Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване и смазване на КНО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване и смазване на КНО

    Виждал съм пистолет, а даже и съм се опитвал да стрелям. До сега винаги след стрелба съм почиствал и смазвал с някакво оръжейно масло (каквото съм имал под ръка) и това е вършило работа.

    На скоро се видяхме с приятел (не се бяхме виждали от години), който е бил на няколко мисии зад граница и от дума на дума се заговорихме за оръжие...
    Та той ми спомена как чисти и смазва неговия пищов.
    След стрелба го накисва за 5-10 мин. във ваничка с бензин, посли почиства със парцал, четка и.т.н. и накрая смазва подвижните части тъничко с грес, а само цевта с масло също тънко. На края избърсва външно да не му се мажат дрехите и кобура и е готов до следващата стрелба.

    Лично на мен ми стана интересно в часта с употребата на греста по подвижните части. Има някаква логика, но, като се замислих май не познавам друг, който да смазва така.

    Интересно ми е някой знае ли нещо по въпроса!
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Почистване и смазване на КНО

    В казармата ползвахме ГОИ 54. Нещо като мека грес. Предназначена за оръжие де, руска.
    Преди стрелба трябва да се почисти от дебелия слой смазка, ама мързела е велика сила... Нямаше проблеми при стрелбата.
    Обаче е ясно, че пистолетите бяха Мкаров, автоматите и картечниците-Калашников. Те стрелят и с пясък в цевната кутия...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Почистване и смазване на КНО

      Аз мажа с грес всичко без спуська,че там трудно напипвам,там съм с масло.Някои пищови това искат,Сиг примерно,Глок нямам,там можело и с масълце,за пушките пак така ма все пак зависи от греста и къде по колко на какво слагаш


      https://grayguns.com/lubrication-of-...-pistol-rails/

      http://www.apextactical.com/blog/ind...l-lubrication/

      Нещо такова ако не те мьрзи
      Последно редактирано от BENZBOSS; 30-09-19, 22:41.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Почистване и смазване на КНО

        G96 бре. Нещо кат ВД40 за пушкала

        Коментар


        • #5
          От: Почистване и смазване на КНО

          Имам и такова ма това става за бързо смазване в пустинята примерно,пръскаш,една четка и пак бой
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Почистване и смазване на КНО

            От много години не ползвам ГОЙ . Има съвременни смазки на спрей . За почистване Балистол смърди гадно но върши работа .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Почистване и смазване на КНО

              Използвам комбинацията Балистол+ГОИ54 повече от 20 г. Балистол леко на всички метални повърхности, включително цевта отвътре. ГОИ54 за между големи триещи се елементи -затвор, рама, цев. Приложено без проблеми на Аркус 98ДА, Glock 17, Arex Rex Zero 1. Почиствам оръжието си регулярно веднъж седмично. При стрелба веднага и следващите 3 дни.

              Коментар


              • #8
                От: Почистване и смазване на КНО

                Аз мажа тънко с gunzilla. Два пъти годишно минавам процедура с nanoprotech за оръжие - разликата е осезаема. Имам и на Remington някакво масло но не виждам някаква разлика с гънзилата освен, че смърди гадно.
                WD40 съм пръскал само в цевта след стрелба ако няма друго.

                42

                Коментар


                • #9
                  От: Почистване и смазване на КНО

                  Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                  ...накрая смазва подвижните части тъничко с грес, а само цевта с масло също тънко. На края избърсва външно да не му се мажат дрехите и кобура и е готов до следващата стрелба.

                  Лично на мен ми стана интересно в часта с употребата на греста по подвижните части.
                  За греста знам, че събира много прахоляк и боклуци и се превръща в лек абразив. Също така знам, че цевта трябва да е суха при стрелба. Също така доста оръжейни течни смазки образуват филм, или така пише по спецификациите им, който остава по оръжието дори когато маслото е забърсано. Има и препарати, които също остават антикорозионен слой за дълго време, но не са масла. Мисля, че същите могат да се използват за цевите на оръжието.
                  Аз лично слагам масло FP-10 на обозначените места за смазване на моя Глок. Почистване след всяка стрелба и държа цевта суха, но намазана преди това с Young's 303.
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Почистване и смазване на КНО

                    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                    За греста знам, че събира много прахоляк и боклуци и се превръща в лек абразив. Също така знам, че цевта трябва да е суха при стрелба.
                    Така е, но нали иде реч за КНО, което обикновено носим в кобур под някаква дреха в града. Виж на фронта в окопа е друга работата, но там едва ли има значение.
                    Що се отнася до цевта- чувал съм и такива и противоположни мнения. Лично аз съм ги пробвал и двата вариянта и мисля, че сухата цев се чисти по трудно след стрелба от тънко смазаната. От друга страна имаш ли масло в цевта и го разнасяш всеки ден задължително кобура трябва да е затворен от долу защото иначе цевта се пълни с мъхове от дрехите и създава предпоставки за инцидент.
                    Както и да е! Отклоних се.
                    Интересно ми беше по скоро дали употребата на оръжейна грес (не ГОИ-54, че тя е за консервиране) по подвижните части не е по добро решение за дълги периоди на носене и рядка, но не никакава употреба.
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Почистване и смазване на КНО

                      По-добре е смазано от колкото не,греста маже по-добре от маслото,малко грес не е проблем при носене или в окопа,добрата грес държи на всичко и майката му е редовно след стрелба.

                      Моите за тренировки са намазани обилно,като тресна един пълнител и си чистя очилата после.Тоя в колата е мазан ма почти сух в сравнение с другите,там ако не дай Боже се наложи да го ползвам едва ли ще съм с очила пък и не изисква кой знае колко грес по него,въпреки това Релси,Пружина,Пинове,Спусък са с грес като за лека картечница в Авганистан,цевта е с Езокс мноооого тънко да не кажа сухо

                      Има пищови които носят на бой и без грес,револверите примерно няма и къде да му я намажеш / освен оста на барабана ма па то там едно триене Заеби /,Калаша и сух работи,моя е обилно намацан и от там смазан ма си е баш мацан де,трябва ли да се носи само до красотите му ще е положението,болтовете пушка обаче е тънко до много тънко.........и те така
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Почистване и смазване на КНО

                        На пищов за носене аз лично бих ползвал М-Про 7 за почистване,TW-25B грес или Slip2000 ако ще пълен автомат да е / еле второто /.

                        Балистола става за бързо и мързеливо чистене на чист пищов,ако мине човек после с нещо истинско и си личи кое колко чисти.Смазването става и със синтетично масло на пищови които обичат да да сухи,моите са мокри та за това маслото ако няма съвсем нищо друго.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Почистване и смазване на КНО

                          Как правилно се чисти Глок....
                          https://www.vbox7.com/play:33d09429cb

                          П.П. Това е конкретно за Глок, но чистачката, вероятно, ще се справи и с други марки и калибри!
                          Последно редактирано от emil5koff; 01-10-19, 13:57.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Почистване и смазване на КНО

                            Аз в този клип Глок не видях...
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Почистване и смазване на КНО

                              Става и с диф масла.
                              Някой да поясни - за какво са на КНО телената четка, косматата и кечето.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X