Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неизбежна отбрана (промени)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Неизбежна отбрана (промени)

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Ами стандартните. Колко спокойно са си гледали семействата те си знаят. Както и семействата им ...

    А за това кой какво можел да направи ... Сещам се за купища хора, които въпреки ниската си заплата във ведомостта не само си гледаха семействата, ами и спретнаха по някой и друг апартамент, че и по някоя колица за дечицата и т.н.
    Щото "чекмедже ги биеше в корема". Или щото "чукаха частно" в работно време и с държавни инструменти и материали. Или щото ...

    А, като ви гледам какво сте се затръшкали, се чудя онези "прогимназии" по селата, които се навдигаха в онези години, наистина ли ги има или десетилетия наред виждам някакви миражи?!?
    Ба ли го миражи ли са къщите, ако са били построени с кражби то тезата, че по Тошово време престъпност нямало издиша доста сериозно, не ли?. А роднина военен всеки имаше(предвид числеността на армията) и наблюдението, че живееха в друга България не е само лично мое. Като почнеш от шапките на задното стъкло на колите, ако щеш. Виж че семействата им са живели със стандарт на руски помешчици не съм твърдял никога.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: Неизбежна отбрана (промени)

      Че военните (не наборните!) в НРБ бяха по-равни от цивилните няма никакво съмнение. Това включва, но не се изчерпва с по-високи заплати, по-лесен достъп до дефицитни блага като жилища например, привилегии относно образованието на челядта и други работи.

      Аааа и възможностите за крадене често биваха по-големи от в цивилизацията и фатмак си беше нарицателно.

      Дали и в каква степен това е било компенсация за несгодите на професията - зависи от гледната точка и най-вече от момента за който говорим. В края на 80-те бяха много окъсани - по-окъсани от цивилните, със сигурност.

      Коментар


      • От: Неизбежна отбрана (промени)

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Че военните (не наборните!) в НРБ бяха по-равни от цивилните няма никакво съмнение. Това включва, но не се изчерпва с по-високи заплати, по-лесен достъп до дефицитни блага като жилища например, привилегии относно образованието на челядта и други работи. .
        Няма съмнение, че неприязънта ви към "шапкарите" ви тика към екскалация на глупостите, които приказвате ...

        Хайде, другото да го оставим, но ми е интересно, това

        привилегии относно образованието на челяд
        от кой палец си го изсмука?!?

        Кои привилегии бе, Ясене?!? През 2,3,4 години детето ти да сменя едно селско училище с друго?


        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        Ба ли го миражи ли са къщите, ако са били построени с кражби то тезата, че по Тошово време престъпност нямало издиша доста сериозно, не ли?. А роднина военен всеки имаше(предвид числеността на армията) и наблюдението, че живееха в друга България не е само лично мое. Като почнеш от шапките на задното стъкло на колите, ако щеш. Виж че семействата им са живели със стандарт на руски помешчици не съм твърдял никога.
        Ти ми кажи как са построени! Нали хората са изнемогвали с мизерни заплати. А престъпност, че имаше - имаше. Че имаше дефицит на информация - имаше.
        Само че нещо нямам спомен хората по селата да не са смеели да замръкнат поради опасността да бъдат пребити или убити заради дребни суми ...
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-05-19, 21:00.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Неизбежна отбрана (промени)

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          Шегуваш се. Тогава се издирваха неработещите и се принуждаваха да почнат работа! За каква безработица говориш!?
          Ммм, малко спомени. 1983 или 1984. София, ул. Жданов /Пиротска де/, посред бял ден се затваря от двете страни и се започва проверка на всички попаднали в затворената част - паспорт, месторабота, защо си тук, а не си на работа? Вашия покорен слуга, войник, с градски отпуск и бележка за посещение на доктор едва отърва гарнизонния арест. И не, не си го измислям, лично съм го видял и "усетил".
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: Неизбежна отбрана (промени)

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            ... И не, не си го измислям, лично съм го видял и "усетил".
            Не си го измисляш. Факт е, че имаше такова нещо за едно кратко време. Някой умник "горе" беше решил че по този начин може да се бори с "нарушенията на трудовата дисциплина".
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Неизбежна отбрана (промени)

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Не си го измисляш. Факт е, че имаше такова нещо за едно кратко време. Някой умник "горе" беше решил че по този начин може да се бори с "нарушенията на трудовата дисциплина".
              И много вървежен беше печата на Кремиковци тогава Брежнев защото се работеше на смени...

              Коментар


              • От: Неизбежна отбрана (промени)

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Не си го измисляш. Факт е, че имаше такова нещо за едно кратко време. Някой умник "горе" беше решил че по този начин може да се бори с "нарушенията на трудовата дисциплина".
                Уф, то да беше един "умник" и едно "решение" с мед да ги намажеш!
                П.С. Нищо против "шапкарите" нямам. Имаше абсолютно адекватни хора, но имаше и изроди. Като навсякъде. При това процента на "изродите" кой знае защо беше по-висок в по-ниските нива.
                П.С. П.С. Служил съм в щаба на ВВС на 4-ти километър и съм близко запознат с "шапкари" от старшина до генерал-лейтенант.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • От: Неизбежна отбрана (промени)

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  П.С. Нищо против "шапкарите" нямам. Имаше абсолютно адекватни хора, но имаше и изроди. Като навсякъде. При това процента на "изродите" кой знае защо беше по-висок в по-ниските нива.
                  Ахък, къмто 98%, другите не съм имал честта да се запозная, ма допускам...

                  Коментар


                  • От: Неизбежна отбрана (промени)

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    ...вземете само същите седемдесет и седем разузнавачи, които неизвестен период от време се интегрирали в ландшафта...
                    Друго си мисля аз във връзка с тия 77 разузнавача. Седемдесет и седем души навалица успели да се инфилтрират сред престъпния контингент на град с размерите на Хасково! Е не бе, никаква престъпност не е имало - несъмнено...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Неизбежна отбрана (промени)

                      Аз съм "шапкар" и всичко по горе писано ми е ъъъъъъ неприятно. Било е защото такова е било времето. Лежиш в калта гледаш врага през прицела и виждаш че и той те гледа през своя,чакате заповеди. Носят ти храна и на него някой му носи храна. Сега е различно (поне външно) спекулира се със "заплата" и много "елегантно" се отбягва "месечен доход" .... но да се върнем към темата за неизбежната отбрана - дори самия факт , че се дава гласност на темата и то в посока че се либерализира е добър знак...
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • От: Неизбежна отбрана (промени)

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        ... Било е защото такова е било времето.
                        Това никой не го отрича.

                        За състоянието на нещата в ТЗВ не може да бъде упрекнат конкретен човек (бил той и Тато) или пък определено съсловие.

                        Коментар


                        • От: Неизбежна отбрана (промени)

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Аз съм "шапкар" и всичко по горе писано ми е ъъъъъъ неприятно. Било е защото такова е било времето. Лежиш в калта гледаш врага през прицела и виждаш че и той те гледа през своя,чакате заповеди. Носят ти храна и на него някой му носи храна. Сега е различно (поне външно) спекулира се със "заплата" и много "елегантно" се отбягва "месечен доход" .... но да се върнем към темата за неизбежната отбрана - дори самия факт , че се дава гласност на темата и то в посока че се либерализира е добър знак...
                          Това е българската представа за "гласност"-когато разпространението на откровени лъжи се превърне в официална държавна политика. Понеже в случая точно това се случва. Никакво разширение няма. Предното "разширение" беше от 97-а. Това са повече от 20 години. Предостатъчно време, ако някой някъде сериозно е имал намерение нещо да разширява. Такива хора няма. Не и на власт. И не е имало в последните 20 години. Не вярвам и в следващите 20 да се появят.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Неизбежна отбрана (промени)

                            Аз пък не разбирам как се намешаха и шапкарите в темата. До 89г нямаха никакво отношение, сега пък съвсем. И умниците горе, дето се опитваха да им намерят съвместна работа ,,а ла динко" с полицията вече го разбраха.
                            А детската педагогическа стая си е ковачница и беше гордост да минеш оттам, както за някои днес през майка и. Само дето през детската по обясними причини повечето бяхме от другия цвят.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Неизбежна отбрана (промени)

                              Намешаха се покрай театралното учудване на един( може би) бивш офицер дали преди Десети не бил живял в друга България. Ще речеш неписаният закон, според който блоковете на военните и милиционерите бяха територия табу за квартирните крадци е бил някаква държавна тайна...
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: Неизбежна отбрана (промени)

                                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                                ... Ще речеш неписаният закон, според който блоковете на военните и милиционерите бяха територия табу за квартирните крадци е бил някаква държавна тайна...

                                Ти не беше ли от тези, дето много рипат срещу притежаването на оръжие от гражданите? Ако е имало територии "табу", то е било поради възможността апашът да се натъкне на въоръжен отпор от хора, които притежават оръжие поради естеството на работата си. Изводът е ...
                                Между другото, това и сега е така. Някои хора имат право да носят оръжие без да трябва да доказват необходимост. Що не те чувам да мрънкаш, че живеят в друга България?!?

                                А във връзка с темата пак да ти кажа (по-горе го подмина с мълчание), че едно време (с всичките му други кусури) на село хората не мислеха за оръжие, та да си пазят здравето и живота, и изобщо не ги беше страх да излязат на двора през нощта.
                                Поради което и въпросът с "неизбежната отбрана" не беше толкова актуален.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X