Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Аз се замислих над най-горната снимка, щото за мен това си е чист заглушител:
    Не е ли най-меко казано неефективно да "заглушаваш" куршум които лети с скорост по-висока от тази на звука и 2-рото - това не е ли рисковано за пистолет с фиксирана цев и свободно движещ се затвор (blowback)? Как ще се отрази повишеното (те за по-дълго време) налягане в цевта върху нормалното функциониране на оръжието?

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Стандартния патрон за Макаров е дозвуков 315 м/с .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Приемаме че боеприпасът ще е дозвуков, значи проблем 1 отпада. А какво става с втория, т.е. как ще реагира оръжието на промяната (налягане/време)?
        Заявявам, няма да се пробвам в конструиране и изработка на заглушител, ако не друго вече обясних тука резбова цев няма. Любопитството ми тръгна от едно клипче (може и други да са го гледали), където един ентусиаст буквално "измъчваше" един ПМ ..... накрая го го натопи в пластмасово корито пълно с вода и натисна спусъка. Пищовът гръмна, коритото се пръсна .....а пистолетът извърши "саморазглобяване" (затворът излетя).

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Явно добре понася заглушител щото тука и в Русия от ПМ със и без заглушител си отиде бая народ .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Това не е критерий ако ме питаш мен,той и Трабанта вади 120 ма нещо не ги подържа.На мен също ми е интересно как върви със заглушител,че е достатъчно евтино и орьжието и патрона за да му се навьрта настрел.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Че много народ си е отишъл от ПМ - спор няма.
              Чел съм, че са произвеждани бройки със заглушители за специалните части в СССР. На всяко 2ро руско криминале се явява поне един такъв. Преди да се ми се смеете - не ми се вярва масово да показват нещо дето го няма.....
              Ето тук видеото за което споменах, примерът ми започва точно на 10 мин.
              https://www.youtube.com/watch?v=IAEbbhRJNYw


              Апропо - чувал съм, че е имало дори револвери Нагант със заглушител

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                ...На всяко 2ро руско криминале се явява поне един такъв. Преди да се ми се смеете - не ми се вярва масово да показват нещо дето го няма...
                Има. Ама не е точно ПМ

                http://modernfirearms.net/handguns/h...ilenced-r.html

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pb6.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5740384
                Последно редактирано от icos; 17-01-17, 09:18.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Прекрасно доказателство, че винаги има какво да научиш. Схемата обяснява всичко. За мое успокоение - по филмите
                  никога не разглобяват пистолета, затуй не съм се досетил

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Преди да си взема Байкала, за който дълго съм писал в тази тема, доста търси ИЖ-а от предната страница. За съжаление не се предлага в България. Принципно с научна цел мислих варианти за "подтискане на част от механичните вълни", които се движат с около 300 м/с, и до някъде имах сносна идея, която не съм реализирал поради законови ограничения.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Научните изследвания трябва да се поощряват, защото прогресът е това което променя законите!


                      Аз от известно време се мъча да усъвършенствам някои умения (откакто гледах това клипче). С пълнителя най-сетне се справих, ама ми отнема ....около 1 мин (малко къси ми идат кебапците). Със затвора обаче нищо не се получава. Накарах зетя да пробва, той уж 100 кг спортист (през ден ходи да помпа железа) - същия резултат. Та си мисля - или ние тук нещо сме заслабнали, или този на видеото е супермен, или има някакъв трик за който не се сещам.
                      https://www.youtube.com/watch?v=8NW8FrLc8go

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Това се постига след дълги години наряди когато няма какво друго да правиш си играеш или с пистолета или с Иначе за Макаров и за Глок руснаците отдавна са го измислили .https://www.youtube.com/watch?v=eKJEOCVtodk
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                          ...Накарах зетя да пробва, той уж 100 кг спортист (през ден ходи да помпа железа) - същия резултат. Та си мисля - или ние тук нещо сме заслабнали, или този на видеото е супермен, или има някакъв трик за който не се сещам. ...
                          Ами просто трябва да вземете неговия газеняк, възвратната пружина е значително по- слаба
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            С по-слаба пружина ще изхвърля гилзите по надалеч.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              С по-слаба пружина ще изхвърля гилзите по надалеч.
                              Това от клипа прилича на ИЖ-79- газова плякалка, ПМ-Т или ПМ-СХ:




                              За първия съм сигурен, че пружината е доста по- слаба, на другите също би трябвало да е така

                              P.S. Аха, къде бил ключът от бараката:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kuh.jpg
Прегледи:1
Размер:142.0 КБ
ID:5740444
                              Последно редактирано от icos; 18-01-17, 11:16. Причина: допълнение
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Icos
                                Благодаря - а аз се бях притеснил, че ръцете вече не ме слушат.
                                То и аз имах успешен опит с 1:1 копие на ПМ с СО2 балонче и ВВ (с него уча внука). Тая играчка също има възвратна пружина (макар и само за
                                демонстрация). За газово пръжие - хич не ми и дойде наум, просто щото тука такова животно няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X