Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Norinco NP 22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Norinco NP 22

    Да хвърля и аз няколко думи за "матрялите" :
    - Трябва да се внимава с 4150, че лесно може са се сбърка с 415SS и 416SS (по SAE), които са неръждаеми и се изпозват в оръжейната индустрия за рамки и блокове (Ругер, Лий Сеекамп и др.)
    - 17-4РН е много универсална сплав. Ширко се изпозва навсякъде в индустрията. Висока корозионна устойчивост, добра термообработваемост (44 Роквел), механичните и качества са около х 2 сравнени с тези на 316SS, одобрена е за употреба в хранително вкусова и био-фармацевтчната индустрии и важно - сравнително евтина. Правим доста детайли от 316SS, ама като видим зор по отношение на здравината използваме 17-4РН - работи безотказно. Или пък за износоустойчиви втулки - имаме опции за покритие с силициев или волфрамов карбид ама цената му е 3-4 пъти отгоре, а животът е не повече от х 2.
    - 316SS: Виждал съм и аз определението, че е подходяща за морска вода (marine grade), ама това е меко казано преувеличено или може да е отживелица от времена когато просто не имало нищо по-добро. Изложена е на питинг и локална (crevice) корозия в места където естесвеният пасивиращ филм се нарушава (под уплътнения, на тесни места и пр.) и се получва концентрация на спомагащи корозията елемнти (сулфати и хлориди) плюс липса на кислород и оттам тръгва електохимична корозия. С две думи подходяща е за слабо солени води с концентрация не повече от 18000 ппм - Балтийско, Черно море (до 200 м дълбочина), около устия на реки и т.н. Никел-Алуминиевите бронзове са много по-добри (до 34000 ппм) и по-евтини (то и затова винтовете на корабите са от бронз). Ако някой е мераклия да пробва - тенджера алпака, концентрирана саламура (над 25-26%), възвира се и се оставя 36 часа ......ама ако яде бой от жена си аз съм невинен!


    И за да не ме мъмрят. че се отвличм от темата: Тия дни си поиграх с мойто Норинко китайче (СКС-а). Обичам да полирам и заглаждам всички остри ръбове или където има следи от интензивно триене. Не знам какви "подправки" са хвърляли в супата китайците (на времето в Кремиковци на стоманодобивниците им викахме чорбари) и как са го "пекли" после, ама това нищо го не "хваща". Само шлайф паста SiC и то със зор. . В интерес на истината бях удивен от качеството на изработка - имаше само 1-2 места за пипане, ръбовете убити, полирани и пр, просто няма за какво да се хванеш. Единственият ми друг такъв спомен е с карабина Манлихер произведена преди 1930.

    Коментар


    • #17
      От: Norinco NP 22

      Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
      И за да не ме мъмрят. че се отвличм от темата: Тия дни си поиграх с мойто Норинко китайче (СКС-а). Обичам да полирам и заглаждам всички остри ръбове или където има следи от интензивно триене. Не знам какви "подправки" са хвърляли в супата китайците (на времето в Кремиковци на стоманодобивниците им викахме чорбари) и как са го "пекли" после, ама това нищо го не "хваща". Само шлайф паста SiC и то със зор. . В интерес на истината бях удивен от качеството на изработка - имаше само 1-2 места за пипане, ръбовете убити, полирани и пр, просто няма за какво да се хванеш. Единственият ми друг такъв спомен е с карабина Манлихер произведена преди 1930.
      На времето някъде 1998 - 1999 година един мой братовчед си купи китайско ТТ . Веднага отнесе дежурните упреци към всичко китайско по онова време . Пистолета навъртя невероятен настрел защото човека живееше практически в балкана и докато почина преди 2 години ТТто беше в състояние неразличимо от ново само с малко поизтъркана оксидация .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Norinco NP 22

        ТТ и тук го има - руски Ижевки, Туловки - производства преди или след войната, има полски сръбски и китайски. Дори го има и в 9 мм. Някъде в порядъка на 180 -250 канадски долара са. Патрони има - сандъци. Гледах ги известно време, стрелял съм с такова няколко пъти - голям кеф е, но се отказах ... засега

        Коментар


        • #19
          От: Norinco NP 22

          Сръбското и унгарското го има в двата калибъра . 7.62х25 и 9х19 (дуга деветка както викат братята сърби) . На времето отървах за няколко часа едно унгарско с двете цеви в Русе .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Norinco NP 22

            Получих го най-накрая.
            Първи впечатления съвсем накратко - ДА - тежичък, но СА е съвсем приличен и с плавен ход.
            Затвора се движи доста леко, но стои стегнато и не тропа.
            Леко е ползван, но доколкото може да се види даже не е разглобяван основно да се чисти.
            Даже и Лазар има - че и работи
            Снимки - съвсем скоро.

            Коментар


            • #21
              От: Norinco NP 22

              Малко доклад от стрелбището. Оня ден най-накрая успях да се докопам до там. Около 200 патрона от - 124 гр Американ игъл, Руски Барнаул 115 гр, и Уинчестър 115 гр.
              Всичко си изяде sans изключение. Имах едно съмнение за FTF с руските патрони, но по-скоро беше май кофти застанал последен патрон...
              За снимки - ще ме извинявате, но нямаше нищо впечатляващо за показване.
              На 10 е 15 м. от стжоеж и с опора - с нито едното нито другото не направих нещо с което да се гордея... Повечето са в мищената, но дотам. Май имам да му свиквам и на спукъка. Групирам 3 см на ляво на 10 метра и се съмнявам дали проблема не е в пръста/спусъка.
              Освен нов пистолет за мен, му сложих и друга ръкохватка, Hogue - като на снимката по-горе. и го прави по-обемен за моите ръчички... Та ще се свиква и аз с него и той с мен.
              Независимо от незадоволигелното за мен предтавяне - според мен ще си допаднем. (последния път стрелях - преди две години - със Сянка 01 и та втория пълнител на 10 метра правех зъбчета на ухиленото човече - мишена )
              Лазера с коъйто купих пистолета се разпадна независимо че изглеждаже ок. Изпадна както от пикантинито, така и самата леща се беше разместила...
              Мисля да го заменя с нов, регулируем - да го наглася на 10 м и да му капна по една капка лепило на болтчетата за настройка.
              За десерт ще му сложа и едни Зигови пружити на Wolff щото фърга гилзите на 2 метра настрани. Така ще си направя задачата още по-сложна щото средващия път няма да е същия пистолет ...
              Обещавам при следващото разглобяване и стрелба да направя и снимки.

              Коментар


              • #22
                От: Norinco NP 22

                Смени си и пружината на пьлнителя,при последен да забива там ти е проблема.

                И не стреляй Барнаул,не си мьчи пищовчето,патроните тия дни са евтини и ги има на всяка крачка.

                Там порьчвате ли по интернет патрони или ви дебнат?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Norinco NP 22

                  БорнАла ги барнах само за проба - че ми додоха без пари...почти
                  Инак поръчваме по нета - ма само от Канада. По почтата пращат, но само в страната.. без чужбина

                  Пружините обаче си е педераска раота - през някои сайтове в УСА и режат глАви!!!
                  10 долара за пружина и 25 за доставка ... честито

                  Коментар


                  • #24
                    От: Norinco NP 22

                    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                    БорнАла ги барнах само за проба - че ми додоха без пари...почти
                    Инак поръчваме по нета - ма само от Канада. По почтата пращат, но само в страната.. без чужбина

                    Пружините обаче си е педераска раота - през някои сайтове в УСА и режат глАви!!!
                    10 долара за пружина и 25 за доставка ... честито
                    То ако е така направо пьлнител му вземи пьк аз след 3 дни сьм в Порт Анджелис и мога да го забравя в крьчмата до терминала на Ферито залепен под плота на дясната маса от входа
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Norinco NP 22

                      хахахах мерси за предложението - там верно нема да го намери никой. Нема да те занимавам ..засега, ако видя зор ще припискам

                      Коментар


                      • #26
                        От: Norinco NP 22

                        Пискай,след месец и нещо качвам 2 лодки до горе та едни пружинки колко са,да знам поне за чий ми викат Ел Трафиканте тук
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Norinco NP 22

                          Ето тук малко събрана накуп информация за модела .. модификации и анджаклами... за който го интересува. За съжаление е на чуждоземски

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X