Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Viking

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Мнения за Viking

    Гумата се нахлузва върху ръкохватката. Да не се пързаля като е мокро.
    ИМИ произвежда и нормално оръжие освен изгъзици, пълнителите им са взаимозаменяеми с ЧЗ. 20 патронния стърчи още два пръста отдолу.

    Коментар


    • #47
      До: Мнения за Viking

      Засега по-добре да си спестя тия разходи, а спестеното да иде за повечко патрони, че ще трябва да се опознаем с чехкинчето !
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #48
        До: Мнения за Viking

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Гумата се нахлузва върху ръкохватката. Да не се пързаля като е мокро.
        ИМИ произвежда и нормално оръжие освен изгъзици, пълнителите им са взаимозаменяеми с ЧЗ. 20 патронния стърчи още два пръста отдолу.
        Взаимо заеменяеми са защотото JERICHO е краден от ЧЗ.И параметрите са сходни.Както и принципа на работа.Смея да твърдя от опит че ИМИ са го подобрили радикално.Стандарта на пълнителите на JERICHO са 16зарядни.И моля някои колеги в форума да не бъркат JERICHO 941( 9.19 )с пистолета произведен в USA които е с 10 заряден пълнител,нормална цев (нарезна)(JERICHO е с полигонална) и леки промени в зат. блок .Щото само мяза на JERICHO(9.19)сори ама го няма качеството и щампата Made in Izrael.Разликата е ОГРОМНА!!!
        Land rover discovery 300 Tdi

        Коментар


        • #49
          До: Мнения за Viking

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Пълния пълнител пада сам като натиснеш ключалката. Празният - не. Урежда се като се махне плоската пружина отвътре отзад в ръкохватката.
          Стефане, прав се оказа за тая смотана плоска пружина! До днеска се самонавивах че не ми пречи, че само пълен пълнител пада сам, пък празен не ще, ама днеска вече окончателно се издразних от тая работа (на годишния ми изпит по срелби). До преди малко се занимавах с тая пружина! Да я махна ми се видя твърде голямо посегателство, та я огъвах насам натам докато не достигнах до идеалния, според мене резултат. Сега пружината си седи, пълнителя си влиза плътно, но изпада дори и празен ако е бил напъхан докрай (заключалката му е захапала) - просто самата пружина на пълнителя му дава начален тласък, когато е напъхан до край! А когато пълнителя не е напъхан докрай (заключалката не е захапала), пружината на пълнителя съответно не е натегната, плоската пружина в дръжката създава достатъчно триене, че пълнителя да не изпада сам. Така плоската пружина си остана, но пък я накарах да работи така както трябва - без излишен натиск и триене, а само с толкова колкото е нужно.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #50
            До: Мнения за Viking

            О! Тунинга започна!
            Да забъркам светещ лак за точките?
            Нямам тритий, няма да свети 28 години непрекъснато(((

            Коментар


            • #51
              До: Мнения за Viking

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Да забъркам светещ лак за точките?
              Нямам тритий, няма да свети 28 години непрекъснато(((
              Като се олющят ще ти се обадя! За сега светят макар и кратко. Не че ми вършат кой знае каква работа тия точки де, щото се оказа че съм по-точен като си гледам равната мушка, а не се мъча да подредя точките, пък и през ноща и без това бързо угасват! Може би ще вършат работа ако от светло влезна на тъмно, но не и ако пистолета ми е бил в кобура (където също е тъмно)! Виж тритиевите са друга работа! Мечтая си за такива!
              Гумения грип дето се нахлузва, го пробвах, ама не ми хареса - прекалено дебела става ръкохватката и не ми е удобно. Обаче ако си намеря гумени капачета за пълнителите ще съм много щастлив, защото голите ламаринки много късат дрехите, пък ако са извън дрехите (за работата ползвам кобур под линията на кръста), късат тапицериите на вратите на колите или седалките.
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #52
                До: Мнения за Viking

                Някви идиоти ми поискаха 780 лева за такива точки. Пратих ги да мислят другаде. Ако отнякъде ми падне стар часовник със светещи стрелки, сигурно ще го използвам.
                Ммм ... Не, не съм виждал готови. Току що пробвах гумички от руски медальон - не стават. Ама все едно, видимо трябва да се залепи. На топло. Значи да се вулканизира. Имам една ютия от буклука, ама все не ми остава време да я направя на вулканизатор. Трябва да и се сложи терморегулатор и да се направи преса.
                Тунингът на пълнителите ще излезе по-сложна работа((

                Коментар


                • #53
                  До: Мнения за Viking

                  Ааа, аз виждах. В сайта на ЧЗ - 7,36 EUR бройката, и на пълнителите на един охранител от VIP - секюрити, каза че си ги е купувал от Випа-а преди време, ама сега няма. А тритиевите мерни прибори са по 52,47 EUR пак в сайта на ЧЗ, ама не знам дали някой ги внася в България.
                  Навремето имаше хубави мартеници, дето светеха дълго и силно, ама токсични били та изчезнаха.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #54
                    До: Мнения за Viking

                    Аз ги правя също от мартеници,все още се намират в къщи.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Мнения за Viking

                      В тях има цинков селенид. Има го много в едни идиотички пластмасови картинки за лепене в детски стаи. Продават ги в книжарниците. Важно е лепенката да се изстърже внимателно. После се трошат на дребни парчета, и се разтварят в ацетон. Ценното се утаява на дъното с впечатляващ вихър, също като тайфун. Промива се с още ацетон, остава чист прах. Гъстата течност остава за полистиролова лепило.
                      После идват проблемите. Не съм намерил в какво да се забъркат, за да може да се рисува с това, при достатъчна концентрация на флуоресцента. За прости точки на мерниците става с прозрачен лак за нокти.
                      Това свети зеленикаво. Други цветове не намирам. В магазините за модели и за художници няма нищо. В химическите магазини - хептен.
                      Това, което трябва да се търси, е друг клас вещества. Резервоари за фотони. Те светят десетки часове след осветяването. Уж ги използвали за аварийни надписи на табели. Не съм и виждал.
                      Има запалки с фенерчета. Има - светят синьо. Няколко секунди осветяване с такъв диод има същия резултат, като пищова да е седял час на слънце.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Мнения за Viking

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        В тях има цинков селенид. Има го много в едни идиотички пластмасови картинки за лепене в детски стаи. Продават ги в книжарниците. Важно е лепенката да се изстърже внимателно. После се трошат на дребни парчета, и се разтварят в ацетон. Ценното се утаява на дъното с впечатляващ вихър, също като тайфун. Промива се с още ацетон, остава чист прах. Гъстата течност остава за полистиролова лепило.
                        После идват проблемите. Не съм намерил в какво да се забъркат, за да може да се рисува с това, при достатъчна концентрация на флуоресцента. За прости точки на мерниците става с прозрачен лак за нокти.
                        Това свети зеленикаво. Други цветове не намирам. В магазините за модели и за художници няма нищо. В химическите магазини - хептен.
                        Това, което трябва да се търси, е друг клас вещества. Резервоари за фотони. Те светят десетки часове след осветяването. Уж ги наизползвали за аварийни надписи на табели. Не съм и виждал.
                        Има запалки с фенерчета. Има - светят синьо. Няколко секунди осветяване с такъв диод има същия резултат, като пищова да е седял час на слънце.
                        Направо ме разби.Колко е изобретателен българина.Не се мори толкова.Има флоресцетна боя за 4лв. 100 мл.Ще мажеш с нея два живота.Свети в жълто-зеленикав цвят.Един мои приател си цапа мушката на АКто с нея (бива)
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • #57
                          До: Мнения за Viking

                          Значи е същото.
                          Къде я има и каква е?

                          Коментар


                          • #58
                            До: Мнения за Viking

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Значи е същото.
                            Къде я има и каква е?
                            Утре ще го питам от къде е купена.Сега е късно да му звъня.Шишето беше прозрачно и направо може да се ползва за осветлени при пълен мрак.
                            Land rover discovery 300 Tdi

                            Коментар


                            • #59
                              До: Мнения за Viking

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Значи е същото.
                              Къде я има и каква е?
                              Купена от гр.Бургас.Магазин за художници на улица ,,Кирил и Методи".Цена 6лв.
                              Land rover discovery 300 Tdi

                              Коментар


                              • #60
                                До: Мнения за Viking

                                До тук добре.
                                А каква собствено е боята? Като за нас трябва да държи на вода и да хваща здраво на метал. Ако може и на алуминий ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X