Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

    Трима с ножове ги почваш от 20 метра пък там половин см. отклонение заради наклонен пищов ти е най-малкия проблем
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

      в идеалният случай е така, почваш да пуцаш наред, в реалният живот отзад има невинни хора
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

        Половинка см. не ти е проблем ако въобще има и толкова на 20 метра - дръпни калибъра и смятай колко пад дава на 20 метра,после го сложи това на ляво заради мерниците и на долу заради липсата им- проблема е в прицелването,а не в канта,проблем с канта ще има като бие вече педя на една и друга страна та ти го целиш в корема пък той бие сладоледаджията зад него.

        То по тая логика трябва да смяташ и дали седнал го стреляш в главата и прав го биеш в краката.......2 пръста разлика бьлха те ухапала
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Той на едно место държи револвера и с дръжката нагоре! Това какво предимство му дава!
          Човека просто се забавлява демонстрирайки че може да стреля точно от всяко положение, а не че търси предимства от странни захвати!
          Навремето като гръмнаха Луканов по вестниците писаха, че убиецът държал пистолета с дръжката нагоре или пък "гангста" стил, с цел да заблуди "разследващите органи" - гилзите хвърчели в нестандартна посока и било много трудно да се установи кой и откъде е стрелял, та това било "признак на професионализъм"...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Навремето като гръмнаха Луканов ......
            Имаше свидетел...и нали не ти се спори с кварталния .

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Имаше свидетел...и нали не ти се спори с кварталния .
              Не знам, бре? Туй "топ-следователите" Ботьо и Богдан го обясняваха по медиите, а че не бяха по-високо от квартален по тая част (па и по други) е ясно.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Половинка см. не ти е проблем ако въобще има и толкова на 20 метра - дръпни калибъра и смятай колко пад дава на 20 метра,после го сложи това на ляво заради мерниците и на долу заради липсата им- проблема е в прицелването,а не в канта,проблем с канта ще има като бие вече педя на една и друга страна та ти го целиш в корема пък той бие сладоледаджията зад него.

                То по тая логика трябва да смяташ и дали седнал го стреляш в главата и прав го биеш в краката.......2 пръста разлика бьлха те ухапала
                Босе, ти поне си лесен.
                Вземи 4-5 пищова, един куфар патрони и иди пробвай колко пад дава, накъде тегли и т.н. Е така, в максимално "практически" условия.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                  Ежко, аз твърдя, че това което говориш за стрелбата с наклонено на 90 градуса оръжие не е вярно. Предлагам следният облог, ако Траян се съгласи да е секундант:
                  Отиваме на Вип-а във Варна, стреляме с патрона и пистолета, който си посочил - ако си прав получаваш 18 годишно уиски, ако не си - обявяваш публично, че нищо не разбираш от балистика, а ние изпиваме бутилката за твое здраве.
                  Последно редактирано от skitnik; 20-03-17, 18:51. Причина: уиски
                  I get High by going Down

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                    Може, само да не ни изгонят, ако почнем да се лигавим така!! на стрелбището

                    ПС. те митоборците бяха направили една подобна проба, колко пада изстреляният куршум..


                    Инспириран от този опит, начертах една схема: долу горе се вижда че пистолета е на един метър височина, а куршума пада на 109-тият метър.

                    Това е опита графично изразен:

                    Синята линия е идеалната линия "зрителната линия".
                    Оранжевата линия е линейната характеристика на таблицата.

                    Червените линии са различните балистични криви, при различни заряди, като най горе е най мощен заряда..



                    Оказва се че, на 50 метра разстояние, мощният заряд няма да даде почти никакво отклонение, на балистичната крива..

                    Проблеми може да има само със слабо зарядните боеприпаси, и то на чак на петдесетият метър, което е далеч от възможностите на мерните прибори на КСО

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:busted.jpg
Прегледи:1
Размер:38.9 КБ
ID:5747173
                    Последно редактирано от Traqn Savov; 20-03-17, 20:55.
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                      Варна ми е близко, може да ме пишете секундант Пък и обичам уиски, само да не е от онези скъпите дето миришат на болница

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                        Траяне, тая- последната ти рисунка, противоречи на доста физични закони, за балистика- да не говорим.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                          Напротив има http://technicianresume.org/11-300-win-mag-ballistics-chart/
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Босе, ти поне си лесен.
                            Вземи 4-5 пищова, един куфар патрони и иди пробвай колко пад дава, накъде тегли и т.н. Е така, в максимално "практически" условия.
                            А пищови,то с прашка става,тя гравитацията работи как и да се врътна.

                            Смееха ми се някои защо на карабината имам нивел / така да го наречем / на Вортекс.Ми имам защото е 308,ако беше 6.5 нямаше да имам при стрелба на 5-600 метра ма 308 пада.
                            При положение,че кьсото го гьрмиш на 20-30 метра пък до тая дистанция я падне 2 пръста я не,а и трябва да изключим всички други фактори, то не си заслужава мьката.

                            И как ме виждаш да тренирам гангста стайл с 5 пишова на стрелбището,ще ме изгонят вече,аз само това не съм правил там
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                              ....То както е започнало, следващият въпрос ( и доказателства за и против), ще е дали е възможно завъртане на куршума зад ъгъл, с изхвърляне на ръката по време на стрлеба, по един филм с Анджелина Джоли (автора на темата да не се засяга=шегувам се)
                              Ако целта е да се докаже, че има смисъл от тая стрелба, ( генгста) то никой уважаващ себе си човек, който професионално се занимава с това, няма да го направи, или поне така си мисля аз.
                              Иначе, по пътя на логиката, шефа е пе**рас...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                                Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение

                                Какво има бре, човек? Всички куршуми ще кацнат на 109-тия метър, това ли има? Ми, няма! Ти съзнаваш ли каква близка до идеалната линия описва най- слабозарядния? Според твойта рисунка, де!
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X