Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Съвет за пистолет

    Тук не съм съгласен, защото:
    1. Пробвал съм стоп патрони 9х18 върху кучета от около 1-1,5м и не умират. Живи са и до днес.
    2. Ако не дай си боже се стигне до съд( а при стрелба в България винаги се стига) е много добре за защитната теза и глупостите с неизбежната самоотбрана.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #47
      До: Съвет за пистолет

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Тук не съм съгласен, защото:
      1. Пробвал съм стоп патрони 9х18 върху кучета от около 1-1,5м и не умират. Живи са и до днес.
      2. Ако не дай си боже се стигне до съд( а при стрелба в България винаги се стига) е много добре за защитната теза и глупостите с неизбежната самоотбрана.
      Стоп- патроните са ефективни основно когато стреляш по крайници,ръка,крак.Търси се шоков ефект.До тук добре, но трудно се цели крайник.Има случай тук в София преди години на прострелян от полицай със стоп-патрон мургав престъпник.В прасеца точно над глезена.Сега престъпникът е с един крак.При попадение от 2м.,както писа колегата по-горе, ако е в глава или меки тъкани си е направо смърт, особено мъчителна.Не напразно в много страни забраниха стоп-патроните и минаха на разни тейзъри.За полицията иде реч.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #48
        До: Съвет за пистолет

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Уважаеми колега, стоп патроните директно ги забравете! Те са най-сигурният начин да убиете някой по най-зловещият начин който можете да измислите... От малко разстояние убиват много по-ефективно от обичайните..., а за сметка на това на повече от няколко метра не можете да уцелите и варел с тях... Просто ги забравете...
        Подкрепям на 100%!!! Пораженията, които нанася т.нар. "стоп патрон" според мен се приближават до тези на боеприпасите с повишен смъртоносен ефект. Виждал съм снимки на такива поражения върху хора, който въобще не бяха приятни. Имам предвид тези за Макаров и разстояния около 1 - 1,5 метра каквито се смятат за самоотбрана. Личното ми мнение, че специално този боеприпас е някакво недоразумение и абсолютно неподходящ за самоотбрана щом разгръща пълните си възможностите на разстояния около 10 до 15м. Имал съм не един случай на засечка с въпросния боеприпас - да "обели" пластмасовата си обвивка при презареждане и да не презареди дори и ръчно, въобще да не възпроизведе изстрел или да се получи неподаване на следващ патрон от пълнителя. Въобще съм ги извел от лична употреба.

        За .22lr има "стоп патрони" или т.нар. "змийски патрони".

        http://www.cci-ammunition.com/ballistics/shotshell.aspx

        Правил съм опити с такива, но с крайно незадоволителни резултати поне в калибър .22lr. Много добро разпръскване и покривност на сачмичките на разстояние 1 -1,5 метра, но много слаба пробивност ( кожено яке ) и слаб барутен заряд непозволяващ автоматично презареждане. Другите калибри смятам, че ще се държат по добре, но нямам преки впечатления.

        П.С. Употребата на боеприпас върху животно конкретно куче не е коректив за ефектиност. Много хора имащи достъп до оръжие остават крайно разочаровани от възможносите на оръжието при подобни опити. В кучето има много повече живот отколкото в един човек например.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #49
          До: Съвет за пистолет

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Уважаеми колега, стоп патроните директно ги забравете! Те са най-сигурният начин да убиете някой по най-зловещият начин който можете да измислите... От малко разстояние убиват много по-ефективно от обичайните..., а за сметка на това на повече от няколко метра не можете да уцелите и варел с тях... Просто ги забравете...
          Не съм съгласен с това, че са по-смъртоносни от бойните, но че има вероятност да убиеш някого с тях, това е вярно, но все пак не са толкова опасни в сравнение с другите. Още повече, че трябва да се помисли и за евентуално непоразяване на нападателя, а на случаен минувач по улицата или на баба Пена, кварталната клюкарка, стояща си на балкона ( обикновенно правеща се, че простира ) и дебнеща да види нещо, което да бъде тема за разговор с Мара в следващите дни...
          [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
          [/I][/SIZE]

          Коментар


          • #50
            До: Съвет за пистолет

            Сигурно пак съм изостанал с информацията , но за какви съчми говорите в стоп патроните?
            Гледам дистанции 2 метра и ..... нещо не ми е ясно ?

            http://www.vbox7.com/play:6ff38b50 това би трябвало да е ефекта от стоп патрона - да няма проникване в тялото .

            http://niti.kazanlak.bg/products/cat5/index2.html а това са стоп патрони за макаров и пише дистанция над 10 метра . Какви 2 метра - то си е убииство ?

            Имам няколко патрона "стоп " - те са си от твърда хартия или нещо подобно на твърд стиропор и нямат метални части в поразяващото тяло . Ако е метален - то не е стоп , а си убива !

            Коментар


            • #51
              До: Съвет за пистолет

              Стандартните стоп-патрони за ПМ ( визирам използваните от нашата полиция ) са пластмасова глава на куршума, под нея - торбичка, а в нея ситни съчми...това са тези със съчмите, а иначе има и много други, които съм виждал, а сигурно още повече, които не съм...
              [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
              [/I][/SIZE]

              Коментар


              • #52
                До: Съвет за пистолет

                Ето малко снимков материал от мен - топъл, топъл...
                На първата снимка от ляво на дясно - въпросните "змийски патрони" в калибър .22lr, следват 2 броя български стоп патрони 12 калибър - за близка дистанция 5-6 метра с 12 броя гумени сачми и за по-далечна дистанция около 10 метра с една голяма гумена сачма, последни са Макаровците. На тях ясно се вижда как фабрично е нацепена гумената (пластмасова) обвивка дори без никога да са виждали пълнител или пистолет отвътре - основна причина за многобройни засечки и ненадеждност на боеприпаса. На другите снимки може да видите торбичката и как е завита в сърцевината на стоп патрона, както и съдържанието и от пътпъдъчи сачми. Самата торбичка е много здрава и гумирана от вътрешната страна.
                Теоретично на разстояние около и над 10 метра при изстрел с такъв боеприпас, торбичкта се освобождава от гумената си обвивка и започва да работи като истински стоп патрон. На по-малки разстояния и най-вече на около 1-1,5 метра при една реална самоотбрана пораженията, които нанеся при попадение може да бъдат фатални за нападателя.
                За разлика от макаровските стоп боеприпаси тези на фирмата CCI се намират в синя пластмасова обвивка, която ги освобождава веднага след напускане на цевта. Както писах по-горе имат по-добро покриване на единица площ и по-ниска пробивна сила на близко разстояние. Теоретично би трябвало да имат и по-висок стопиращ ефект без да нараняват смъртоносно нападателя.

                П.С. Преди време един известен адвокат и бивш депутат от квотата на СДС обясняваше на всеуслушание, че стоп патроните се водели "помощно средство" като белезниците и палките и нямало проблем да се ползват. Добре, че никой от аудиторията му не реши да пробва на яве дали е така
                Прикачени файлове
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #53
                  До: Съвет за пистолет

                  П.С. Преди време един известен адвокат и бивш депутат от квотата на СДС обясняваше на всеуслушание, че стоп патроните се водели "помощно средство" като белезниците и палките и нямало проблем да се ползват. Добре, че никой от аудиторията му не реши да пробва на яве дали е така

                  Стоп патроните, според закона, наистина са помощно средство, както сълзотворния газ напр.
                  [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
                  [/I][/SIZE]

                  Коментар


                  • #54
                    До: Съвет за пистолет

                    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                    Ето малко снимков материал от мен - топъл, топъл...
                    На първата снимка от ляво на дясно - въпросните "змийски патрони" в калибър .22lr, следват 2 броя български стоп патрони 12 калибър - за близка дистанция 5-6 метра с 12 броя гумени сачми и за по-далечна дистанция около 10 метра с една голяма гумена сачма, последни са Макаровците. На тях ясно се вижда как фабрично е нацепена гумената (пластмасова) обвивка дори без никога да са виждали пълнител или пистолет отвътре - основна причина за многобройни засечки и ненадеждност на боеприпаса. На другите снимки може да видите торбичката и как е завита в сърцевината на стоп патрона, както и съдържанието и от пътпъдъчи сачми. Самата торбичка е много здрава и гумирана от вътрешната страна.
                    Теоретично на разстояние около и над 10 метра при изстрел с такъв боеприпас, торбичкта се освобождава от гумената си обвивка и започва да работи като истински стоп патрон. На по-малки разстояния и най-вече на около 1-1,5 метра при една реална самоотбрана пораженията, които нанеся при попадение може да бъдат фатални за нападателя.
                    За разлика от макаровските стоп боеприпаси тези на фирмата CCI се намират в синя пластмасова обвивка, която ги освобождава веднага след напускане на цевта. Както писах по-горе имат по-добро покриване на единица площ и по-ниска пробивна сила на близко разстояние. Теоретично би трябвало да имат и по-висок стопиращ ефект без да нараняват смъртоносно нападателя.

                    П.С. Преди време един известен адвокат и бивш депутат от квотата на СДС обясняваше на всеуслушание, че стоп патроните се водели "помощно средство" като белезниците и палките и нямало проблем да се ползват. Добре, че никой от аудиторията му не реши да пробва на яве дали е така
                    Какви стоп патрони - аз като ги гледам - това са ловни патрони за пистолет
                    Много ми харесаха - дано не ме стопират с тях .

                    Коментар


                    • #55
                      До: Съвет за пистолет

                      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                      За разлика от макаровските стоп боеприпаси тези на фирмата CCI се намират в синя пластмасова обвивка, която ги освобождава веднага след напускане на цевта. Както писах по-горе имат по-добро покриване на единица площ и по-ниска пробивна сила на близко разстояние. Теоретично би трябвало да имат и по-висок стопиращ ефект без да нараняват смъртоносно нападателя.
                      Тези патрони на CCI нито са стоп патрони, нито пък изобщо са замислени от производителя като такива! Замислени са като ловни патрони за КНО (поредната американска изгъзица), щото бай хамериканец искал да си пуца с любимия пищов (по мишки, съсели, змии, гущери и прочие гад) в задния си двор!
                      С такъв CCI 9х19 от 10м. само 5 сачми влезнаха в цел 22см. х 30см. (списание М-тел дебело около 5мм.), но я пробиха. На 6 м. в същата цел влезнаха 59 сачми и я пробиха! Та тия патрони поне в кал. 9х19 имат достатъчно пробивна сила при тези разстояния за да отворят много работа на цял лекарски екип въоръжен с лупи и пинсети, но нямат никакъв стопиращ ефект, освен ако не гръмнеш нападателя в лицето!
                      Тези пък 12 кал. са за разпръсване на тълпи, като конкретно с тези с гумен куршум се стреля в земята пред тълпата така че пораженията да са от рикушет. Не може да се разчита на точност, но при пряко попадение може да направи сериозни бели въпреки че топчето е с по-малък диаметър от този на цевта. След няколко такива изстреляни, цевта отвътре става силно гумирана , и после докато я чистиш ти се ще да не си стрелял!
                      Стоп патроните за Макаров се напукват и разкъсват само когато многократно и невнимателно се лентоват и разлентоват! Годността им е около 2 години (не може да се гарантира доброто уплътняване на "куршума" в гилзата за разлика от FMJ), но почти никой не я спазва! Участвал съм в унищожаването на една партида много стари, олющени и напукани такива. Унищожихме ги изстрелвайки ги по мишени и нямаше случай на засечка или непрезареждане! Виждал съм един единствен случай когато такъв патрон "изплю" "куршума" на 2-3 м. пред цевта (на колега се случи) и веднъж аз не успях да заредя, ама при мене проблема беше в задпистолетното устройство, щото се опитах да заредя тихичко !
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #56
                        До: Съвет за пистолет

                        извода какъв е че при самозащита на 2 3 метра по добре да не го вадиш ак оне ти се лежи по затворите

                        Коментар


                        • #57
                          До: Съвет за пистолет

                          Правилния извод е да не зараждате оръжието си със "стоп патрони".

                          А по отношение на закона моля някой да ми покаже къде е записано, че стоп патроните се водят помощно средство, защото аз не го намирам.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Съвет за пистолет

                            Чл.11. Помощни средства са: белезници, усмирителни ризи, палки и електрошокови прибори, химически вещества, утвърдени от министъра на здравеопазването, халосни патрони, патрони с гумени, пластмасови и шокови куршуми, служебни кучета, устройства за принудително спиране на превозни средства, светлинни и звукови устройства с отвличащо въздействие, водометни и въздухоструйни машини, бронирани машини и вертолети.

                            Това е според наредба №6 за Военна полиция - абсолютно аналогично е и при всички останали, но с други номера на наредби, инструкции или някакви норм.актове.
                            [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
                            [/I][/SIZE]

                            Коментар


                            • #59
                              До: Съвет за пистолет

                              Първоначално публикуван от bimboirk Преглед на мнение
                              ...Това е според наредба №6 за Военна полиция - абсолютно аналогично е и при всички останали, но с други номера на наредби, инструкции или някакви норм.актове.
                              Малката подробност тук е, че не всички участници във форума сме служители във Военна полиция, Жандармерия или МВР и тези наредби не важат за граждани. В противен случай веднага тичам до магазина за малко химически гранати, които според наредбата се водят също помощни средства.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Съвет за пистолет

                                Уважаеми колеги, въпреки, че темата е за избор на пистолет за самозащита, нормално е да се обсъждат и съответните боеприпаси. Прави ми неприятно впечатление, намесата на някои от вас, които очевидно нямат опит нито с оръжие, нито с боеприпаси, но въпреки това си позволяват да репликират с изрази от сорта, кое на какво им приличало, или какво предполагат... Такива изказвания не само, че не допринасят за изясняване на въпроса, но и излишно разводняват темата.

                                Що се отнася до стоп патроните, аз лично не ползвам и не препоръчвам подобни. По-запознатите колеги, са ме изпреварили с аргументи против използването им.
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X