Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неизбежна отбрана (промени)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Неизбежна отбрана (промени)

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Трето управление на ДС си беше в МВР без да има правомощия там . Такъв ми е рода а баща ми лека му пръст заемаше много висок пост в структурите на ДС . Аз трябваше в казармата да съм шофьр на някое ВКР ама шило в торба не стои и родата за назидание ме пратиха на другия край на България човек да стана
    Нищо съществено нямаше . Човека ми е повече от брат и никога не се е занимавал с глупости .
    Фатмакът в казармата си беше заключил долапа с катинар с цифрички. По цял нощ дневалните ги въртяха да му турим бележка ,,смени ди кода", не че и в министерството не знаеха какво има вътре.
    Нищо не взехме
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Неизбежна отбрана (промени)

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Оръжието е за "зор-заман" (който не знае за тоя случай, ще му го разкажа на ЛС).
      По добре да го имаш и никога да не ти се наложи да го използваш в тоя живот . Ама ако се наложи е добре да ти е под ръка .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Неизбежна отбрана (промени)

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Фатмакът в казармата си беше заключил долапа с катинар с цифрички. По цял нощ дневалните ги въртяха да му турим бележка ,,смени ди кода", не че и в министерството не знаеха какво има вътре.
        Нищо не взехме
        То тогава бяха някакви гастрольори май от Враца щото бяха отарашили по 3-4 апартамента във вход през няколко дни в различни блокове . Накрая ги хванаха щото и отпечатъци бяха оставили Бяха влезли някъде при още по неподходящ човек
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Неизбежна отбрана (промени)

          Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
          ... А темата е за късо оръжие - пак няма двуцевки.
          Е, вече има. Напр. с-ма Дерингер, няколко руски двуцевни КНО - МСП Гроза, С4М, смешния AF2001-А1. Има даже 4-цевни - СПП-1.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • От: Неизбежна отбрана (промени)

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Банална хватка - да докараме нещата до абсурд?

            Какво ще кажеш за следното (много силно вероятно с оглед реалната действителност) развитие на гореописаната ситуация: Заварваш 4-ма да седят в двора ти и да си хвърлят фасовете. Поканваш ги да напуснат неприкосновената ти частна собственост, а те ти казват да си береш лайката и скачат да те сбъхтят с подръчни средства (тип тежък тъп предмет). Вашите действия, другари демократи и борци срещу правото за притежаване на оръжие от населението? Инкасирате си боя, *бането и каквото там ви отпуснат въпросните неканени гости и после отивате да се оплачете на арменския поп?!?
            Наистина банална хватка, reductio ad absurdum. Защото да ти скочат да те сбъхтят четирима туристи затова, защото си им казал да напуснат частната ти собственост изобщо не е толкова вероятно ....с оглед реалната действителност. И, както съм споменавал /май/по подобен повод, нямам нищо против аз да имам право да стрелям по някого, който ме напада, ама имам мнооого много против двамата ми комшии, които към момента един на друг си вадят огнестрелно оръжие при спор за това в чий двор пикае котката на единия да имат право да стрелят по всеки, когото видят в имота си. По съвсем прозаични причини- мразим да носим трупове, мразим да носим каска и бронежилетка...па имам и котка...е такива неща
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Неизбежна отбрана (промени)

              Емигрирай.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Неизбежна отбрана (промени)

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Емигрирай.
                Ми ко съм инат? Да се дяват по дяволите тея, дет скачат да се стрелят за котка. Аз ще си седя вкъщи! (Все ще се справя с тях и без да ги трепя, преди да ми се махнат от главата.)
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Неизбежна отбрана (промени)

                  Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                  ... reductio ad absurdum...
                  е положението у нас, където разбойникът се чувства господар в чужда къща!
                  Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                  ... мразим да носим трупове, мразим да носим каска и бронежилетка...
                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Емигрирай.
                  Ами питайте близнаците от Сан Диего, където всяка баба може да има патлак в чантата, а някои момиченца стрелят с розови .22LR, колко пъти са носили трупове и дали някой цивилен ходи с каска и бронежилетка.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Неизбежна отбрана (промени)

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Не, не се променя. Променят се формулировки в закона, за да са по-разбираеми за средния пищольджия.

                    (признавам, мъка ми е за приноса на Гагич към такива теми)
                    Що пищол , гладка в където си поискаш не става ли, с който си посакаш кал
                    С двайсетак в стаята си издънен повече от 9мм
                    Пробвай
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Неизбежна отбрана (промени)

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      ....Ами питайте близнаците от Сан Диего, където всяка баба може да има патлак в чантата, а някои момиченца стрелят с розови .22LR, колко пъти са носили трупове и дали някой цивилен ходи с каска и бронежилетка.
                      Ти да си видял нещо малко в Америка? Всичко е изчислено
                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Е ти да не мислиш, че на бабите им трябва, па и ще им дадат разрешително за носене? Съхранение само. И хладилник за отстреляното, че докато си го приберат... .
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Неизбежна отбрана (промени)

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Емигрирай.
                        От какъв зор?

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        ...Ами питайте близнаците от Сан Диего, където всяка баба може да има патлак в чантата, а някои момиченца стрелят с розови .22LR, колко пъти са носили трупове и дали някой цивилен ходи с каска и бронежилетка.
                        Абе питахме ги. Ама се оказва, че не всяка баба може да има патлак в чантата/извън къщи/, а пък каски и жилетки комай и двамата са си купили, да имат за зор заман. И вечер лягат с по четири- пет заредени цеви под креватите. А сега питай ги ти броят на грабежите на глава население по- малък ли е, отколкото в България?
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Неизбежна отбрана (промени)

                          Аа, няма не искам, свикваш да си лягаш с кофража и си ти.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Неизбежна отбрана (промени)

                            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                            В написаното не разбрах да се говори за двуцевки. Съвсем ясното е, че са му влезли в имота само. Двуцевките са твое развитие в движение. А темата е за късо оръжие - пак няма двуцевки.
                            Лупара , отрезана гладкоцевна за скрито и лесно боравене
                            За охрана и отбрана на лична територия и много ефектно издънва
                            Що да немаш хол повече от 6-7метра
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Неизбежна отбрана (промени)

                              Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                              Нещо се отклонихте.
                              Аз имах следната случка на вилата: Някакви "туристи" (4-ма здрави мъже), видели че има пейка, отворили си портата и се настаняват, пушат, фасове и т.н. И понеже са 4-ма срещу 1, се опитваха да се държат нагло.
                              Такива неща не трябва да се случват. На всеки трябва да му е ясно, че си рискува живота, влизайки в чужд имот (двор, апартамент, кола и каквото и да е друго).
                              Сигурен съм че горната случка е станала известна на правоохранителните органи веднага. И всички са разбрали, че влизайки в чужд имот, рискуват. Или пропусна да информираш полицията понеже и сам може да се справиш с желязото?

                              Ако е второто - за чий ни е държава, полиция, съд, промени в закона за неизбежната отбрана? Че и закони въобще. Ден-два работа за кно, още толкова за патрони и евем ти държавата, полицията и другата тиня, и сам ще се справя.

                              Коментар


                              • От: Неизбежна отбрана (промени)

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                На чужд гръб и 100 тояги са малко.

                                Съвсем прав е човекът, България си беше кастово общество и проблемите на индианците не вълнуваха нито шерифа, нито останалите бели.

                                Ама явно тогава не си бил индианец и няма как да знаеш.

                                ---

                                Впрочем жилищата на военните и милиционерите бяха подложени на по-малко кражби не толкова заради евентуалното оръжие (това са анекдотични случаи, и едно време не можеше да си утрепеш крадец в къщата безнаказано), колкото заради това че народната милиция реално разследваше и евентуално разкриваше кражбите в тях. Същото беше и с жилищата на партийните велможи, които по правило НЕ притежаваха оръжие.
                                Ей, ама яко си вярваш на глупостите,а?
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X