Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WALTHER P22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: WALTHER P22

    Видях снимките,обаче уважаеми ...моля да ми покажете такива на "разцепени" валтерчета с къса цев!
    Защото темата се обсъжда прекалено предубедено в негативен аспект.
    И понеже трябва да сме изчерпателни в тезите си-моля покажете ми потрошени от стрелба валтерчета с къса цев.
    Предварително благодаря на експертите.
    Ако ме убедите до край -ще си продам най-бързо "оружието" наречено Валтер Р22.

    Коментар


    • До: WALTHER P22

      Първоначално публикуван от teototi Преглед на мнение
      Видях снимките,обаче уважаеми ...моля да ми покажете такива на "разцепени" валтерчета с къса цев!
      Защото темата се обсъжда прекалено предубедено в негативен аспект.
      И понеже трябва да сме изчерпателни в тезите си-моля покажете ми потрошени от стрелба валтерчета с къса цев.
      Предварително благодаря на експертите.
      Ако ме убедите до край -ще си продам най-бързо "оружието" наречено Валтер Р22.
      Макар и големи специалисти - никой не може да те убеди , че едно оръжие е лошо , ако то си е добро .
      Какво имам пред вид :
      Като всяко нововъведение - така и тук са изпробвани граничните възможности на Валтера .Естествено е някъде да е границата на якостта и здравината. И толкова .
      Каквото и оръжие да дефектира ( патрон в цевта - заседнал , по-яки заряди и каквото се сетите ) ще има последствия .Ако не веднага , то след няколко повторения .
      Затова - ако си стреляш нормално - не очаквай последствията описани от специалистите !
      Аз и мои колеги сме стреляли с Валтер Олимпия

      http://www.gunbroker.com/Auction/Vie...=119485405#PIC

      http://www.gunsamerica.com/976979265...R_OLYMPIA.htm#
      и макар и с дълга цев - проблеми е нямало . Не сме се гаврили с двойни и тройни заряди , нито със заседнал ... )
      Затова - ако искате да сцепите някакъв пистолет и после да правите изводи - живота е пред вас ! Начини много - и за Макаров важи и за всички ! На слука !
      П.С. И не си продавай оръжието - стреляй си с него и си прави кефа .
      Последно редактирано от bgbul; 21-02-09, 14:02.

      Коментар


      • До: WALTHER P22

        Повторих поста - извинете !

        Коментар


        • До: WALTHER P22

          Първоначално публикуван от teototi Преглед на мнение

          И понеже трябва да сме изчерпателни в тезите си-моля покажете ми потрошени от стрелба валтерчета с къса цев.
          Предварително благодаря на експертите.

          А ти сигурен ли си че искаш да видиш такива?
          И дори да ги видиш , какво значение има това , щом те кефи пищова няма как да бъдеш убеден в обратното , стреляй си и да не ти пука , никой не се опитва да те убеждава че валтера е лош , нито пък да си го продаваш .
          ....тука си говорим просто за "нещата от живота" дето се вика

          Коментар


          • До: WALTHER P22

            Благодаря за мненията.Въпроса ми бе относно недостатък касаещ Р22 с дълга цев.Мисля,т.е. според мен при всеки изтрел затворният блок след като презареди се връща в изходно положение и се удря в накрайника фиксиран на цевта.На снимките се виждат следите от многократното "удряне" на метал и сплав!!!Може би това е причина за износване и по бързо "изморяване" на метала,сплавта..и т.н.
            Просто едно предположение!

            Коментар


            • До: WALTHER P22

              Ето това имам в предвид.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: WALTHER P22

                Първоначално публикуван от teototi Преглед на мнение
                Ето това имам в предвид.
                Какво значение има това че се удря отпред?Усилието от отката е движение назад!Чрез опън в посока назад ги къса затворите.Още в началото на ипулса от отката затвора вече не котактува с въпросния накраиник.
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • До: WALTHER P22

                  Първоначално публикуван от argo Преглед на мнение
                  Да Ви покажа какво се получи с вдин Валтер П 22
                  Собственика на въпросното оръжие решил,че най-сигурното място за неговия пистолет когато е на гости,е фурната на електрическата печка на домакинятаТя обаче решила да стане рано и да изпече баница за да изненада приятно гостите.Резултата го виждате на снимките.изненадата и за двамата е била пълна


                  П.П.Не слагайте полимерни пистолети във включени фурни и други източници на топлина
                  и аз имам такъв и никога няма да го слагам на такива места
                  OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                  www.offroadprimorsko.com
                  0899883765

                  Коментар


                  • До: WALTHER P22

                    Първоначално публикуван от teototi Преглед на мнение
                    Ето това имам в предвид.
                    Разбирам ти идеята , но тогава този на снимката от какво се е счупил , като няма в какво да се блъска.
                    - художествена импресия - обърни внимание първо върху белия байряк и после малко по-надоло върху трите дупки на патроника , другото е без значение.
                    ...опитаха се джуджетата да го оправят , но уви такова тиксо не е измислено още , пробваха и с лепило...после и с телбод ......за съжаление безуспешно....

                    ..накрая и те вдигнаха белия байряк..


                    Сега де не вземе пак да се обиди някой , аз не се взимам на сериозно , не се засягайте и вие , дето се вика просто си споделяме "за нещата от живота" ,майтап да става , не е лош пистолета , просто не е за "кУрави" патрони.

                    Белата става от блъскането назад , не напред ,освен това при движението си напред , затвора трябва и да вкара нов патрон в цевта което допълнително му забавя инерцията, виждал съм и снимка на затвор на П-22, сцепен през отвора за изхвърляне на гилзата .
                    Последно редактирано от SSG; 21-02-09, 21:01.

                    Коментар


                    • До: WALTHER P22

                      SSG, благодаря за нагледната визуална и сюжетна анимация...
                      Наистина хумор не ти липсва!!!Особено етюда на заден план....
                      Да,наистина успя да покажеш написаното в по-горните ти постове.
                      Още веднъж ....евала -разсмя публиката без да я обидиш и показа същността на нещата.

                      Коментар


                      • До: WALTHER P22

                        Teototi ,иде финансова криза , трябва да се хилим повече , щот' иначе мамата си трака.
                        ...жив и здрав
                        Последно редактирано от SSG; 21-02-09, 22:17.

                        Коментар


                        • До: WALTHER P22

                          http://home.cogeco.ca/~wayne_storage2/others.p22/samw/samw.Thumbnails.html
                          http://home.cogeco.ca/~wayne_storage2/new.fracture/Thumbnails.html

                          http://home.cogeco.ca/~wayne_storage2/WALTHERP22_CRACKED_SLIDE.html
                          ...айде и преди да си измиете краката и да си легнете , прочете и малко от чуждестранния опит , да не мислите че само у нас се пукат я
                          http://www.rimfirecentral.com/forums...2+broken+slide
                          САМО П-22 !!!! САМО п-22!!!


                          И като видяхте колеги тези картинки на колко броя Валтерчета мислите че се е случило това ? Погледнете травмите и серийните номера където се виждат.Не забелязвам да са повече от два случаите. И като се има впредвид неграмотноста на част от притежателите им едва ли има почва за притеснение.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • До: WALTHER P22

                            След това мнение и теб ще те обвинят, че гледаш Хорейшо или От местопрестъплението.

                            За сведение на колегите статията, която визирах по-напред беше от някакъв американски форум за оръжия с богат снимков материал. Имаше и други повредени оръжия от световни марки. В конкретния случай ставаше дума именно за повторен изстрел при заседнал в цевта куршум. Резултата беше ясен.

                            Не знам как оценяват действията си Румънеца и SSG, обаче аз на тяхно място бих се срамувал да си призная това което съм направил, най-малкото защото противоречи на всички правила за безопастност и не подхожда на хора претендиращи за оръжейна култура.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • До: WALTHER P22

                              Направих си труда да намеря въпросната статия, но не успях. За сметка на това намерих тази на SSG пусната е един оръжеен форум и я прочетох от край до край.
                              Причината за разцепването на блока колегата Бъчи (чиито мнения високо ценя и е член и на този форум) съвсем ясно я е обяснил. Ще си позволя да го цитирам:
                              "Понеже гилзичката не е могла да се раздуе своевременно при изстрела и да се уплътни в цевта, както става когато има пресован куршум в нея, затвора е започнал движението си по-рано и се е засилил повече, отколкото е трябвало. Плъзгача се е строшил, защото не е от стомана а от крехък, нееластичен материал."
                              Това означава, че почти цялата енергия на изгорелите газове е отишла за движението на затвора в посока назад. Почти съм убеден, че в същото време куршума, който е бил заседнал в цевта си е останал да си стой спокойно там и след 2 изстрел. По-големия заряд на Stinger-а бил достатъчен да подложи материала от който е бил направен затвора, на напрежение за което не е бил конструиран.

                              Не искам да се явявам защитник на конструкторите от Валтер, но смятам, че материала, който са използвали за Р22 не е чак толкова слаб, колкото се опитват да го представят някои. Ако наистина материала е ЦАМ, то неговите механични показатели не са толкова лоши спрямо евентуалните други леки сплави, които могат да бъдат използвани за целта. Направих някой консултации с технолози-металурзи по цветни метали, които ми напълниха главата с Rm-и, кристални решетки и т.н. неща които не разбрах. Това което ми стана ясно обаче е че ако се спазват технологичните изисквания, заложени в конструирането, т.е. материала да не се подлага на свръх натоварвания, то няма да има проблеми.
                              Затова трябва да се съблюдават условията за безопасност при боравене с огнестрелни оръжия, за да не преоткриваме топлата вода с цената на човешки жертви и материални загуби
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • До: WALTHER P22

                                Виждал съм на два пъти по време на пъдпъдъци ловна пушка след изстрел в цевта на която е имало заседнала тапа в единия случай и пръст и шума в другия. Повярвайте ми и в двата случая пушките отидоха за брак, а едната беше ижовка /дуракоустойчива/ другата някаква модификацич на Зул. Не мога да приема, а и не искам да повярвам, че човек с добри обноски спрямо Оръжието би произвел изстрел след като знае че в цевта има заседнал по някаква причина куршум. Това по скоро ми звучи като войнишки фолколор, но в никакъв случай като действие на разумен и уважаван от мен съфорумец. Нямам представа какви са били обстоятелствата довели до подобно неразумно отношение към Оръжието, но в никакъв случай не намирам причини оневиняващи извършителя на това кощунство.
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X