Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

    Първоначално публикуван от loid Преглед на мнение
    За голямо съжаление повечето не разбират и не проумяват за какво им е огнестрелно оръжие,
    Е ти като разбираш и проумяваш, колко човека утрепа със служебния и личния макаров? И ако не си утрепал никой, що ги носиш, да ти тежат на гащите ли?! А с какви патрони ти е зареден служебния - дано не си се подготвил за трепане със стоп патрони и да разчиташ на бърза смяна на пълнителя при макаров.
    Това че харесваш макаровия го разбирам, щото той си е хубав пистолет, но това че мислиш всички които са избрали нещо по-различно, за глупаци ......
    Ами не може всички да се топлят с ватенки и ушанки през зимата.
    Пък и каквото и да си говориме и каквото и да пишеме пред КОС, всички дето сме си купили лично оръжие, сме си го купили за кеф! Защото ни кефи да го притежаваме и защото ни кефи да стреляме с него по стрелбищата! А който има нужда от охрана, си наема охрана, и охранителите са пак хора, които се кефят да носят и да стрелят с оръжие. Затова всеки си купува това което го кефи, стига да може да си го позволи. Пък ако не може да си го позволи, прави компромис и си купува това дето може да си позволи и го кефи достатъчно макар и не напълно!

    Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
    а не Макаровския 9х17?
    Всъщност макаровския калибър е 9х18 ! И не съм много сигурен дали 9х19 със същия по тежест куршум има по-добър стоп ефект от 9х18. Пък то вече има макаровци и с по-голяма вместимост на пълнителите от 8 патрона, и американците също си ги купуват. Всъщност те американците си купуват и стрелят с всичко дето ги кефи, като почнеш от старинни мускети та свършиш на съвременни пушкала дето приличат на извадени от някой фантастичен филм. Защо ли така, ми сигурно защото могат да си го позволят пък и ги кефи.
    Та и аз, като спря да ме кефи тренировъчната стрелба с макаров (тренировъчна щото по хора още не съм стрелял и се надявам да не ми се налага никога), смених макаровия с нещо което ми върна тръпката от стрелбата, пък ако ми изчезне пак тръпката и имам възможност, ще потърся друго оръжие което да ми я върне. Щото то все боб, боб, ама писва накрая та на човек му се прищява и леща !
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Всъщност макаровския калибър е 9х18 !
      Напълно вярно, моя грешка!
      LZ1HKW
      Реглаж на преден и заден мост
      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

      Коментар


      • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

        Тоя дето ме нарече "смешко" заради по-горния ми пост в тази тема, ще благоволи ли мъжкарски да се аргументира и посочи кое му е смешното, или ще предпочете да продължи да се държи като п....тьо, криейки се зад анонимността?
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Тоя дето ме нарече "смешко" заради по-горния ми пост в тази тема...
          Останах с впечатление, че говори за някого извън форума. Надявам се, че ще се появи, за да обясни...
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
            Останах с впечатление, че говори за някого извън форума. Надявам се, че ще се появи, за да обясни...
            Няма да се появи открито щото е п...тьо а не мъжкар. То ако беше мъжкар щеше да влезе в спор с мене относно поста ми, тука, в темата, и да се опита да докаже правотата си, а не да ми пише анонимно наричайки ме "смешко". Явно просто поредния дето си мисли че е най-умния и винаги прав, пък аргументите и умението да се докаже му куцат!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

              Ако до утре вечер не се "появи" да обясни какво е имал предвид, или да се извини, ще си понесе последствията.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                Крайно време е да разберете, отдавна света не е черно и бяло. Да Макаров е изключително оръжие, но за времето си. Едно време и Москвича беше лимузина по нашите земи. Да, но в същотовреме хората караха Кадилак. И когато ние използвахме Макаров, те използваха Колт. В днешния модерен свят имаме възможност и ние да ползваме благата. Нека да не ги отричаме!
                Много точно казано, браво за изказа.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Тоя дето ме нарече "смешко" заради по-горния ми пост в тази тема, ще благоволи ли мъжкарски да се аргументира и посочи кое му е смешното, или ще предпочете да продължи да се държи като п....тьо, криейки се зад анонимността?
                  Той доколкото разбрах говори за някой с тунингован Глок.Ти не си ли купи CZ?
                  П.С.
                  Румънеца да не чете тази тема

                  Коментар


                  • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                    Той доколкото разбрах говори за някой с тунингован Глок.Ти не си ли купи CZ?
                    П.С.
                    Румънеца да не чете тази тема
                    Не става дума за написано в постове по темата! Като се пише в темите излиза и ника на писача, така че не е анонимно и обидите се санкционират. За съжаление има възможност да се обижда анонимно в коментарите към оценката дадена на поста и се намират (за още по-голямо съжаление) и човечета, които се възползват от тази възможност. Ми като не му харесва мнението ми, просто да го оцени отрицателно пишейки някакъв смислен коментар. Пък ако не му стига акъла да измисли смислен коментар или пък го мързи, да нащрака точки и тирета някакви! Ама пък да ми лепи епитети .....

                    А иначе аз нямам нищо против да притежавам и тунингован Глок и Зиг и Хеклер ..... И въобще ако можех щях да изпразня целия ВИП и още щях да поръчвам. Да ама не мога. Затова си купих това, което можах и му се кефя когато имам възможност!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго


                      Аз ако имах възможност и танкове бих си купил, и щях да си ги ползвам за офроуд.И няколко модела самолети от ВСВ.
                      Просто някои хора не могат да проумеят чуждите интереси и хобита.
                      Аз ако трябва да бъда практичен, трябва да спра:
                      -да пуша цигари
                      -да пия алкохол
                      -да се заглеждам по чуждите жени
                      -да спра да си копувам нови дрехи, защото и старите вършат работа
                      -и ...
                      -да спра да се занимавам с нещата които са ми интересни защото струват пари.Все пак мога да се занимавам с много по-безинтересни неща които са безплатни
                      Въпрос на светоглед.
                      П.С.
                      Не ми се спори с Лойд, защото има предостатъчно информация във форума оборваща неговото мнение.Пък пистолета Макаров от кога го познавам и от кога съм оценил за себе си предимствата и недостатъците му аз си знам.

                      Коментар


                      • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                        Гледам доста, умници и разбирачи се навъдиха.Охранители, състезатели, ДжеймсБондовци, ДжонУейновци, и вся сволоч.Тоя, вкарвал 7 в десетката и е убеден че при ситуация, противника ще му се хили като за снимка,Другия, цял живот, на дядо пищова носил, и видите ли, тази антика е върха на оръжейното производство.А, бре , Юроде неразумни, за какво ти е пистолета?Каква е тази ситуация на 20 м разстояние?Ами повече от 5-8м. има ли смисъл да си вадиш к.ра?Кога си използвал оръжие та акъл даваш?Това че се ''водиш'' охранител дава ли ти опит и умения? Защото след няколко годинки паркингите ще бъдат твоите пристанища.
                        Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                        Това е положението.

                        Коментар


                        • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                          Колеги, като човека, започнал темата, искам да помоля да се придържаме към нея. Въпреки че аз отдавна си купих пищов. За Макаров има отделна тема, тук въобще не разглеждан като възможност по ред причини. Колегата Лойд има право да мисли каквото си иска, но мнението му първо е безмислено и по тази причина е спам, второ е грубо и обидно за доста хора, в това число и за мен. Сигурно още кара Москвич, ходи с дънки Панака и маратонки Ромика, но това си е негов избор. Що да се възползва от модерните достижения на технологията? Но нека да не пълни темата ми с безмислици.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                            Първоначално публикуван от loid Преглед на мнение
                            ...ако му се радвате, любувате като фетишист моля ви обърнете се към психолог и го предайте в най близкото полицейско подразделение.
                            По принцип избягвам да пиша в темите за оръжие, от което не разбирам, но би било добра идея да боравиш по-леко с думичката "фетишизъм". Има си прекалено конкретно значение и в смисъла в който я размахваш в случая отправяш директна обида към голяма част от потребителите в този форум.

                            Разбира се, ако не си чувал че оръжието може да е предмет и на колекционерска страст, и че като такова всеки има право да си харчи по него каквото намери за добре и да му се любува колкото си иска - психологът трябва да се заеме първо с теб. Като задължителна стъпка преди психиатъра.

                            Всеки тираджия може да писка че с Ламборгини и S класа не могат да се возят талпи, но и едното и другото съществуват. Че се и продават. Товар не носят, но вършат идеална работа като инструмент за дразнене на тези за които гроздето е кисело. Чувал съм че и при оръжието е така

                            А, между другото - на използването на инструмента "гласуване на репутация" като аргумент в личен спор тук се гледа с лошо око. Нали знаеш какво пише в сайта за смс-ите на Мтел - "Внимание, не злоупотребявайте с услугата, тя НЕ Е анонимна". Та и тук така. Мдаммм...
                            Последно редактирано от Goblin; 02-12-09, 08:28.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                              ....Това ми е и последното мнение в този форум, не виждам никаква полза да продължавам...
                              Това по-горе е цитат от едно мнение на колегата Лойд от феврурари тази година http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=51245. Случайно го открих и се чудя защо не си е спазил обещанието? Щото и аз не виждам полза от писаниците му, нито казва нещо ново, нито някоя полезна информация.
                              Последно редактирано от Венцислав Петров; 02-12-09, 17:00.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X