Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    Първоначално публикуван от xaoc73 Преглед на мнение
    Не съм безумен Глок-фанатик, а предпочитам Глок само защото смятам, че е най-подходящ за самоотбрана, в сравнение с всички оръжия след ВСВ. Може би ЧЗ е по-добър от Глока при динамична стрелба, но мен това не ме интересува. А и "може би".
    Затова ми е интересно едно сравнение между Глок и ЧЗ, направено от експерти (аз не се имам за такъв). И така, възможно ли е да се сравнят тук двете оръжия по техните параметри?
    Колега,
    всички сравнения независимо дали са от аматьори или експерти са СУБЕКТИВНИ !
    Много пъти се писа: Няма идеален и най-добър пистолет. Затова съществува това многообразие от калибри, размери и модели. Аз харесвам едни, друг харесва други. Пистолета трябва да си го "познаеш". Иначе все ще ти е неудобен и ще те гложди съмнението, че ако беше взел еди кой си, щяло да бъде друго.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      Само да вметна за моята страст. Когато се оглеждах за оръжие бях категоричен че няма да е глок защото прилича на дялан с теслата, стрелях със всичко което ми попадне но уви. Последно стрелях и с него от нема на къде и О чудо не аз той избра мен. Грозен недодялан пластмасов бе ужас на пръв поглед. НО удобен не е капризен и лесен за тунинг и поддръжка, ммм тя май не е задължителна(шегувам се) пак няма да те предаде. Еквивалент на АК. А що се отнася до удобството аз съм 95кг и си нося Г17 без изобщо да ми пречи,апендиксно носене странично с вътрешен кобур външен кайдекс все тая не ми пречи и не се вижда.

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        Колега,
        всички сравнения независимо дали са от аматьори или експерти са СУБЕКТИВНИ !
        Много пъти се писа: Няма идеален и най-добър пистолет. Затова съществува това многообразие от калибри, размери и модели. Аз харесвам едни, друг харесва други. Пистолета трябва да си го "познаеш". Иначе все ще ти е неудобен и ще те гложди съмнението, че ако беше взел еди кой си, щяло да бъде друго.
        Напълно съм съгласен.Повечето производители предлагат качество и разнообразие на модели,калибри и ресурс напълно достатъчни за цивилните потребители.Изборът на пистолет или револвер за самоохрана според мен се прави на стрелбището.Повечето стрелбища предлагат избор на оръжия и имат инструктори,така след малка инвестиция за патрони нещата ще се избистрят и ще имате оръжие с което да ви доставя удоволствие да се учите да стреляте и да си "съжителствате"през другото време.
        Глок предлагат може би най-голямо разнообразие от модели,калибри и тунинг аксесоари ,цените са приемливи и въпреки полимера са достатъчно здрави и дуракоустойчиви.Но също така има хора,които конструкцията на Глок не им пасва и не могат да го понасят,което е нормално и не трябва да се стига до крайности.

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          Първоначално публикуван от Stefoto106 Преглед на мнение
          Само да вметна за моята страст. Когато се оглеждах за оръжие бях категоричен че няма да е глок защото прилича на дялан с теслата, стрелях със всичко което ми попадне но уви. Последно стрелях и с него от нема на къде и О чудо не аз той избра мен. Грозен недодялан пластмасов бе ужас на пръв поглед. НО удобен не е капризен и лесен за тунинг и поддръжка, ммм тя май не е задължителна(шегувам се) пак няма да те предаде. Еквивалент на АК. А що се отнася до удобството аз съм 95кг и си нося Г17 без изобщо да ми пречи,апендиксно носене странично с вътрешен кобур външен кайдекс все тая не ми пречи и не се вижда.
          Не говори така! Не смей!
          Вярно, че Сержанта си отиде, но Царство Му Небесно, ако те гледа някъде отгоре, ще ти пусне един дълъг на АВ.

          Не сравнявай глината с бетона!
          Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
          "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

          Коментар


          • От: Клуб-Glock

            Здравейте,

            получих си документа за придобиване на КНО и съвсем скоро мисля да придобия такова.
            Спрял съм се на Glock 19 с леко колебание между него и Glock 32.
            Разгледах онлайн магазините в интернет и виждам, че има разлика в цените с повече от 10% на различни места, а реално при ново оръжие май само цената е от значение.
            Предполагам не всички магазини в София са представени в интернет, та ще съм благодарен ако някой препоръча от къде да купя Glock-a.
            Последно редактирано от mitkos; 04-02-16, 18:05.

            Коментар


            • От: Клуб-Glock

              Първоначално публикуван от mitkos Преглед на мнение
              Здравейте,

              получих си документа за придобиване на КНО и съвсем скоро мисля да придобия такова.
              Спрял съм се на Glock 19 с леко колебание между него и Glock 32.
              Разгледах онлайн магазините в интернет и виждам, че има разлика в цените с повече от 10% на различни места, а реално при ново оръжие май само цената е от значение.
              Предполагам не всички магазини в София са представени в интернет, та ще съм благодарен ако някой препоръча от къде да купя Glock-a.
              Тук изборът е най-голям и оттук си взех моя Глок:
              http://www.guns.bg/products/?action=...edReg=&outlet=
              Все пак, не е зле да си помислиш малко. И аз смятах първо да купя Глок 19, но после разбрах, че Глок 19 Ген 4 давал дефекти, а не исках по-стария Ген 3. Освен това, тритиевият мерник и мекият спусък при "Сет" дават предимство.
              Затова "Глок 19" не звучи завършено като модел.

              Коментар


              • От: Клуб-Glock

                За 10% не си струва много да обикаляш...но имай предвид че ако нещо дефектира по пищова е добре магазинът, от където си го закупил да има добре функциониращ сервиз и наличност на части, иначе пада едно чакане. И не е вярно че Глок не дефектира, моят сдаде багажа на 5-тия изстрел. Разбира се дефекта беше заводски и лесно поправим, ама се получи кофти. Сега вече е на нас 2000 изстрела и е точен като скалпел, ама ме изнерви в началото.

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                  За 10% не си струва много да обикаляш...но имай предвид че ако нещо дефектира по пищова е добре магазинът, от където си го закупил да има добре функциониращ сервиз и наличност на части, иначе пада едно чакане. И не е вярно че Глок не дефектира, моят сдаде багажа на 5-тия изстрел. Разбира се дефекта беше заводски и лесно поправим, ама се получи кофти. Сега вече е на нас 2000 изстрела и е точен като скалпел, ама ме изнерви в началото.
                  Това силно ме изненадва, защото да дефектирали само строго определени модели. Бихте ли казали модела и месец, година на производство?

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    glock 17 MB ген.3 произведен отдавна, но купен нов. МБ означава с двустранен бутон за освобождаване на пълнителя, като системата е взаимствана от глок 21 и се пуска за кратко на пазара, поради именно тази особеност на пустия бутон да се чупи. Вероятно последния внесен в България в момента е в касата

                    Не че е болка за умиране-сдобих се с 2 оригинални бутона за около 8$ и един поръчков от дурал. Вече 2000 и нещо изстрела с оригиналния сменен и много тренировки за бърза смяна на пълнителя-без грешка. Предимството-ако си с къси пръсти е по-удобно да освобождаваш с показалеца, за да не се разваля хвата. Ако имаш подобен проблем-в новите тройки и четворки е решен подобаващо надеждно, но не е двустранен а само ляв и десен.

                    Успех при покупката!

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      Първоначално публикуван от xaoc73 Преглед на мнение
                      Тук изборът е най-голям и оттук си взех моя Глок:
                      http://www.guns.bg/products/?action=...edReg=&outlet=
                      Все пак, не е зле да си помислиш малко. И аз смятах първо да купя Глок 19, но после разбрах, че Глок 19 Ген 4 давал дефекти, а не исках по-стария Ген 3. Освен това, тритиевият мерник и мекият спусък при "Сет" дават предимство.
                      Затова "Глок 19" не звучи завършено като модел.
                      На мен пък, на стрелбището където карах курса, ми казах да не си взимам "Сет", че давали дефекти. А там би трябвало да ги знаят добре нещата, защото баш с 19-ка много се стреля.
                      За съжаление не помня точно какъв беше дефекта, понеже карах курса преди повече от година.
                      Защо не искаш 3-та генерация Glock 19, има ли нещо конкретно като недостатък, че да го имам предвид?

                      Коментар


                      • От: Клуб-Glock

                        Първоначално публикуван от mitkos Преглед на мнение
                        На мен пък, на стрелбището където карах курса, ми казах да не си взимам "Сет", че давали дефекти. А там би трябвало да ги знаят добре нещата, защото баш с 19-ка много се стреля.
                        За съжаление не помня точно какъв беше дефекта, понеже карах курса преди повече от година.
                        Защо не искаш 3-та генерация Glock 19, има ли нещо конкретно като недостатък, че да го имам предвид?
                        Заради двойната възвратна пружина в Ген 4, а и Глок 19 се оказа малък за ръката ми.

                        Коментар


                        • От: Клуб-Glock

                          Mitkos, Глогината определено е стандартен избор и трудно можеш да сбъркаш с него, но въпреки това (ако вече не си го направил) постреляй и с други. Въпреки, че е пластмасов, Смита на един от колегите във форума ми пасна много добре на ръката.
                          42

                          Коментар


                          • От: Клуб-Glock

                            Да стрелях с доста неща за проба. Определено от компактните Глок 19 ми пасна най-добре. Ръката ми е голяма и не съм много за компактен пистолет, ама все пак трябва да го нося скрито та съм ограничен в избора.
                            Последно редактирано от mitkos; 06-02-16, 21:34.

                            Коментар


                            • От: До: Клуб-Glock

                              Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                              Абе пич само ние ли сме с Глокове в тоя форум!Не бях ме ли повече!
                              И аз искам ...ама не ми дават ...
                              Трябвало някакво си там основание ...за ползване!?

                              Има ли някакъв вариант ?

                              Коментар


                              • От: До: Клуб-Glock

                                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                                И аз искам ...ама не ми дават ...
                                Трябвало някакво си там основание ...за ползване!?

                                Има ли някакъв вариант ?
                                Има много законни и почтени варианти, стига да имаш желание. Един от тях е: плащаш членски внос (който варира около 50 лв. годишно) в клуб по спортна стрелба и си взимаш разрешително за спортна стрелба (дават без проблеми, ако имаш другите изисквания по закона). После си носиш винаги оръжието с теб, когато отиваш да тренираш. А тези тренировки може да са ежедневни, ако желаеш.
                                Има няколко федерации по спортна и динамична стрелба, избираш си федерация и клуб.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X