Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
    Най вероятно са маркировки за качествен контрол.Със сигурност по време на комунизма цев,затвор и рама се се изработвали в различни заводи в различни градове....в почти всеки град имаше военно производство.
    paunoff каза: Маркировките за качествен контрол са с буква "К" или "У" било то вписани в кръг или не. Конкретните маркировки на снимките са направени с цел улеснение на лицата оторизирани да извършат евентуален последващ ремонт и подбор на правилните запчасти.
    А и цев, затвор и рама не са се правили никъде другаде в НРБ освен в Арсенал, и е имало защо да е така.
    Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

    Коментар


    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Нещата на въпросните 13 метра взеха да се подобряват.
      Радва ме, че този път групата е от ръка, а не подпрян на стола...
      Хареса ми и, че самостоятелното попадение /в ушите на заека/ разбрах, че го изтървах още в момента на изстрела. Преди нямах идея кое къде отива...Подобрението го отдавам на новите дървени чирени, които са около 158 пъти по-удобни и ергономични от оригиналните пластмасови и дават много стабилен хват, поне за мен...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150330_182017.jpg
Прегледи:1
Размер:66.4 КБ
ID:5651094

      Коментар


      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        Аз пък мисля от написаното от теб, че ти си взел да свикваш със стрелбата с конкретния пистолет и след това чирените Много хубава стрелба!

        Коментар


        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
          Аз пък мисля от написаното от теб, че ти си взел да свикваш със стрелбата с конкретния пистолет и след това чирените Много хубава стрелба!
          Благодаря колега! Много ми се ще да е така!
          А сега един наивен въпрос:
          Моят Арсеналски Макаров има много твърда възвратна пружина. Зареждането става с голямо усилие. Онова зареждане с една ръка, което го прави руснака на клипчето съм сигурен, че няма да може да го изпълни с моя пищов.
          Вчера един приятел с ЧЗ Шадоу скъси възвратната пружина на неговия пистолет. Твърди, че вече презареждал много по-лесно и бързо, а откатът на оръжието отслабнал и така "повтарял" по-бързо.
          Веднага извадих клещите и нарочих две намотки от моята пружина за рязане.

          Друг приятел обаче ми каза, че ЧЗ има различно заключване и носи на подобни "ръкоделия". При Макаров обаче било свободен затвор. Тежестта на блока играел ролята на противотежест при презареждането. При по-лека пружина можело да се получи така, че да започне да изважда гилзата /да отваря/ в по-ранен момент, т. е. преди куршумът да е напуснал цевта. Това щяло да бъде предпоставка за раздуване на гилзите и други нежелателни проблеми. Твърдостта на пружината била сметната спрямо тежестта на затворния блок.
          Прибрах клещите...

          Въпросът ми е, какво мислтие за подобно "олекотяване" на възвратната пружина - чрез скъсяване или по друг начин? Ще има ли ефект - положителен или отрицателен? Мога ли да направя така, че зареждането да става по-леко, а откатът да е по-малък?

          P.S. Казах Ви, че въпросът ще е наивен....

          Последно редактирано от popov308; 03-04-15, 15:13.

          Коментар


          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Много,правилно ти е казал,твоя приятел.Ако много имаш мерак,смени,пружината с някоя от друг Макаров,за да видиш дали има разлика.

            Коментар


            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              paunoff каза: Можеш да си поръчаш по интернет по-мека пружина за ПМ. Виждал съм да продават такива в Midwayusa, обаче последните не доставят до България, така че ще трябва да търсиш друг източник. (wolff recoil spring)
              Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

              Коментар


              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Намери си две възвратни пружини за ПМ, вземи клещите и експериментирай с едната. 1, 2, 3 намотки, ако трябва и повече.
                Виж кое как е и го приложи на втората.
                Оригиналната си я пази за "възстановяване на заводските регулировки".
                Този номер съм го прилагал преди много години на един Р 08 /Парабел/ който нещеше да работи коректно с едни слаби "жълти" патрони без никакви маркировки на венеца на гилзата.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Здравейте, да използвам темата да споделя един украсен пистолет Макаров.




                  www.graviranebg.com

                  Коментар


                  • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    Красота!

                    Коментар


                    • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Много красив

                      Коментар


                      • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Това не е за носене/ползване, а да стои зад витрина.
                        За мен оръжието трябва да е максимално изчистено, гладко и лъскаво, но това си е мое мнение
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Прав си, но все пак и малко радост за очите

                          Коментар


                          • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            Мога ли да чуя мнения за адаптор на 22 lr за Макаров . Целта е по-евтин боеприпас на стрелбището .

                            И малко радост за очите както казва колегата . Направих го точно след Шърли Ебдо .
                            .............импулсивно това ми дойде ..........

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1595.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5653932

                            Коментар


                            • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Нищо не казвате за адапторчето ...
                              Е , поздрави на всички фенове !

                              Коментар


                              • От: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                Колега, един познат има такъв адаптор и споделя, че е много доволен при стребла с 22 кал. Пистолета е всеяден и няма проблем с боеприпасите. Много бързо и лесно се поставя вкладната цев, като това го споделям от личен опит. Продават ли ги още в Казанлък и на каква цена?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X