Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

    Колеги, вчера изстрелях 50 патрона с избрания от мен пистолет на стрелбище и мнението ми още повече се затвърди. Смитенд Уесън МР е моето оръжие. Стрелях и с друг, по компактен пистолет, но Смита просто се държи прекрасно при изстрел. Дори и да е имало в мен някакви малки съмнения, вече няма и грам чудене и въпроса е решен на 1000%
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #92
      До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Колеги, вчера изстрелях 50 патрона с избрания от мен пистолет на стрелбище и мнението ми още повече се затвърди. Смитенд Уесън МР е моето оръжие. Стрелях и с друг, по компактен пистолет, но Смита просто се държи прекрасно при изстрел. Дори и да е имало в мен някакви малки съмнения, вече няма и грам чудене и въпроса е решен на 1000%
      Това е истината за оръжието. По същите показатели аз направих своя избор също като теб, но за друга марка. Всичко останало са сравнения на данни, цветове и прочие.

      И при мен избора се появи изненадващо. Хванах го, направих изключително добри резултати и имайки предвид малкия размер и големия калибър, всичко друго отпадна като възможност.

      Коментар


      • #93
        До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

        33 години нося пистолет.Не претендирам да съм компетентен по оръжията но стрелям перфектно.В дискусията повдигната от колегата Златев се изпуска един много важен момент.Това е предназначението на пистолетите които носим.Те са ни дадени за самоохрана.Другото е перчене кой има по лъскав пистолет.Ако на колегата му трябва пистолет да се изфука да купува от Глог нагоре.Друго си е в гората и на стрелбището да изкара по лъскава стока.Преди осем години трябваше да си купя собствено оръжие.За парите нямах ограничение.След като размислих реших,че мога да се самоохранявам даже с пищова на дядо си.Ако се наложи да извадя оръжие все ми е тая с какво ще прострелям нападателя.Затова си взех един Макаров за 125 долара.Никелирах го и готово.Сега си пострелвам само в гората.Най добрия ми приятел носи пистолет за 3000 лева и на 10 патрона вкарва в мишената два три.Аз под 7 нямам попадение.С това мое мнение не искам да дам съвет и да засегна никой колега тъй като мненията които чета са разумни и компетентни.Дискусионния ми въпрос е струва ли си за нещо което може би никога няма да се ползва по предназначението да се затварят пари. Важното е всеки притежател на пистолет да може при действителна опасност за секунда и половина две да приведе в бойно положение пистолета и да стреля.

        Коментар


        • #94
          До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

          Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
          33 години нося пистолет.Не претендирам да съм компетентен по оръжията но стрелям перфектно.......Най добрия ми приятел носи пистолет за 3000 лева и на 10 патрона вкарва в мишената два три.Аз под 7 нямам попадение.

          Колега не, че се заяждам ама това не го разбрах.
          Последно редактирано от giorgio; 28-02-09, 18:49.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #95
            До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

            Здравейте на всички... Доста често съм чел в този форум, че е хубаво да стреляш с оръжието, което си си избрал, но аз си избрах ХиК П 30, и мамка му отговорът на всички стрелбища бе "На този етап го нямаме", та стрелях с него чак когато си го купих, но съм абсолютно съгласен, че оръжието трябва да ти пасне на ръка и сърце... аз лично съм влюбен в моя
            [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
            [/I][/SIZE]

            Коментар


            • #96
              До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

              Връщам се в началото на темата, че накрая много се разводниха нещата.
              С две думи, днес донесох Смита в къщи и въпроса е окончателно приключен. Щастлив съм от избора си и почвам сериозно да се обучавам на по-прецизна стрелба, като ми излезе разрешителното за носене.
              Тъй като наистина последните мнения отидоха встрани, предлагам модератор да заключи тази тема. Избора ми е направен и връщане няма.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #97
                До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                Много зависи за какво ще се ползва, и колко ще се носи. Няма по-добро или по лошо оръжие. Ако го носиш всекидневно е по добре да е по лек и по компактен. Аз лично имам Макаров-сл. и личен Викинг-17 заряден. По новите са 18зарядни. Като съм с макаровия, почти не го усещам, и мога да го сложа почти на всякъде без да бъде забележим. А с викинга е много друдно да остане назабележим. Големият пистолет има по голям респект. За мен е важно да има плаваща цев-заключваща. Лично на мен ми харесва Валтер P99. Ако ще го ползваш само за стрелба по мишени- става всякакъв. Ако е за охранителна дейност задължително трябва да е поне 9милиметров заради стопиращия ефект.
                8)

                Коментар


                • #98
                  До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                  Колеги, само да напомня, че вече имам оръжие и от две седмици го нося постоянно, пък за Викинг има отделна тема, потърсете я. Там има отговори на доста от Вашите въпроси.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #99
                    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                    Най важното е да почувстваш оръжието и да си кажеш :
                    Това е моето оръжие, а дали тежи повече или по-малко е въпрос на навик.
                    Аз лично съм с ГЛОК 17. Исках 19, но много ми е малка ръкохватката и затова взех 17 сетнат модел.
                    Оръжието е като колата: Ако ти пасне!
                    ...а ние с Г-тата където си поискаме

                    Коментар


                    • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                      От пет години имам Валтер Р99. Изстрелял съм над 1500 патрона с него.Не е създал никакви проблеми.Използвал съм само маркови патрони и смазки.Фабрично е окомплектован с три приставки на ръкохватката и няколко различни мушки, така че пасва за всякакви ръце.

                      Коментар


                      • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                        За голямо съжаление повечето не разбират и не проумяват за какво им е огнестрелно оръжие, явно някакъв фетишизъм,изброявате екзотични марки и модели пистолети, един така ме весели с постовете за покупка на пищов, че ме разплака като на сапунен сериал то бяха модели па екстри та удобства та накрая пасване на ръката, че сигурно и мехлеми и кремчета дават за преди и след стрелба-егати и смеха, то стана като че ли мобилен телефон или кола ще взима та и празник и веселба настана че в къщи го занесъл. Оръжие е само по себе си с едно единствено предназначение и то е да убива, не е за игра, не е за показ и най-вече да лежи в касата. Имам огнестрелно оръжие и лично и служебно те са една марка най-доказаната и най-използвана и сред криминалния контингент, а тя е МАКАРОВ.
                        Да ви представя пистолет МАКАРОВ накратко :
                        1. евтин взех го втора употреба за 50лв.
                        2. изключително опростен.
                        3. доказано здрав.
                        4. евтини боеприпаси.
                        5. изключително точен.
                        6. не засича!!!
                        много е писано за това оръжие и ще се пише.
                        Уважаеми господа,като закупите пистолет за 1000 и нагоре лева то това не е сигурност, един смешко даже си тунинговъл глога?!?!...Молете се никога да не ви се наложи да използвате пищовчетата си, в повечето случай няма да имате възможност по ред причини и обстоятелства, а ако се наложи то ви уверявам, че този ден ще го проклинате до живот повярвайте ми. Та с моя Макаренко ходим по състезания господ ме е дарил с прецизно око така си го обяснявам този факт, а и на други със скъпите пистолети прави впечатление но резултата е краен не помня да съм излизал от десетката, то се гледа мишената, а лъскавите пистолети губят смисъла и остават на заден план.
                        За тези които ще взимат пищов,ако мислите да го използвате срещу живо същество то не е за вас, ако го взимате да знаят всички ,че го имате няма смисъл, ако го взимате, че някой го има вече и е въпрос на време да го изпразни по вас бъдете сигурни че ще ви изненада, ако му се радвате, любувате като фетишист моля ви обърнете се към психолог и го предайте в най близкото полицейско подразделение.
                        Последно редактирано от loid; 25-11-09, 22:39.
                        sigpic

                        Коментар


                        • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                          Първоначално публикуван от loid Преглед на мнение
                          За голямо съжаление повечето не разбират и не проумяват за какво им е огнестрелно оръжие, явно някакъв фетишизъм,изброявате екзотични марки и модели пистолети, един така ме весели с постовете за покупка на пищов, че ме разплака като на сапунен сериал то бяха модели па екстри та удобства та накрая пасване на ръката, че сигурно и мехлеми и кремчета дават за преди и след стрелба-егати и смеха, то стана като че ли мобилен телефон или кола ще взима та и празник и веселба настана че в къщи го занесъл. Оръжие е само по себе си с едно единствено предназначение и то е да убива, не е за игра, не е за показ и най-вече да лежи в касата. Имам огнестрелно оръжие и лично и служебно те са една марка най-доказаната и най-използвана и сред криминалния контингент, а тя е МАКАРОВ.
                          Да ви представя пистолет МАКАРОВ накратко :
                          1. евтин взех го втора употреба за 50лв.
                          2. изключително опростен.
                          3. доказано здрав.
                          4. евтини боеприпаси.
                          5. изключително точен.
                          6. не засича!!!
                          много е писано за това оръжие и ще се пише.
                          Уважаеми господа,като закупите пистолет за 1000 и нагоре лева то това не е сигурност, един смешко даже си тунинговъл глога?!?!...Молете се никога да не ви се наложи да използвате пищовчетата си, в повечето случай няма да имате възможност по ред причини и обстоятелства, а ако се наложи то ви уверявам, че този ден ще го проклинате до живот повярвайте ми. Та с моя Макаренко ходим по състезания господ ме е дарил с прецизно око така си го обяснявам този факт, а и на други със скъпите пистолети прави впечатление но резултата е краен не помня да съм излизал от десетката, то се гледа мишената, а лъскавите пистолети губят смисъла и остават на заден план.
                          За тези които ще взимат пищов,ако мислите да го използвате срещу живо същество то не е за вас, ако го взимате да знаят всички ,че го имате няма смисъл, ако го взимате, че някой го има вече и е въпрос на време да го изпразни по вас бъдете сигурни че ще ви изненада, ако му се радвате, любувате като фетишист моля ви обърнете се към психолог и го предайте в най близкото полицейско подразделение.
                          Уважаеми loid.
                          Това, че вие цял живот сте носили Макаров не го прави по никакъв начин най-ефикасният и точен пистолет.
                          Под израза състезание какво разбирате? Покажете ми един състезател по IPSC, който използва Макаров. Или ще кажете, че това са модерни измишльотини?
                          Не успорвам точноста на Макаров на 15-на метра, отговара е много прост. А именно неподвижната цев.
                          Да, по-новите оръжия повечето имат подвижни цеви. Но пък и полигонални и още куп други неща...
                          Ефективността на този пестолет е изключително малка в днешни условия. Няма база за сравнение на оръжие с 8 патрона и такова с 18 патрона. Когато се наложи нейзбежна самоотбрана, се цели максимално поразяване на противника. Нямаш време да се прицелиш и да го гръмнеш в окото. Просто трябва да го засипеш с проектили.
                          А за това дали трябва да ти пасва в ръката, просто нямам коментар. Със същия успех може да вземеш и една сопа от гората.
                          Иоще един въпрос: Защо всички съвременни институций използват калибър 9х19, а не Макаровския 9х17? Тук ще си позволя да си отговоря сам: Ами... по-ефективен е, има по-голям стоп ефект...
                          Крайно време е да разберете, отдавна света не е черно и бяло. Да Макаров е изключително оръжие, но за времето си. Едно време и Москвича беше лимузина по нашите земи. Да, но в същотовреме хората караха Кадилак. И когато ние използвахме Макаров, те използваха Колт. В днешния модерен свят имаме възможност и ние да ползваме благата. Нека да не ги отричаме!
                          LZ1HKW
                          Реглаж на преден и заден мост
                          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                          Коментар


                          • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                            Няма да коментирам точките на колегата loid, защото освен т.1, останалите са невярни, или дори смешни, твърдения.... С две думи, цялата работа ми напомня една басня на Лафонтен...
                            Влади, имам забележка и към теб: Когато Макаров навлезе в употрвба у нас, Колта се ползваше от 60 години някъде, на запад и си беше вече антика...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                              Колеги,пак превърнах ме темата на левски,и ЦСКА.Всички сте прави до някъде.Лорда е прав че най-важното е кой държи пистолета а не каква марка е той.Преди 100или 200г.пистолетите са били "тояги"спрямо днешните ,но и тогава е имало изключителни стрелци,които,са били много повече войни от нас,щото са гледали противника в очите а не като нас мищените.Но и Влади,е прав,че съвременните технологии помагат,без да си изключителен стрелец,да постигаш завидните постижения на най-добрите в миналото.И според мен в една стресова ситуация,големия пълнител е страшно предимство,колкото за дистанцията на престрелките,тя е толкова малка15-20м.че марката на пистолета не оказва съществено значение.Колкото за разните тунинги на пистолетите,-фирмите печелят не само от продажбата на оръжие ,но и от аксесоари,и по някакъв начин трябва да ни карат да ги купува ме.

                              Коментар


                              • До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                                Истината е, че само едно никога не стига. ПМ, ТТ, Glock, Ruger, Walther и т.н. - както казват в една реклама "Искам всичко..." .
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X