Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Чл. 4. (Изм. - ДВ, бр. 99 от 2002 г.) Огнестрелни оръжия по смисъла на този закон са технически уреди, които чрез използване енергия на взривни вещества могат да изхвърлят твърди предмети, имащи дулен пробег, които получават целенасочено движение и причиняват механично поразяване на целта.
    Това го знам много добре!Работата ми е да го знам.

    отговори ми на този въпрос:
    И как според теб ще бъде простреляно това оръжие за куршумотеката база данни!!!Да не споменавам и че е гладкоцевно
    Не е нарезно!Не става по закона за КНО.Гладкоцевно,няма дължина на цевта за охрана и за ловно!Кажи ми как тогава ще се регистрира и с какво разрешително?И като няма разрешително ,тогава отговаря по смисъла на Чл.4,идетифицира се като огнестрелно оръжие и притежанието му е забранено в БГ!
    Последно редактирано от rumaneza77; 16-12-08, 18:51.
    Land rover discovery 300 Tdi

    Коментар


    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

      Не знам технологично как става в КОС но ми казаха че в магазина на Стар форс са продавали такива с разрешително за закупуване на боен като слеза тия дни към центъра ще ги питам. По тая логика и револверите няма как да се регистрират при тях след истрел не остава гилза а примерно ако стреляш и с полимерно-керамичен куршум той се разрушава след попадане в сравнително твърда среда и също няма как да се идентифицира оръжието.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

        не знам ,как стоят точно нещата,но ако наистина закупуването му става с разрешително за боен пистолет,защо човек трябва да си купува такъв а не нормален боен пистолет?

        Коментар


        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

          На rumaneza77 понеже "работата му е да го знае" ( цитирам ), а не го знае, както и много други неща за който претендира, че знае, искам да кажа, че по своята същност въпросното оръжие се различава от един обикновен газов пистолет, по това че има възможност да стреля с "травматични" патрони с гумени сачми. Почти всичкото газ-сигнално оръжие, което се предлага на пазара в БГ, при развиване на муфа в цевта има възможност да използва т.нар. стоп патрони. Последните допреди няколко години се продаваха свободно, но сега са забранени за продажба, освен на свой хора под рафта. Тъй като ИЖ-79-9Т може да стреля с обикновени газ-сигнални патрони в кал. 9 Р.А. ( само с ръчно презареждане естествено ) по смисъла на закона, той не е огнестрелно оръжие и може свободно да се продава на пълнолетни граждани срещу представяне на лична карта. Не могат да бъдат свободно продавани, притежавани и използвани само въпросните "травматични" боеприпаси. Последното обезсмисля и закупуването на въпросното оръжие. Всичко останало към настоящия момент и съгласно българското законодателство, си е чисто свободно румънско съчинение.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

            Ето го и моят Арсенал. Пистолета ми е много удобен и точен. Харесвам си го!

            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

              Аз просто питах, не заради боеприпасите ами защото изглежда като Макаров. И ако цената е прилична си заслужава.
              В ситуация (дано не се случва) по лесно би заблудил някой по неопитен и неподготвен хулиган.
              Повече хора биха повярвали, че си носиш Макаров като лично оръжие понеже е най-разпространен на балканите и е на въоръжение в армията и полицията. Отколкото някоя екзотика като Глог или Зауер.
              И биха те сметнали за някой от тези структори (не че не съм бивш военен ).
              Ако някой го види по магазините (ИЖ-а де) и е на прилична цена да казва .

              Благодаря предварително.
              LZ1VWW

              Коментар


              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Не знам технологично как става в КОС но ми казаха че в магазина на Стар форс са продавали такива с разрешително за закупуване на боен като слеза тия дни към центъра ще ги питам. По тая логика и револверите няма как да се регистрират при тях след истрел не остава гилза а примерно ако стреляш и с полимерно-керамичен куршум той се разрушава след попадане в сравнително твърда среда и също няма как да се идентифицира оръжието.
                Револверите нямат гилзи!!???!! А с какво са със фишеци?
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                  Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                  На rumaneza77 понеже "работата му е да го знае" ( цитирам ), а не го знае, както и много други неща за който претендира, че знае, искам да кажа, че по своята същност въпросното оръжие се различава от един обикновен газов пистолет, по това че има възможност да стреля с "травматични" патрони с гумени сачми. Почти всичкото газ-сигнално оръжие, което се предлага на пазара в БГ, при развиване на муфа в цевта има възможност да използва т.нар. стоп патрони. Последните допреди няколко години се продаваха свободно, но сега са забранени за продажба, освен на свой хора под рафта. Тъй като ИЖ-79-9Т може да стреля с обикновени газ-сигнални патрони в кал. 9 Р.А. ( само с ръчно презареждане естествено ) по смисъла на закона, той не е огнестрелно оръжие и може свободно да се продава на пълнолетни граждани срещу представяне на лична карта. Не могат да бъдат свободно продавани, притежавани и използвани само въпросните "травматични" боеприпаси. Последното обезсмисля и закупуването на въпросното оръжие. Всичко останало към настоящия момент и съгласно българското законодателство, си е чисто свободно румънско съчинение.
                  ..................dido ,dido къде те оставям dido.......................
                  Land rover discovery 300 Tdi

                  Коментар


                  • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                    След тия компетентни мнения от( Разбирачи).Ако някои ме види тука аз да пиша викаите ми ХАСАН.......................................
                    Land rover discovery 300 Tdi

                    Коментар


                    • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                      Колега,уважавах компетентните ти мнения,нищо че някога не ми харесваха.Но на възрастен човек не прилича да се обижда от някое мнение което не съвпада с неговото,та дори и да не е правилно.Форума няма да пропадне нито без теб нито без мен или някой друг ,просто ще дойдат други хора.Ние тук мисля че пише ме обединени от общи идеи и хобита.Но пък от друга страна решението си е твое.А патоса на кого оставаш Дидо ,все едно ще пише при аборигени,беше излишен.Компетентен и умен мъж изглеждаше във форума,за това мога само да кажа бъди здрав,и ако някога мога да помогна с нещо с радост ще го направя.

                      Коментар


                      • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                        Тука съм вече ама нали знаеш има и служебни задължения.не се предавай ще пусна малко нови теми по които ще можем да разискваме

                        Нямам как да стане всеки да харесва всеки- иначе голяма скука се очертава.
                        Последно редактирано от giorgio; 04-02-09, 05:35. Причина: сливане
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                          Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                          Револверите нямат гилзи!!???!! А с какво са със фишеци?
                          Колега или аз неправилно съм се изразил или ти не ме разбираш къде остава гилзата при револверите след истрел ?
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                            В джоба бе колега

                            Идеалния начин да утрепеш някой без да се налага да си търсиш гилзите след това е с револвер. Стига да си уцелил.
                            Макаровия ги стърви като сеялка.
                            Последно редактирано от giorgio; 04-02-09, 05:35. Причина: сливане

                            Коментар


                            • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                              Благодарение на v12345s имаме книжката "Пистолети Макаров"!
                              Ето я: http://htftp.offroad-bulgaria.com/sl...eti%20Makarov/
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • До: КЛУБ-МАКАРОВ само за ценители

                                http://talks.guns.ru/forummessage/81/87214.html

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X