Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешително за носене и употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разрешително за носене и употреба

    Колеги,освен от РУ полиция по местоживеене , може ли да се вземе разрешително от ОД МВР.

  • #2
    Доколко зная разрешително за притежание се издава от РУ по местожителство.
    Би ли пояснил обаче какво е разрешително за употреба?
    Това не зная кой го издава но със сигурност не е меверето!

    Враг усраине

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Точно МВР го издава . Има си цял закон който регламентира придобиването ; носенето ; съхранението и употребата .

  • #3
    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Би ли пояснил обаче какво е разрешително за употреба?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #4
      Разрешителното е за съхранение и носене. Няма разрешинелно "за употреба". Разрешителното се издава от съответното РПУ по местоживеене. Където ти е касата и където могат да те намеряг за евентуални проверки.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #5
        Разрешително за закупуване, разрешително за съхранение, разрешително за носене и употреба!
        в закона пише,че се издават от ГДНП или РУ. Въпроса ми е освен от РУ в съответната община, може ли да се издаде и от ОДМВР в областния център

        Коментар


        • #6
          Момци я си прочетете какво ви пише на разрешителните . Дословно : Разрешение № .............. за съхранение ; носене и УПОТРЕБА на огнестрелно оръжие и боеприпаси за тях . Разрешава се (три имена ; ЕГН ; № на ЛК и адрес) да съхранява ; носи и УПОТРЕБЯВА огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях . От тук насетне закона е дефинирал доволно точно къде и как можеш да употребяваш различните видове огнестрелно оръжие. На въпроса на колегата въпросното разрешително се издава само от служба КОС по местоживеене след като е покрил необходимите според закона изисквания а те не са малко .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • Chicho1
            Chicho1 коментира
            Редактиране на коментар
            Така де. Ма нали чукча писател не читател. Понеже таксите са за съхранение и носене та човек по инерция...къде ще чете, нали е платил

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            На времето КОСетата издаваха отделно разрешително един лист А4 за съхранението . Сега всичко е написано на разрешителното .

        • #7
          Е, прочетете вие след като имате какво да четате.
          На мен ми взеха читанката преди поне 15 гофини но нямам спомени да беше формулирано по този начин.
          Та затова попитах.
          Враг усраине

          Коментар


          • #8
            Аз да ползвам темата.
            Какъв е шанса да не ми откажат разрешително в днешно време, живея в Русе. Не, че имам, някакви страшни мераци за пищов на кръста, но бих си ходил на стрелбището да си погърмя. Не , че и сега не ходя де...

            Коментар


            • #9
              Разрешителното винаги е било за: "Носене и употреба" и това е повече от естествено иначе щеше да може оръжието само и единствено да се носи... За употребата му си има и законови рамки, учи се на курса за боравене, който е задължителен... ;-)

              Колкото на въпроса на колегата Никола, много зависи... Как ще формулирате искането си, защо ви е и т.н. Само за да стреляте на стрелбището от време на време няма да разрешат не само в Русе, но и никъде другаде... Ще трябва друга формулировка...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                ... Ще трябва друга формулировка...
                Именно заради тази формулировка се разделих с моето.
                Последният път формулирах нещо, което не си спомням добре след толкова време но не беше клишето, което трябваше.
                Май нещо близо до това, че не смятам за нуждо да отговарям на подобен въпрос!
                Не защото съм чак толкова тъп а защото ми писна от загубата на време около тази процедура.
                А тя първоначално беше на 3, сега мисля е 5 години.

                Тук законното притежанието на оръжие огнестрелно оръжие си е доста ангажиращо.
                Ред за придобиване, съхранение, периодичното му подновяване и отговорността при носене, освен ако това не е част от задължения.
                Ако щеш само отговорност.

                От сега ти казвам, че ако просто харесваш стрелбата и това е основното, за което ти трябва оръжие придобиването на собствено тук и сега е напълно излишно.
                Няма никакви изисквания да отидеш във всяко стрелбище и да стреляш толкова, колкото искаш.
                Враг усраине

                Коментар


                • #11
                  Тва със стрелянето е ясно, че може като си платиш да си постреляш.
                  Просто ми е интересно някой дали е придобил разрешително наскоро. Оставам с впечатлението, че всички които пишат тук го имам от 'найсет години и в момента е близко до невъзможно придобиване.
                  ​Или без съответните "връзки" които аз нямам.
                  Явно самата политика която се води е на "разоръжаване".

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                    ...и в момента е близко до невъзможно придобиване.
                    ​Или без съответните "връзки" които аз нямам...
                    Ммм, темата ми е далеч от актуална но не мисля, че си прав.
                    Едва ли е така!

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #13
                      Момци пак пишете глупости ! Поне аз не познавам човек който отговаря на законовите изисквания и правилно си е написал мотивацията да му е отказано в последните няколко години .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • veskov
                        veskov коментира
                        Редактиране на коментар
                        1 ...правилно написал мотивацията според кого?
                        2 много служби не са длъжни да мотивират отказа си, точно както при комунизма да не те пуснат транзит през Югославия

                      • сто
                        сто коментира
                        Редактиране на коментар
                        То си е жив комунизъм въобще да искат мотивация. Ма го правят. По закон.
                        Или да дават на кой да е примитив, само щото го кефи, или да ги забранят въобще. Лично аз съм за второто, ма явно ще уврим като се мине през първото, за съжаление. А може и да продължим по "комунистически" - с връзки, подкупи, по настроение...

                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Че някой насила да те кара да си вадиш разрешително ?

                    • #14
                      Измеренията са нормални... Отчасти.
                      Всеки, който се е интересува от темата би трябвало да знае какво се случва с оръжието и боеприпасите при неподновяване на разрешителното.
                      Аз го разбирам така - купуваш нещо на което не си собственик.
                      Намирам го за сбъркано.
                      Не съм се интересувал как е регулиран този момент в Европа но нормално би било да загубиш правото на носене и... употреба
                      Не е нормално да загубиш и правото на притежание понеже не става въпрос за зачислен инвентар от службата.
                      Но закона си е закон, следва да се спазва.
                      Добрата страна на точно този закон е, че не е задължително да се съобразяваш с него.

                      Враг усраине

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Реално не губиш почти нищо . Ако по някаква причина останеш без разрешително оръжието се съхранява в служба КОС една година през която то си е твое и имаш право да го продадеш на който ти решиш и има съответното право по закон да го притежава.

                    • #15
                      ...А истината е някъде там...В България няма една с една служба КОС която да работи по еднакъв начин. Закона им позволява да интерпретират в доста широки граници субективно. Имат тясна рамка документално и понятието "необходимост", което е като локум.
                      За съжаление тук, а и в част от Европа на оръжието в населението се гледа, като на нездраво и детинско желание, което не трябва да се поощрява. Някой, някъде в оръжейния раздел го беше разчепквал тоя въпрос погледнат исторически.
                      От друга страна всички гледаме американците и цъкаме като "швейцарски часовници" какви свободи имат в това отнощение. Обаче, золумите които гледаме че стават при тях с О.О. яко ни шашкат...

                      Личното ми мнение е, че тук разрешително за придобиване и разрешително за носене трябва да са два различни документа, като първото не допуска изнасянето на О.О. от дома и да се издава по лесно, а за второто режима да е достатъчно усложнен. С други думи казано повече хора от сега да могат да си закупят и притежават за самоотбрана в дома, а много по малко да се юркат по улиците с такова. Между другото май такава е системата в аНглия или Швейцария. Не ми се рови да търся.

                      Това разбира се за КНО. Дълго не съм имал и не съм се интересувал от режима му.

                      Мечтиииии.........
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • siem
                        siem коментира
                        Редактиране на коментар
                        Нали все за туй си говорим. Набора от документи е ясен, но необходимоста е субективен локум.
                        Айде сега- ама честно да си кажем колко пъти ни се е налагало на улицата да защитим живота си с престрелка срещу въоръжен нападател/ли и колко от нас при първоначалното или при подновяването към мотивите е добавил номер на ЗМ за заплахи от неизвестен извършител срещу себеси.
                        Аз не съм от тези хора.

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        В примера с баща ми - той просто обича да има.
                        Кара го да се чувства по-сигурен. До голяма степен това чувство е измамно но за него е ОК.
                        Ако обаче го напише в мотивацията това ще му го отнемат.
                        И пише това, което трябва.
                        Не зная какво е то и ни най малко не ме интересува.

                        Освен това аз привърженик за по-либерални правила за притежани на огнестрелно оръжие.
                        Просто казвам, че при точно такива правила човек трябва да има наистина сериозен мотив за да го пожелае.
                        Мерака да се постреля определено не е от тях.
                        А купуването на скъпи оръжия от непрофесионалисти пък е съвсем лишено от обосновка или поне елементарна логика.

                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        По охранителните фирми работят със служебно оръжие . А са събрани от кол и въже щото шефчетата гледат ако може и минималната работна заплата да не плащат .

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X