Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРЕСТРЕЛКА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРЕСТРЕЛКА

    Уважеми съфорумци, водейки спор относно IPSC и прочие стрелкови прийоми ме осени идеята да си направим състезание и да видим кой до къде се е докарал. За да може всеки да покаже най-доброто от себе си и за да преодолеем географските и времеви неудобства предлагам всеки да заснеме с камера постиженията си и да ги сравним. Несъмнено ще трябва да ползваме и таймер (или както се казва).
    Ако идеята ви се струва интересна, то нека да обсъдим 2-3 упражнения, които да се изпълняват! Да уточним детайлите и задължителните неща!

  • #2
    До: ПРЕСТРЕЛКА

    Да, да, а Биг Брадър?
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      До: ПРЕСТРЕЛКА

      Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
      Да уточним детайлите и задължителните неща!
      Задължително според мен е шедьоврите да са заснети на законно стрелбище или полигон с всички мерки за безопасност.

      Коментар


      • #4
        До: ПРЕСТРЕЛКА

        Първоначално публикуван от том Преглед на мнение
        Задължително според мен е шедьоврите да са заснети на законно стрелбище или полигон с всички мерки за безопасност.
        Е това мисля се разбираше от самосебе си.
        Плюс това може и да са простички неща, не е нужно да снимаме сцена от Рамбо. Ще откраднеме малко от IPSCто и толкоз. Само ще си го модифицираме за цивилна употреба. Като за начало може да са статични упражнения. Аз мисля, че идеята не е лоша, само да се доизмисли. Даже може да си направим федерация. По подобие на силовия трибой- ще уточним 3 (примерно) базови упражнения с максимално прост регламент и ще си правим състезания.
        Последно редактирано от batko_benny; 10-03-09, 19:32.

        Коментар


        • #5
          До: ПРЕСТРЕЛКА

          Абе като почне едно пуцане по неудушевени и удушевени предмети ще те питам

          Коментар


          • #6
            До: ПРЕСТРЕЛКА

            Първоначално публикуван от том Преглед на мнение
            Абе като почне едно пуцане по неудушевени и удушевени предмети ще те питам
            И по тъщи- много трудно мрат тия гадове! Добре бе, не ти ли харесва идеята?

            Коментар


            • #7
              До: ПРЕСТРЕЛКА

              Ами каво да ти кажа трябва да се поизбистри,ама чак федерации,партии айде стига с тоя балкантурист.

              Коментар


              • #8
                До: ПРЕСТРЕЛКА

                Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                Уважеми съфорумци, водейки спор относно IPSC и прочие стрелкови прийоми ме осени идеята да си направим състезание и да видим кой до къде се е докарал. За да може всеки да покаже най-доброто от себе си и за да преодолеем географските и времеви неудобства предлагам всеки да заснеме с камера постиженията си и да ги сравним. Несъмнено ще трябва да ползваме и таймер (или както се казва).
                Ако идеята ви се струва интересна, то нека да обсъдим 2-3 упражнения, които да се изпълняват! Да уточним детайлите и задължителните неща!
                Тези престрелки ги правим всяка седмица, че и по 2-3 пъти в седмицата, във всеки град, в който има клуб по IPSC!
                Така, че не виждам какъв е проблема.
                Всичко си е законно било то турнир, или просто тренировка така, че ме " боли _)_ за Бай Брадър разбираш ли... "
                Да не говорим, че всичко се записва, ислъчва се в националните медии и в нета.

                В другата тема побликувах даже " Динамичния календар " за 2009та така, че който иска, нека заповяда, за да се запознае нагледно с правилата и възможностите на IPSC.
                Също така съм пуснал и линкове с правилника на IPSC така, че няма какво да се оточняват детайли и правила. Всичко е ясно и точно. Който желае просто да го прочете.

                Коментар


                • #9
                  До: ПРЕСТРЕЛКА

                  Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
                  Тези престрелки ги правим всяка седмица, че и по 2-3 пъти в седмицата, във всеки град, в който има клуб по IPSC!
                  Така, че не виждам какъв е проблема.
                  Всичко си е законно било то турнир, или просто тренировка така, че ме " боли _)_ за Бай Брадър разбираш ли... "
                  Да не говорим, че всичко се записва, ислъчва се в националните медии и в нета.

                  В другата тема побликувах даже " Динамичния календар " за 2009та така, че който иска, нека заповяда, за да се запознае нагледно с правилата и възможностите на IPSC.
                  Също така съм пуснал и линкове с правилника на IPSC така, че няма какво да се оточняват детайли и правила. Всичко е ясно и точно. Който желае просто да го прочете.
                  Едно си баба знае- едно си бае. Нали вече оплюхме достатъчно твоята дисциплина. Идеята на това всеки да си заснеме клип е, че ще си го заснеме, когато му е удобно, когато има време, пари и т.н. Може да го направи и в родния си град, или там където живее. Като цяло смятам, че е по-удобно. А плюс това казах, че ще крадеме от IPSC, а не че ще го практикуваме.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ПРЕСТРЕЛКА

                    Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                    Уважеми съфорумци, водейки спор относно IPSC и прочие стрелкови прийоми ме осени идеята да си направим състезание и да видим кой до къде се е докарал. За да може всеки да покаже най-доброто от себе си и за да преодолеем географските и времеви неудобства предлагам всеки да заснеме с камера постиженията си и да ги сравним. Несъмнено ще трябва да ползваме и таймер (или както се казва).
                    Ако идеята ви се струва интересна, то нека да обсъдим 2-3 упражнения, които да се изпълняват! Да уточним детайлите и задължителните неща!
                    Не претендирам за точна и бърза стрелба. Стрелям за удоволствие. Но иначе съм 'за'. Това АЙ ПИ ЕС СИ какво е - някакъв програмистки термин ли?

                    Коментар


                    • #11
                      До: ПРЕСТРЕЛКА

                      Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                      Едно си баба знае- едно си бае. Нали вече оплюхме достатъчно твоята дисциплина. Идеята на това всеки да си заснеме клип е, че ще си го заснеме, когато му е удобно, когато има време, пари и т.н. Може да го направи и в родния си град, или там където живее. Като цяло смятам, че е по-удобно. А плюс това казах, че ще крадеме от IPSC, а не че ще го практикуваме.
                      Идеята е добра ( за индивидуални снимки ).
                      Желаещи да се снимат в Пловдив - ако има такива - предлагам техника за снимане. Казвайте?
                      На стрелбището на ДАЙКС в Пловдив става .Има необходимите мишени и пространство.
                      За София - днес бях на ВИПа- там не става за Динамична стрелба - тясно е ( само 3 коридора) и няма приготовления за Динамичната .

                      Понеже спора си е доста интересен - да анализираме какво се прави в Динамичната?
                      Човек се научава да се прицелва по-бързо , в движение и да сменя по-бързо пълнителите.
                      Хубавото е - че стрелбата е улеснена с неограничения брой изстрели . Може да се позабавиш - но като имаш боеприпаси - как да не свалиш мишените ? Не е много трудно - 5-6 метра .
                      А сега - задача ?
                      От моя гледна точка - да има само по 1 или 2 изстрела за една мишена.
                      Да се отдалечат мишените на 15 - 20 метра .
                      И какво ще се получи - познайте ?
                      Няма да има състезатели по Динамична стрелба . Никой не обича трудностите ( почти никой ).
                      Затова - 1. Динамичната е интересна - винаги си победител ( с/у мишените ) .
                      2. Динамичната е комерсиална ( трябват ти доста патрони ) - и то от по-скъпите.
                      Комбинацията от двете увеличава популярността на тази стрелба ! ( мое мнение )
                      Последно редактирано от bgbul; 11-03-09, 21:11.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ПРЕСТРЕЛКА

                        Лорде,кажи нещо бре мойто момче....... .......надай гласче зад седемте хълма. '' Това АЙ ПИ ЕС СИ какво е - някакъв програмистки термин ли?'' - не братле това е нов прах за пране.Със специална формула за застояло пране.Убива миризмата на пресни картофи. Бъни,идеята не е лоша.Ама испускаш една малка подробност.Тия работи трябва да ги заснеме някой читаво, да има обща картина(среда),план на стрелеца,фокус в кървавите ириси жадни за надупчена хартия,план на мишената,динамика и ужас по време на стрелбата,фокус в мишената след изстрелите,евентуално задоволство или яд,...... Тва са част от тънкостите на кинематографията.Другото е ''АСЕНЕ,АСЕНЕ ВЪРНИ ВИДЕОТО..." Има да гадаем кой,по кво стреля,от кой от всичките седем хълма стреля,па недай си боже да се тропне камерата настрани........

                        Коментар


                        • #13
                          До: ПРЕСТРЕЛКА

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Идеята е добра ( за индивидуални снимки ).
                          Желаещи да се снимат в Пловдив - ако има такива - предлагам техника за снимане. Казвайте?
                          На стрелбището на ДАЙКС в Пловдив става .Има необходимите мишени и пространство.
                          За София - днес бях на ВИПа- там не става за Динамична стрелба - тясно е ( само 3 коридора) и няма приготовления за Динамичната .

                          Понеже спора си е доста интересен - да анализираме какво се прави в Динамичната?
                          Човек се научава да се прицелва по-бързо , в движение и да сменя по-бързо пълнителите.
                          Хубавото е - че стрелбата е улеснена с неограничения брой изстрели . Може да се позабавиш - но като имаш боеприпаси - как да не свалиш мишените ? Не е много трудно - 5-6 метра .
                          А сега - задача ?
                          От моя гледна точка - да има само по 1 или 2 изстрела за една мишена.
                          Да се отдалечат мишените на 15 - 20 метра .
                          И какво ще се получи - познайте ?
                          Няма да има състезатели по Динамична стрелба . Никой не обича трудностите ( почти никой ).
                          Затова - 1. Динамичната е интересна - винаги си победител ( с/у мишените ) .
                          2. Динамичната е комерсиална ( трябват ти доста патрони ) - и то от по-скъпите.
                          Комбинацията от двете увеличава популярността на тази стрелба ! ( мое мнение )
                          Тука като никога те подкрепям. По два изстрела в мишена (все пак има понятие дублета), но евентуално да има и презареждане, за да е по трудно.За метрите също от 10 нагоре. А ти не подценявай IPSC-тата да не подвиваме безславно опашки. Защото са си бързи. И яростни. А и някой са далекобойни- хвърлят от един хълм, чак на другия и така седем дена, седем нощи буден ще стоя... Отплеснах се.
                          Има едно IPSC упражнение El Presidente, което ми е адски на душа. Всеки може да го провери в youtube примерно. Но те го правят с патрон в цевта-ние като по-прости ще (евентуално) ще го правим без.
                          Понеже съм много готин си направих труда да ви улесня. Та това е упражнението, което номинирам. Три мишени- по 2 изстрела във всяка, смяна на пълнителя и пак същото. Не съм сигурен, но май и двата пъти се стреля от ляво- надясно, или от дясно наляво. Общо 12 патрона в 2 пълнителя.

                          http://www.youtube.com/watch?v=XAnnK63PqF8

                          Коментар


                          • #14
                            До: ПРЕСТРЕЛКА

                            Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                            Тука като никога те подкрепям. По два изстрела в мишена (все пак има понятие дублета), но евентуално да има и презареждане, за да е по трудно.За метрите също от 10 нагоре. А ти не подценявай IPSC-тата да не подвиваме безславно опашки. Защото са си бързи. И яростни. А и някой са далекобойни- хвърлят от един хълм, чак на другия и така седем дена, седем нощи буден ще стоя... Отплеснах се.
                            Има едно IPSC упражнение El Presidente, което ми е адски на душа. Всеки може да го провери в youtube примерно. Но те го правят с патрон в цевта-ние като по-прости ще (евентуално) ще го правим без.
                            Понеже съм много готин си направих труда да ви улесня. Та това е упражнението, което номинирам. Три мишени- по 2 изстрела във всяка, смяна на пълнителя и пак същото. Не съм сигурен, но май и двата пъти се стреля от ляво- надясно, или от дясно наляво. Общо 12 патрона в 2 пълнителя.

                            http://www.youtube.com/watch?v=XAnnK63PqF8
                            Може би не стана ясно - аз уважавам всеки стрелец.
                            За мен няма значение дали е от Динамичната , Спортната или е начинаещ - все е колега.
                            За бързината на IPSC стрелците - признавам им го .
                            Но ако изстрелям 1000 - 2000 патрона като тях - ще им влезна в ритъма.
                            Всичко е механика на движението - липсва просто бързото натискане на спусъка ( аз съм научил точно обратното ) , но ще компенсирам с точността .
                            Някой колеги от IPSC знаят ( видяха ме ) - но мълчанието им , както и загубат на апетит да ме открехват ми говорят достатъчно .
                            И все пак - добро предложение даваш - 3 мишени ( на 10 , на 12.5 и на 15 метра по една мишена ) по 2 изстрела в мишена.
                            Ако са на еднакво разстояние - е по-лесно .
                            Но все пак - да кажат и колегите .
                            Ако кажем над 20 м - колегата от IPSC сподели , че на такава дистанция не е стрелял до сега. Затова , от уважение към спорта - да се забавляваме на по- близки дистанции.
                            Важното е да има емоции , всичко друго си идва на мястото ( самочуствие , надменност и уважение на противника ).
                            И като завършек на това упражнение - по 10 изстрела за 1 минута в една мишена на 25 метра дистанция .
                            Започвайте с тренировките ! Успех на всички !
                            Ако в Понеделник позволят - ще снимам една тренировка на професионалистите. За упътване на такива като мен .

                            Коментар


                            • #15
                              До: ПРЕСТРЕЛКА

                              Първоначално публикуван от vatkov Преглед на мнение
                              Лорде,кажи нещо бре мойто момче....... .......надай гласче зад седемте хълма. '' Това АЙ ПИ ЕС СИ какво е - някакъв програмистки термин ли?'' - не братле това е нов прах за пране.Със специална формула за застояло пране.Убива миризмата на пресни картофи. Бъни,идеята не е лоша.Ама испускаш една малка подробност.Тия работи трябва да ги заснеме някой читаво, да има обща картина(среда),план на стрелеца,фокус в кървавите ириси жадни за надупчена хартия,план на мишената,динамика и ужас по време на стрелбата,фокус в мишената след изстрелите,евентуално задоволство или яд,...... Тва са част от тънкостите на кинематографията.Другото е ''АСЕНЕ,АСЕНЕ ВЪРНИ ВИДЕОТО..." Има да гадаем кой,по кво стреля,от кой от всичките седем хълма стреля,па недай си боже да се тропне камерата настрани........
                              Оценявам хумора ти, но искам да знаеш, че братовчед ми е програмист и няма да се хвана на твоите бъзици.

                              Напълно споделям мнението, че трябва да има повече яснота. Омръзна ми от нагласени мачове. Барак Обама не съществува и целия изборен процес барабар с клетвата е компютърна анимация. Пиксар държат властта в Америка, искам да го проумеете.

                              Да викнем Сашо Диков на едно стрелбище и всеки от нас да си запише час. Те ще снимат и коментират, а ние ще си стреляме. Може после и по канал 3 репортаж да пуснат даже.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X