Обява

Свий
Няма добавени обяви.

среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестрелно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

    Първоначално публикуван от Edwardcho Преглед на мнение
    Аз също мисля като мотив да пиша за носене по стрелбищни комплекси за усъвършенстване.
    Тогава просто подай документи за спортно ОО.
    Но, първо трябва да си член на стрелкови клуб.
    Второ - не можеш да го носиш за самоотбрана...
    Чл. 96. ...

    (4) Лицата, получили разрешение за носене и употреба на огнестрелно оръжие и боеприпаси за ловни или спортни цели, пренасят разделно огнестрелното оръжие, боеприпасите за него, барута и капсулите по чл. 6, ал. 5, т. 1.


    Иначе ми се струва странно, да искаш ОО за самоотбрана, а да пишеш, че ще го носиш по стрелбищни комплекси за усъвършенстване...

    Поздрави!

    Коментар


    • #47
      От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

      Добре че поне още 10 години (надявам се де) ще пропускам тия и още куп глупости при подновяване! То накрая да му писне на човек па да си вземе един незаконен! Ако го ползва само за законни цели де, не че оправдавам престъпниците!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #48
        От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

        А, на места даже и за свои колеги правят въртели.
        Ако искаш втора цев - примерно имаш пистолет в 9х19 и искаш револвер в .357 Mag...
        То по принцип нямало проблеми, ама какво щели да пишат в намси какви справки, като ги искали от Министерството единиците КНО разбити по хора (демек що колегата има две)...
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #49
          От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

          При нас няма проблеми засега ни за колеги ни за цивилни! Познавам цивилни с по 2 и повече броя късо а за дългото няма да говорим.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #50
            От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

            Никога не съм имал огнестрелно оръжие в Б-я, но темата ми беше интересна и я изчетох внимателно.
            Общото ми впечатление е, че май е по-лесно и бързо да се ...разведеш, отколкото да извадиш разрешително.
            Явно е нужна голяма доза ентусиазъм .....Поздравления.

            Коментар


            • #51
              От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              При нас няма проблеми засега ни за колеги ни за цивилни! Познавам цивилни с по 2 и повече броя късо а за дългото няма да говорим.
              И в София е така .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                В София може и да е така, но не във всички РПУ-та. Пробвайте ІV-то примерно ...

                Коментар


                • #53
                  От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                  Първоначално публикуван от Spurs Преглед на мнение
                  Тогава просто подай документи за спортно ОО.
                  Но, първо трябва да си член на стрелкови клуб.
                  Второ - не можеш да го носиш за самоотбрана...
                  Чл. 96. ...

                  (4) Лицата, получили разрешение за носене и употреба на огнестрелно оръжие и боеприпаси за ловни или спортни цели, пренасят разделно огнестрелното оръжие, боеприпасите за него, барута и капсулите по чл. 6, ал. 5, т. 1.


                  Иначе ми се струва странно, да искаш ОО за самоотбрана, а да пишеш, че ще го носиш по стрелбищни комплекси за усъвършенстване...

                  Поздрави!
                  Звучи странно, да. Не съм сигурен дали просто съм прекалено ентусиазиран, но искам да поема висока отговорност по третиране на огнестрелното оръжие, да го нося с пълнител в кобура си, а не разделно, защото покрай тези събития в Европа, не знае човек... Иначе това няма да е достатъчен мотив за издаването, да. Трябва нещо конкретно...

                  Коментар


                  • #54
                    От: среща с представител на КОС за доказване необходимостта от придобиване на огнестр

                    Всеки КОСаджия си тълкува закона както иска.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      Отдавна не е писано тук, но ще питам. Задължителна ли е срещата/разговор/ с представител на КОС, щото аз такава не съм имал само касата ми бе проверена от кварталния, направо получих отказ след като мина месеца? Сега имам 14 дни да обжалвам пред началника на РПУ или в съда.

                      Коментар


                      • BatGeorgeone
                        BatGeorgeone коментира
                        Редактиране на коментар
                        Съвет. Аз бих подходил любезно и настоятелно, първо среща очи в очи с КОСето по место, той ако е баница (точен и печен) ще ти обясни какво се е случило и ще се случва с твоите начинания. Ако ти се държиш неадекватно или си имаш скелети в гардероба би следвало да ти намекнат поне за какво иде реч на срещата.

                        Ако ти откажат среща или се държат като глутеус максимус на квадрат, адвокат, писма и т.н. и ще си гониш интересите но се приготви адекватно.

                    • #56


                      Аз очаквах да ме потърсят за такава, а не направо да ми дават отговор. При това от 2000 до 2015 имах КНО после се отказах /работех по чужбина/ но сега съм вече година и нещо тук и реших да подам на ново. Сега трябва да обжалвам, баси тъпото.

                      Коментар


                      • patkan
                        patkan коментира
                        Редактиране на коментар
                        Трябва да се изтъкне основателна причина за притежаване на КНО - фирма, работа с много пари и т.н.

                    • #57
                      Писал съм същите причини за който три пъти ми е преиздавано разрешително. Фирма и работа с пари е за ЮЛ и охр. дейност, моето е за самоотбрана.

                      Коментар


                      • #58
                        Косажиите в комбинация с кварталния правят проучване за лицето подаващо искане за КНО с мотив самоотбрана. Дискретно подпитват близки съседи (други притежатели на О.О.) що за човек е кандидата.
                        Ако е "новодомец" който никой не познава , или пък е скандалджия-нощен куподжия , пияница , бабаит , семейно агресивен и пр..... предполагам докладват където трябва...

                        Така чух да си говорят 2 жени на пазаря...
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • Самодържец
                          Самодържец коментира
                          Редактиране на коментар
                          И вероятно е точно така - чул си на пазара. Според мен описаната схема не се прилага в общия случай - тоест е изключение. А иначе всички знаем, че у нас тия работи се случват по неведоми критерии. Навсякъде и при всеки различно, и всичко се тълкува лично.

                      • #59

                        ""Ако е "новодомец" който никой не познава , или пък е скандалджия-нощен купонджия , пияница , бабаит , семейно агресивен и пр."" и тук не се вписвам, но разговарях с познат/не приятел/ полицай и каза "ти знаеш ли колко много оръжие има в цивилните трябва да се изземе затова масово откази", ама за какво ти е само проблеми ще имаш и т.н. Кво да му обяснявам че за три по пет години проблем не съм имал. Имам още малко време да мисля дали да обжалвам, а и има ли смисъл изобщо.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X