Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сигнален пистолет???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сигнален пистолет???

    Въпрос???

    Дали се продават сигнални пистолети (морски и т.н.)

    ....нещо от тоя род
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Сигнален пистолет???

    мисля че не те са в сверата на огнестрелното оръжие и трябва специално разрешително. Продават се и аз не знам как тези за еднократна употреба, но въпроса май не е регламентиран
    sigpic

    Коментар


    • #3
      До: Сигнален пистолет???

      Тия за еднократна употреба се казват фалшфойери. Приличат на гигантски ловен патрон, нещо към 3х30 сантиметра. Продават се срещу документ за притежание на лодката. Лошото им е че могат да се гърмят само с ръкавица. Или там омотани с парцал. Според овълчването на търговците струват от 5 до 50 лева парчето.
      Такива пистолети също се продават. Проблемите са няколко. Тежат по две кила, и винаги потъват когато не трябва. Калибрите им са различни, и в разните краища на света по никой начин не можеш да им намериш патрони. Като правило можеш да ги намериш само при колекционерите. Но ако не ги познаваш, ще ти ги придложат само алчните. Така че зарежи. Купи си фалшфойери, те искат само парцал.

      Коментар


      • #4
        До: Сигнален пистолет???

        Все пак къде или кого? Щото вариант е да си купя от и-бей, но ме съммяват, че митницата няма да и хареса!!!

        Коментар


        • #5
          До: Сигнален пистолет???

          Аз имам газов с допълнителна приставка - с нея става сигнален. Ако не си намериш като онзи от снимката, кажи да проверявам как законно да купиш моя (Магнум 9мм).
          [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

          Коментар


          • #6
            До: Сигнален пистолет???

            Той човекът, отвсякъде може да си купи абсолютно свободно и законно, всякакъв газов пистолет, а дулната насадка за изстрелване на ракетки е дежурен аксесоар със тях! Само че, реално за подаване на сигнали, в реална ситуация /особено в открито море/, няма да му върши работа.
            Това, което казва Стефан, за купуване, въз основа на притежание на лодка е напълно вярно. При положение, че Andrei желае да направи някаква "полузаконна" покупка, то ще трябва да го направи по "полузаконен" начин. Със всички евентуално произтичащи от това отговорности!
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X