Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
    Хайде, поръчвайте на воля. ТОЗИ сайт доставя до България.
    Е, доставиха ми го!
    И защо ми беше изтрит пост, в който писах откъде съм го поръчал? По-умните от мен явно знаят!
    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      Какво точно имаш предвид? Каква е според теб разликата, в кое - използваните материали, качествения контрол?
      Явно не си я чел тая тема......за какво ли се хабих да пиша и да я правя?!?!
      Land rover discovery 300 Tdi

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Първоначално публикуван от dobo-is Преглед на мнение
        на 11 страница в темата има ясен и изчерпателен отговор на моя въпрос за годините на производство на Българските ПМ, ама типично по нашенски аз първо питам после чета ... благодаря на колегата piton и се извинявам ако съм подразнил някой с въпроса си ...
        Първите две цифри са 33 ... да разбирам че е от 1993г.Съветския ми е служебен и от 1975г.- има клеймо и година,дадоха ми го наскоро и ми е първия съветски/руски Макаров.Предния служебен пак беше от Завод 10 и въобще не ми е идвало на ум за годините им на производство ...
        ТТ е от три години в мое притежание.Сантиментален спомен е,беше на покойния ми баща.Възпроизведени са около 300 изстрела,100 от тях са мои.Никакви задръжки и проблеми с надеждността,за точността мога да кажа че е по точен от личния ми Макаров , 90% вероятност,че проблема е в мен ... да си призная служебния още не съм го пробвал .
        Един да я чел!..Направо не мога да повярвам!
        Land rover discovery 300 Tdi

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Привет на всички.
          Нов участник съм във форума - Петър (Петьо). Фен на ПМ (както и на други "огнедишащи" машинки).
          Бих могъл да споделя личен опит, а имам и някои
          въпроси към по-напредналите.
          Искам първо да проверя активна ли е още темата понеже никой не е писал от доста време.
          Благодаря.

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Активна е, пиши.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Да, хайде да я съживим.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                За ПМ завод 10 (български)- гледаш цифрите в номера. Примерно 28 хххх е произв. 1988 г., 38 хххх е произв. 1998 г....
                А ако номера е СП ... ?
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                  Хайде, поръчвайте на воля. ТОЗИ сайт доставя до България.
                  По-евтина-е-в-БГ.

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                    А ако номера е СП ... ?
                    Може да е Сръбски партизан.Наскоро колега си купи сръбски Макаров.Пробва да му смени ръкохватката с българска, но не стана.На дръжката на сръбския няма звезди ако е от значение.Има някакви разминавания.
                    Последно редактирано от traktorist; 21-12-16, 21:00.

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Понеже съм новак, 1-во да се представя накратко:
                      Софиянец (с корени в Северна БГ), възраст понапреднала (УВО 80), железар от малък (затова изкарах МЕИ-то), от близо 20 год съм оттатък Голямата вода - смених няколко местоположения, сега съм в "Малката Б-я"*(Чикаго). След като децата се "опериха" и излетяха ми останаха време и място, та най-сетне допратих до детските мечти .....Успях да събера няколко интересни екземпляра (в момента карам по-кротко, че отесня сейфа ). Падам си по по-стари неща, армейска изработка. Ако ми допадне изделието - купувам и повредени. Режа, чукам, пиля, заварявам, шлайфам, нови чирени и пр. - докато не тръгне! Тестът е на стрелбището - 50 патрона за пистолет и 20 за пушка.


                      Та за Макаровия:* Беше ми от първите, видях го случайно на едно оръжейно изложение, употребяван естествено . Щом видях на табелката "Български Макаров" извадих парите и платих.....сигурно носталгия. Произведен 1990 (30 маркировка). Досега съм изстрелял минимум 3000 бр. с него (вероятно и повече) - без значение за какво точно отивам на стрелбището, той е с мен и си има задължение 50 бр мин. Кой, колко и как е стрелял с него преди мен - нямам идея, но аз досега нямам нито една, повтарям нито една засечка!!! Патрони каквито намеря (само фабрични) на най-ниска цена - руски със стоманена гилза, словашки, чешки, тукашни, и пр.
                      Друго - вас лъжа мене истина, но на мен просто ми "лепна на ръката" - стрелял съм с най-различни пищови и калибри, но по-добра стрелба имам само с 0.22ЛР (ама стреляно с Бъкмарк 5.5" цев). Уточнение - с ПМ* за точност не стрелям на повече от 15 м. Понеже мярнах нещо колко е "потентен" - правил съм проби: на 30-35 м "превърта" П планка 15х15х0.5, на около 60-65 "пръска" 4 л туба с вода.
                      Далеч съм от мисълта да твърдя, че той е най-великият, но за мен ПМ е комплексно добре балансиран (калибър/размери/цена/надеждност/поддръжка). И* мене ме дразнят някои неща, ама перфектност няма - напр.: смяната на пълнителя, усилието за зареждане, затворът който е само 2-3 мм над кокалчето (често пъти и по-надолу).
                      Последно - покрай този ПМ взех да събирам и негови по-близки и по-далечни роднини (ЧЗ82; ИЖ-70; П-64, АП 7.65). СССР-ски и ГДР-ски нямам - тук те се водят колекционерски и цените им са солени (наскоро видях търг за ГДР-ски - начална цена $1000)


                      Май много се разприказвах и няма да мога да си задам въпросите:
                      1. Преди 2-3 месеца ми изпадна (и го взех) Чисто нов Арсеналски, 1989 год (29 маркировка). Дойде с експолатационна книжка ... от Словенската армия (подписи и печати). Според книжката е прострелван е 2 пъти - 1994 и 1996. Тотално консервиран. Направи ми впречатление, че малките подвижни части (чукче, изхвъргач, предпазител) имат различен цвят от блока и рамата - някакси червенеят, но определно не е ръжда. Понеже не съм виждал друг нов ПМ - това нормално ли е?
                      2. Преди 3 год, когато тук в нашия вилает ни разрешиха да носим оръжие за самоотбрана (01-2014) аз както и много други имах силно личностно разцепление - калибър, система, действие, рамери, цена и др. По метода на опита и грешките (доста ядове, време и пари затрити) сега нося .....ПМ, П-64 и LWS32 (според сезона и случая т.е. облеклото). Та на ПМ-а горкия съвсем не му е остана оксидация - дръжка, спусък, задната част на рамата светят като алпака . Любезни колеги от този форум ми дадоха рецепти за "домашна оксидация" и смятам да опитам .... по лошо няма как да стане. Винаги мога да използвам тия новите Дюракоти, ама на ПМ* някакси си не му отиват (според мен). Питането ми е: да свалям ли цевта или да я "затапя"? Не обичам да разглобявам без нужда , но не се чувствам комфортно да кисна цевта в разни "химии". Затапването - при това греене и "варене" да не вземе да да раздуе цевта?
                      Благодаря.

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Захал имат доста добри неща, аз лично съм поръчвал и работят коректно.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Моя е произведен 2000 година,арсеналски,хромиран и с разни надписи по него.И при мен вътре частите леко червенеят,не е ръжда.Просто така излезе от Арсенал.
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                            . Направи ми впречатление, че малките подвижни части (чукче, изхвъргач, предпазител) имат различен цвят от блока и рамата - някакси червенеят, но определно не е ръжда. Понеже не съм виждал друг нов ПМ - това нормално ли е?
                            .
                            Нормално е за фабрично нови и не преоксидирани екземпляри.

                            На цевта нищо няма да й стане, освен ако не го топиш в киселини.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                              ...Д видим кои е с най стария ПМ във форума...
                              При мен цифрата е 14, излиза 74-та
                              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                До Чичо:


                                Благодаря!
                                Рецептата ми я даде "Човекът с най-хубавия Аркус" , няма никакви киселини в нея. Реших да попитам, понеже бях гледал някакви други, където имаше и сода каустик и натриева селитра ....викам да не вземе да ми се "втечни" хубавата машинка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X