Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Цевта я тормозят две неща:
    1. Непочистване и ръждясване /да не дава Господ/. Тогава с ръждата излизат и каналите.
    2. Раздуване от заседнал куршум /слаб заряд/ и повторен изстрел. Ако появилото се пръстеновидно раздуване на пречи на движението на блока пищова си работи, но минава в друга категория. Ако не тренираш прецизна стрелба и не си маниак няма проблем.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
      На практика има. Не в цевта и не в блока.
      Е кажи де, любопитно ми е! Може и на ЛС
      42

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        2. Раздуване от заседнал куршум /слаб заряд/ и повторен изстрел. Ако появилото се пръстеновидно раздуване на пречи на движението на блока пищова си работи, но минава в друга категория. Ако не тренираш прецизна стрелба и не си маниак няма проблем.
        При мен раздуването на цевта се оказа пречка за дввижението на блока. За това шлайфах блока. Теоретично и практически, луфта между отвора на блока за цевта (който вече бе значително по-голям) и цевта се обираше само от пружината . Практически - никаква разлика в групираността и точността на оръжието. Та в крайна сметка - при свободен затвор можеш да стреляш с раздута цев, можеш да стържеш и шлайфаш блока колкото си искаш.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Завода производител на българските ПМ дава гаранция на цевта при 4000 изстрела,но реалния и капацитет е по голям.Аз имам ПМ от 15 години и съм прекарал през цевта малко над 7000 изстрела,без да има някаква промяна в точността на стрелбата.За ПМ 500-600 изстрела са бял кахър,така че вземай смело.Този пистолет според мен е незаслужено подценяван от много хора,а съотношението цена-качество е напълно в негова полза.За тези 15 години засечки не съм имал,а само два случая на незадържане на затвора в задно положение при свършили патрони в пълнителя,но след като го почистих всичко си беше както трябва.Имам и един случай на счупване на по тясното рамо на бойната пружина.

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
            При мен раздуването на цевта се оказа пречка за дввижението на блока. За това шлайфах блока.
            Едни юнаци преди години бяха минали цевта с едрата пила.
            Тя самата цев беше достатъчно дебелостенна, та имаше мегдан. Берета мод. 1923 г.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Под шлайфане на блока разбира увеличаване на диаметъра на отвора за цевта с дремела. Хлопаше та мамата си трака. Ама и стреляше, че и точно на всичкото отгоре. Както казах луфта се обираше само от пружината. Заклинилият блок на цевта естествено бе избит грубо с голем ръждив чук
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                Цевта я тормозят две неща:
                1. Непочистване и ръждясване /да не дава Господ/. Тогава с ръждата излизат и каналите.
                2. Раздуване от заседнал куршум /слаб заряд/ и повторен изстрел. Ако появилото се пръстеновидно раздуване на пречи на движението на блока пищова си работи, но минава в друга категория. Ако не тренираш прецизна стрелба и не си маниак няма проблем.
                Цевта на макаровия е хромирана та трудно ръждясва . Виждал съм Макаров не чистен от поне 10 години с цев като нова . Хромирането е голямо предимство . На времето един приятел беше уморил прасето с неговото ТТ само един изстрел и го забравил след един месец отвътре цевта му беше като седяла в бидона със зелето Почти цял ден си играхме с разни масла ; месингова четка и ситни домакински телчета да я изчистим от ръждата .
                Последно редактирано от sek.1; 06-01-16, 05:55.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Благодаря ти Kosta78 !

                  И аз си мислех, че 500-600 патрона не са проблем, но исках и мнението на хора като вас.
                  Благодаря ви!

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ТТ само един изстрел и го забравил след един месец отвътре цевта му беше като седяла в бидона със зелето Почти цял ден си играхме с разни масла ; месингова четка и ситни домакински телчета да я изчистим от ръждата .
                    Това упражнение съм го играл в казармата и от тогава си знам. Хромирана, нехромирана, чистене и смазване в рамките на деня. Важеше и за ловните пушки. В дългия ми /вече/ живот съм се нагледал на лъскави пищовчета станали "гладкоцевни". Отвън можеш да го шлайфаш и оксидираш, но цевта....Като гръмнеш и куршума бръмчи във въздуха.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Някой знае ли дали някъде в България може да се намери това? https://www.youtube.com/playlist?lis...ZCzvqtzmXS2Q-r

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Здравейте колеги,ето ги и моите .... долният ПМ е от Завод 10 а горният е с клеймо на Ижевския мех.завод , как може да се провери годината на производство на ПМ от Завод 10 ?

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          За ПМ завод 10 (български)- гледаш цифрите в номера. Примерно 28 хххх е произв. 1988 г., 38 хххх е произв. 1998 г. Първите две цифри от общо 6-те, какви са?

                          ТТ-то как е? Като точност и надеждност?

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Някой знае ли дали някъде в България може да се намери това? https://www.youtube.com/playlist?lis...ZCzvqtzmXS2Q-r
                            Защо да е точно от България? Поръчваш си го директно от Фаб или друг сайт и след 2 седмици е тук.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              на 11 страница в темата има ясен и изчерпателен отговор на моя въпрос за годините на производство на Българските ПМ, ама типично по нашенски аз първо питам после чета ... благодаря на колегата piton и се извинявам ако съм подразнил някой с въпроса си ...
                              Първите две цифри са 33 ... да разбирам че е от 1993г.Съветския ми е служебен и от 1975г.- има клеймо и година,дадоха ми го наскоро и ми е първия съветски/руски Макаров.Предния служебен пак беше от Завод 10 и въобще не ми е идвало на ум за годините им на производство ...
                              ТТ е от три години в мое притежание.Сантиментален спомен е,беше на покойния ми баща.Възпроизведени са около 300 изстрела,100 от тях са мои.Никакви задръжки и проблеми с надеждността,за точността мога да кажа че е по точен от личния ми Макаров , 90% вероятност,че проблема е в мен ... да си призная служебния още не съм го пробвал .
                              Последно редактирано от dobo-is; 14-03-16, 15:15.

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Първоначално публикуван от Kosta78 Преглед на мнение
                                Някой знае ли дали някъде в България може да се намери това?
                                Хайде, поръчвайте на воля. ТОЗИ сайт доставя до България.
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X