лопата Fiskars или каквато и да било друга.

    • #18
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Wisconsin1.jpg
Прегледи:654
Размер:35.9 КБ
ID:6674122 Хубава табела в щатите . Превод : Добре дошли в Уисконсин! Внимание престъпници и терористи! Повече от 170 000 жители на Уисконсин притежават разрешително за носене на късоцевно огнестрелно оръжие. Те са въоръжени и са готови да защитават себе си и околните от престъпни посегателства. Предупредени сте! Същевременно, за ваше удобство, ви информираме, че щатът Илинойс и Чикаго разоръжиха своите жители.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #19
        ===
        kuzdov ..Сподели
        #98
        28-12-19, 11:05

        Ами очевидно на стрелбището е необходимо условие да предлагат патрони в твоя калибър, иначе няма как да ти се получи замяната. Ако оръжието ти стреля с патрони в различен калибър, примерно .38 и .357 Магнум, това си е лично твой избор кой от двата да ползваш. На мен прострелката ми е правена с .38, но го нося с магнуми. В закона няма дефинициии по тоя казус, значи не е незаконно То по същество калибъра е един, мощността на боеприпасите е различна.
        ----------------------------------------------------------------------------------------

        В разрешителното би трябвало да пише 357 маг. + 38 спешъл , иначе как се придобиват законно патрони 38.

        По фабричните маркировки на барабанлиите които съм виждал пише само 357.

        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • #20
          И на мен ми е мерак един револвер 357. Обаче, само като се сетя как се мъкне това джелезо и лошо ми става. Моето Глок-че взе нещо прах да хваща от чудене как да го мъкна.
          Организирате ли се в София да стреляте? Някакви динамични стрелби, нещо да се забавляваме ? По едно време търсих такава група, но ударих на камък.

          Коментар


          • siem
            siem коментира
            Редактиране на коментар
            Самодържецо, що не свирнете като ходите някой път. Стига да съм свободен, веднага ще дотичам. Ние с Иво ходим чат-пат ма тази година май не сме.

          • Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            Това казвам, че в момента не ходя редовно, а сега след болницата в близкия месец няма да отида, че съм разклатен, живот и здраве като се повазстъновя имам отложени задачи, които трябва да свърша. Както се очертава ще е след нова година някога, нито ще изкарвам дългото за тренировка, нито съм в състояние и на някой лов да отида. Та кой знае кога ще е.

          • ivo-police
            ivo-police коментира
            Редактиране на коментар
            Даааа тая година се поизложихме Росенееее ....звънкай бе няма да сме вечни.

        • #21
          Здравейте колеги, някой запознат ли е как стоят нещата към момента с издаването на разрешително за КНО, за самоотбрана? Имам ли шанс да ми се издаде изобщо? Става въпрос за Стара Загора, 1 РПУ. Чакам да се сформира курс, записах се и евентуално да подам документи в КОС. Принципно имам разрешително от над 10 години, но за ловно оръжие. Зная каква е отговорността и хамалогията покрай огнестрелните оръжия. Чудя се дали има смисъл да се мъча за самоотбрана или да го пускам за ловни цели направо. Реално, не бих го помъкнал с мен навсякъде, основно ще се ползва за спортна стрелба. Ще е хубаво, ако мога да го нося из гората или при разходки по опасни места, но, ако е за лов, това няма да е възможно. Мисля, че няма как да докажа пред началника на РУ, че ми е необходимо КНО за самоотбрана. Поне, нямам нужните мотиви, вероятно. Едвали довода, че живея на село и има някаква битова престъпност ще помогне. Някакви препоръки? Благодаря!
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #22
            ..
            Последно редактирано от Karushev; 05-09-22, 22:01.

            Коментар


            • #23
              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              Здравейте колеги, някой запознат ли е как стоят нещата към момента с издаването на разрешително за КНО, за самоотбрана? Имам ли шанс да ми се издаде изобщо? Става въпрос за Стара Загора, 1 РПУ. Чакам да се сформира курс, записах се и евентуално да подам документи в КОС. Принципно имам разрешително от над 10 години, но за ловно оръжие. Зная каква е отговорността и хамалогията покрай огнестрелните оръжия. Чудя се дали има смисъл да се мъча за самоотбрана или да го пускам за ловни цели направо. Реално, не бих го помъкнал с мен навсякъде, основно ще се ползва за спортна стрелба. Ще е хубаво, ако мога да го нося из гората или при разходки по опасни места, но, ако е за лов, това няма да е възможно. Мисля, че няма как да докажа пред началника на РУ, че ми е необходимо КНО за самоотбрана. Поне, нямам нужните мотиви, вероятно. Едвали довода, че живея на село и има някаква битова престъпност ще помогне. Някакви препоръки? Благодаря!
              Не прави грешката да отиваш в КОС с такива мотиви, като по-горните.

              Изкарай курса, после ходи поне месец на редовни стрелби и до тогава и с КОСето ще се срешнеш и с колеги на място, които ще ти дадат удачни съвети.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #24
                Здравейте, имам разрешително за оръжие, издадено ми е заради работата която започнах. Служебно оръжие и т.н. Интересува ме, тъй като колегите не са запознати, искам да си купя мое лично оръжие, обясняват ми колегите , че ще ми трябва ново разрешително, което за мен е съвсем нелогично. Имам си разрешително и това. Не смятам, че има за работа и отделно за лично. Някой има ли си представа?

                Коментар


                • MFr
                  MFr коментира
                  Редактиране на коментар
                  Разрешителното ти за каква употреба е?

                • s_l_a_d_u_r_
                  s_l_a_d_u_r_ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Нормално. "Разрешение за съхранение, носене и употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях".

                  п.п. Сега забелязах, че отзад на разрешителното след обичайните глупости пише и местоработата ми. Без нищо повече. Просто наименованието.

              • #25
                Не зная какво точно работиш, но останах с впечатление, че това ти е служебно оръжие. То следва да се използва само по извършване на служебните ти задължения. Като човек боравещ с оръжие и най- малкото изкарал курс за боравене с оръжие би следвало да знаеш тези неща.

                Разрешително за оръжие може да си имаш с n на брой вписани оръжия вътре, но за всяко оръжие, което искаш да придобиеш следва да си подадеш необходимите документи, такси и мотиви в КОС. От там на сетне дали ще ти разрешат и издадат необходимото разрешително за закупуване на конкретно оръжие е относително.

                Отзад на разрешителното ти ясно пише какъв тип оръжия съществуват и за какво могат да бъдат използвани. В закона е описано подробно.

                Лично и служебно оръжие са коренно различни неща и не се припокриват, ама хич.

                Поздрави.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X