Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗАГЛУШИТЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ЗАГЛУШИТЕЛ

    Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
    Само да отбележа колеги, че съгласно ЗКВВОБ и правилника за приложението му "акустичните устройства" са забранени.
    То в Калифорния е забранено да си вземеш душ и да си пуснеш пералнята в един и същи ден /нов закон на демократите, идиоти, какво да ги правиш../, ама аз и вана си пълня, че и пералнята не спира.

    Някъде четох, че най-много поръчкови убийства в САЩ се извършвали с .22LR. Лесно се заглушавали... Някой да си кликне oil filter silencer на Google... Плямпаме си де. Жената отива да пуска поредната пералня...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: ЗАГЛУШИТЕЛ

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      ...скандинавските страни са задължителни за лов...
      И има обоснование за това .
      Само че за лов . За ловни оръжия .
      И със сигурност всичко е записано някъде и се знае кой с какъв калибър и с какъв заглушител броди из гората.
      Причината не е бракониерството (не , че го няма ) . И те са хора .
      Целта е да не се плаши дивеча .
      Може и да "цитирам" (плагиатствам) някой от вас - така съм чувал - иформацията ми не е проверена лично .
      Не бих ползвал такова устройство , освен ако не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

      Ама за да стане такова ....доста горски стражари трябва да има , и да имат нормални заплати.
      ...
      Законова държава - ....дръжки....
      Всеки чикидЖия , може да се прави на полово определен с една нарезна цев - от там му идва...

      Коментар


      • #18
        От: ЗАГЛУШИТЕЛ

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        И вече си има член в НПК. За сметка на това с скандинавските страни са задължителни за лов. Ма плямпаме си де.
        И как се заглушава боеприпас с начална скорост около 900 м/с ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: ЗАГЛУШИТЕЛ

          Точно както се заглушава с 400м/с. Никак. Укротяват големия трясък от изгорелите газове,за да не се стресират животните. За другото ще трябва да променим законите на физиката, ама ще е зор работата.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            От: ЗАГЛУШИТЕЛ

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Точно както се заглушава с 400м/с. Никак. Укротяват големия трясък от изгорелите газове,за да не се стресират животните. За другото ще трябва да променим законите на физиката, ама ще е зор работата.
            На времето разправяха колегите че евреите давали 1 милион долара на този който успее и им предостави работещ прототип . Като гледам те си ползват калибрите които подлежат на заглушаване без да влизат в противоречие със законите на физиката . Не случайно Берета 73 са я кръстили мосадската Берета Колкото до ловното оръжие глакоцевното също не подлежи на заглушаване там си трещи колкото си трещи .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: ЗАГЛУШИТЕЛ

              А тия явно не знаят, че гладкоцевно не подлежи на заглушаване...

              https://silencerco.com/silencers/salvo-12/
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                А кои закони на физиката пречат да се заглуши куршум, който се движи със свръхзвукова скорост?!?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #23
                  От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                  Именно свръхзвуковата скорост, по-точно достигането и, моментът на достигането и.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Именно свръхзвуковата скорост, по-точно достигането и, моментът на достигането и.
                    Така де, продължавам да не разбирам кой закон/и на физиката пречи?!? Все пак си е звукова вълна, като всяка друга...
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #25
                      От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                      Размерът (пък и масата) на ефективно устройство за целта, също са подчинени на физически закони.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                        Ама опитите продължават
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tank-surpressor-from-behind.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5792980
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          А кои закони на физиката пречат да се заглуши куршум, който се движи със свръхзвукова скорост?!?
                          Самия куршум е прекалено шумен. Предполагам, че звука на изстрела може да се подтисне доста, но звука от движението на куршум със свръхзвикова скорост в газ няма как да се намали.
                          Мой опит от казармата - чувал съм да прелитат на около 100 метра от мен куршуми на АК и ПК 7.62. Бяхме на малко над 500 метра от огневата позиция. На такава дистанция куршума най-вероятно вече лети със скорост под звуковата. Въпреки това се чуваха съвсем ясно като жужене на оса или стършел. Ако беше рикошет - пищене. При това по-силно от жуженето. Самият пукот при изстрела почти не се чуваше. Още повече, че ние бяхме зад насип.

                          Коментар


                          • #28
                            От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                            Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                            Самия куршум е прекалено шумен. Предполагам, че звука на изстрела може да се подтисне доста, но звука от движението на куршум със свръхзвикова скорост в газ няма как да се намали.
                            Мой опит от казармата - чувал съм да прелитат на около 100 метра от мен куршуми на АК и ПК 7.62. Бяхме на малко над 500 метра от огневата позиция. На такава дистанция куршума най-вероятно вече лети със скорост под звуковата. Въпреки това се чуваха съвсем ясно като жужене на оса или стършел. Ако беше рикошет - пищене. При това по-силно от жуженето. Самият пукот при изстрела почти не се чуваше. Още повече, че ние бяхме зад насип.
                            Звуците породени от джижението на куршума след като напусне дулния срез, или заглушителя е ясно, че няма как да се заглушат. Въпроса ми за физичния закон, който пречи да се заглушат звуците гнерирани от преминаването на звуковата бариера, което се случва още в цевта!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #29
                              От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Въпроса ми за физичния закон, който пречи да се заглушат звуците гнерирани от преминаването на звуковата бариера, което се случва още в цевта!
                              Нищо не пречи, при заглушаването първо трябва да се определи до каква степен трябва да е "безшумно" .т.е. по каква цел ще се работи, след това е тип на оръжието, система и т.н.....
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #30
                                От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                                Така съм по-съгласен! Физичния закон, който пречи ме заинтересува, но явно няма такъв...
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X