Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
    До Чичо:


    Благодаря!
    Рецептата ми я даде "Човекът с най-хубавия Аркус" , няма никакви киселини в нея. Реших да попитам, понеже бях гледал някакви други, където имаше и сода каустик и натриева селитра ....викам да не вземе да ми се "втечни" хубавата машинка.
    "Оригиналната" оксидация я има в едно армейско книжле "26 мм. ракетен пистолет и 7.62 мм пистолет ТТ".
    По памет: 800 гр. сода каустик /кристална натриева основа/, 200 гр. натриев нитрИт и 200 гр. натриев нитрАт. Вода не помня колко. Температурен диапазан 148-151 градуса.
    Ако те интересува мога да потърся книжлето в мазата ако е останало.
    Прави чисто наситено черна оксидация. Пробвано.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
      "Оригиналната" оксидация я има в едно армейско книжле "26 мм. ракетен пистолет и 7.62 мм пистолет ТТ".
      По памет: 800 гр. сода каустик /кристална натриева основа/, 200 гр. натриев нитрИт и 200 гр. натриев нитрАт. Вода не помня колко. Температурен диапазан 148-151 градуса.
      Ако те интересува мога да потърся книжлето в мазата ако е останало.
      Прави чисто наситено черна оксидация. Пробвано.
      Имах същата книжка, но я подарих на един колега който си супи ТТ.Признавам си никога не съм я чел.

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
        Имах същата книжка, но я подарих на един колега който си супи ТТ.Признавам си никога не съм я чел.
        То е в самия край на книжлето
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          в едно армейско книжле "26 мм. ракетен пистолет и 7.62 мм пистолет ТТ".
          Ако те интересува мога да потърся книжлето в мазата ако е останало.
          Аз пък имам много сериозен интерес към това книжле. Ако ти не трябва казвай цена и ми го пращай, ако пък си го пазиш поне нещо с ксерокс да те помъча, най вече в частта отнасяща се до ТТ.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
            Аз пък имам много сериозен интерес към това книжле. Ако ти не трябва казвай цена и ми го пращай, ако пък си го пазиш поне нещо с ксерокс да те помъча, най вече в частта отнасяща се до ТТ.
            Интереса ти ще бъде възнаграден, само да го намеря.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              До Чичо:


              Ще съм благодарен ако си напрвите труда .... аз обичам да се образовам, особено по химия (как си взех изпита в МЕИ-то - няма да разказвам).
              И* веднага въпроси:
              1. Съветът, че няма защо да се притеснявам за цевта още ли е в сила? Тия "подправки" ми се чинят доста лютиви
              2. Като гледам температурите - това си е операция за "открито".....по никой начин няма да ми дадат допуск за изпозване на кухненското оборудване, а и навън до оня ден беше -22. Май ще чакам да запролети.


              Вие сте по-напред във вреемето, та на всички: Честита Коледа и Весели Празници!

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Ето две снимки на машинката дето искам да "гримирам".


                Качих и няколко снимки на кобури самоделки (предимно за ПМ* и подобни) в темата за Кобури и Аркус Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-12-23_20-59-13_872.jpg
Прегледи:1
Размер:99.7 КБ
ID:5738745Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-12-23_20-59-50_588 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5738746

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                  До Чичо:


                  Ще съм благодарен ако си напрвите труда .... аз обичам да се образовам, особено по химия (как си взех изпита в МЕИ-то - няма да разказвам).
                  И* веднага въпроси:
                  1. Съветът, че няма защо да се притеснявам за цевта още ли е в сила? Тия "подправки" ми се чинят доста лютиви
                  2. Като гледам температурите - това си е операция за "открито".....по никой начин няма да ми дадат допуск за изпозване на кухненското оборудване, а и навън до оня ден беше -22. Май ще чакам да запролети.


                  Вие сте по-напред във вреемето, та на всички: Честита Коледа и Весели Празници!
                  Малко корекции:
                  Сода каустик - 700 гр.
                  Натриев нитрат - 100 гр.
                  Натриев нитрит - 100 гр.
                  Вода - 1 литър.
                  Вместо натриев нитрат и нитрит може да се използва калиев нитрат и нитрит в същото съотношение.
                  Първо раздробената на дребно сода каустик се изсипва в чист съд, залива се с водата и се вари до разтваряне. След това се поставят нитрата и нитрита.
                  След разтварянето им разтвора се оставя да се утаи в продължение на 2-4 часа. Преди оксидацията разтвора се нагрява до кипене и частите се поставят в мрежисти кошници. Началната температура при потапяне на частите трябва да бъде 135-138 градуса, а крайната при завършване на процеса 142-145 градуса. Процеса трае час и половина. Наблюдава се температурата. Тя се изменя с промяна на концентрацията на разтвора /от изпарението на водата/. 10 грама сода каустик вдигат температурата с 1 градус. Тя се слага внимателно. Прибавянето на вода намалява температурата. По време на оксидацията през 25-30 минути частите се изваждат и се изплакват с вода със стайна температура като се потапят 2-3 пъти. Ако по време на оксидацията по частите се появят зелени или ръждиви петна това означава, че е повишена температурата / концентрацията и трябва да се долее вода.
                  След оксидацията частите се измиват със силна струя вода, след това се изваряват за няколко минути в горещ 80-90 град. сапунен разтвор от 30 гр. твърд сапун и 1 л. вода.
                  После сде сушат и се омасляват в горещо 105-115 град. вретенно масло или оръжейна смазка за 2-3 минути.
                  Това от литературата
                  Съдът за варене е най-добре да е алпака и прежален. НА ОТКРИТО. Да се внимава много с разтвора.
                  Тази цялата процедура е абсолютно безвредна за цеви, пружини и т.н.

                  П.П Качеството на оксидацията силно зависи от полирането на частите и обезмасляването преди потапяне в разтвора.
                  Последно редактирано от Chicho1; 24-12-16, 18:17.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                    Аз пък имам много сериозен интерес към това книжле. Ако ти не трябва казвай цена и ми го пращай, ако пък си го пазиш поне нещо с ксерокс да те помъча, най вече в частта отнасяща се до ТТ.
                    Имаме сделка!
                    Книжлето е 190 стр. и ще го получиш цялото.
                    Цената за теб е 0.00 лв. Смятай го за подарък /то и времето е такова/ за услугата с адаптора.
                    Давай координати за Спиди или Еконт и във вторник да ти го пратя.
                    Весели празници
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      БЛАГОДАРЯ!


                      Весело и ..... внмателно с висооктанните горива (да не издухат клапаните)

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Пращам на лични, ма за да не се чувствам неудобно ще ти пратя да ми пробваш виното.
                        Благодаря и Весела Коледа.
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Днес изпробвах на стрелбището новатата дръжка от ФАБ - абсолютно ново усещане: много по-сигурен дълбок захват (питолетът направо спи в ръцете), пази кокалчето на палеца, а бутонът за освобождаване на пълнителя е направо фантастичен (изхвърля безотказно). Препопъчвам на всички, които обичт ПМ-а.


                          Е, не мина без някои "доработки" (тунинг), ама какъв нашенец ще съм ако не вложа "творчество"?
                          1. Скъсих с 6-7 мм "опашката". Оригиналаната е прекалено дълга (поне за моите ръце) и пречи ако искаш да запънеш/свалиш чукчето с палеца. На снимката съм показал къде ми стоеше палеца преди скъсяването.
                          2. Бутонът за освобождаване на пълнителя е доста "ръбат" в горната си част - много неприятно "боде" палеца при стрелба. Направих му малко радиус и фаска с дремела (малко стъдена оксидация след това) - сега не се усеща.
                          3. Винтчето идваше малко длъжко - след стягане стърчеше с няколко десети и закачаше пълнителя. Една шайба 0.5 дебела реши въпроса.
                          4. Най-тегавото е да се закачи лостчето в ключалката на пълнителя. Става с дългото рамо на ключето и точно както е показано в инструкцията ....аз имам лошия навик да чета инструкциите най-накрая. За улеснение закръглих предния ъгъл (виж схемата).
                          5. В предния долен край дръжката излизаше малко пред рамата - наложи се шкурене.
                          6. Махнах халката за връзване - забиваше ми се в лявата длан, а и аз никога не го връзвам.


                          Весело Посрещане!

                          https://s23.postimg.org/nl5k7a2tn/image.jpg
                          https://s23.postimg.org/nukn0kxxn/image.jpg
                          https://s24.postimg.org/t530oxk51/image.jpg

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            3. По удачно е да накъсиш винтчето. Шайбите имат лошия навик да падат и да..изчезват.
                            Весело посрещанее
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              За любителите на ПМ от западната страна на голямата вода - обявата е от днес.
                              Тия са от 1984. Явно има още соц. производство по складовете.


                              https://www.classicfirearms.com/maka...eid=410506e347

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Да им е честит в свободните Щати
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X